Holandia: W zeszłym roku skonfiskowano 27 tys. listów zawierających narkotyki!

Holenderscy celnicy przechwycili w zeszłym roku około 27 tys. listów zawierających nielegalne narkotyki. Najwięcej paczek zawierało ecstasy i MDMA, które były przeznaczone do USA i Australii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Niedziela.NL
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

32

Holenderscy celnicy przechwycili w zeszłym roku około 27 tys. listów zawierających nielegalne narkotyki. Najwięcej paczek zawierało ecstasy i MDMA, które były przeznaczone do USA i Australii.

Liczba odnotowana w 2022 roku oznacza gwałtowny wzrost w porównaniu z 2021 rokiem, kiedy urzędnicy skonfiskowali 15 tys. przesyłek pocztowych zawierających narkotyki. W 2020 roku liczba ta wynosiła zaledwie 4 tys. Według urzędników celnych wzrost ten wynika z wzmożonych kontroli.

Holandia znalazła się pod zagraniczną presją, aby kontrolować więcej przesyłek pod kątem nielegalnych substancji, szczególnie ze strony USA i Australii. Zniesienie ograniczeń związanych z koronawirusem w wielu miejscach mogło też spowodować wzrost konsumpcji narkotyków syntetycznych na festiwalach i imprezach tanecznych. Urząd celny poinformował, że większość przesyłek była przeznaczona do użytku osobistego i zamówiona bezpośrednio od sprzedawców w Holandii.W tym roku kontrole zostaną jeszcze bardziej zaostrzone. Łącznie w ubiegłym roku funkcjonariusze przechwycili ponad 51 ton kokainy, z czego większość znaleziono w portach holenderskich. Niemniej jednak, jest to mniej niż prawie 70 ton w 2021 roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Pewnego piątkowego wieczora, zadzwoniłem do kumpla (nazywajmy go "G") i zaproponowałem wspólne zapodawanie oparów konopnych drogą inhalacji dopłucnej. Mimo początkowych wątpliwości i oporów (ze względu na braki finansowe), G w końcu nastawił się pozytywnie do całej sprawy. Wcześniej spożywaliśmy w garażu konopie w postaci toposów, oraz grudy haszu, używając zwykłej lufki szklanej, więc tym razem postanowiliśmy spróbować innej metody. G wspomniał, że kumpel opowiadał mu jak to przypalali konopie przy pomocy tak zwanego "bociana".

  • 1P-LSD
  • Użycie medyczne

Późna jesień i okres wyprowadzki z wynajmowanego mieszkania.

Od wielu lat zmagam się z problemami z koncentracją uwagi oraz z zaburzeniami lękowymi. Od kilku miesięcy biorę codziennie 10mg escitalopramu, który trochę zredukował stres, ale jednak nie rozwiązał problemów z koncentracją czy motywacją, a dodatkowo spłaszczył moją przestrzeń emocjonalną. Mikrodawkowanie psychodelików jest w ostatnich latach promowane jako nowe remedium na tego typu dolegliwości. Jako że miałem odrobinę 1P-LSD w zapasie, postanowiłem z ciekawości spróbować.

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Pozytywne przeżycie

ok. 2g benzy, 300mg dekstrometorfanu, 250mg Dimenhydrynatu

czwartek, 23/02/2023 - ok. godz. 15

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Pozytywny ale trochę zagubiony, oczekiwałem smoków. To było na początku sesji, niedługo przed trudnym egzaminem. Łączny czas doświadczenia to około 10 godzin.

Nie jestem ekspertem od dragów. Do tej pory moje jedyne narkotyczne przeżycia wynikały z marysi, alkoholu lub zbyt dużej ilości zielonej herbaty. Ostatnio jednak żarłocznie poszukuję nowych przeżyć, dlatego nie mogłem odmówić gdy mój dobry kolega, doświadczony kwasiarz, zaproponował coś mocniejszego. Kupiłem od razu dwa kartony i poprosiłem o tripmasterkę. Teraz wystarczyło poczekać do wtorku.