Hiszpańska ceramika, a wewnątrz narkotykowa kontrabanda

Blisko 79 kg marihuany o wartości przeszło 3 milionów złotych przechwycili w Poznaniu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki były ukryte w importowanych z Hiszpanii donicach ogrodowych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

FC/mś / TVN 24 Poznań
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

36

Blisko 79 kg marihuany o wartości przeszło 3 milionów złotych przechwycili w Poznaniu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki były ukryte w importowanych z Hiszpanii donicach ogrodowych.

Na podstawie wcześniejszych ustaleń strażnicy graniczni przeszukali halę garażową na jednej z poznańskich posesji, gdzie składowano wyroby ceramiczne importowane z Hiszpanii.

- Pies służbowy do wyszukiwania narkotyków wyraźnie oznaczył trzy palety jako miejsca ewentualnego ukrycia środków odurzających - podaje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Węch nie mylił czworonoga. Wewnątrz 27 ceramicznych donic funkcjonariusze znaleźli 42 foliowe worki z marihuaną. Zabezpieczono prawie 79 kilogramów tego narkotyku, którego wartość szacowana jest na ponad 3 miliony złotych.

- W trakcie działań prowadzonych wspólnie z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego mieszkańca Gdyni, któremu zarzuca się przemyt narkotyków. Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku i decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku trafił na 3 miesiące do aresztu. Za przemyt narkotyków o znacznej wartości grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 - wyjaśnia Juźwiak.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"

Witam.

Czytam hyperreala od 4 lat, ale po tym co zdarzyło się wczoraj postanowiłem wreszcie coś napisać.

Mam 23 lata i mniej więcej od 3 lat palę codziennie zielone. Jednakże od początku tego roku thc przestało mnie zadowalać. Zmulało mnie, chciało mi się spać, nie odczuwałem euforii tak jak wcześniej, podejrzewam, że dlatego, iż paliłem prawie grama dziennie.

  • Powoje

Substancja: LSA w formie ekstraktu z Morning Glory (Ipomoea violacea) – 6 kapsułek Druid’s Fantasy

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: LSA, Ilex guayusa, Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Dom, las, miejscówka nad jeziorem, łąka, mistyczne drzewo życia, własny pokój

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Podekscytowanie nadchodzącym tripem planowanym już od dłuższego czasu i mającym odbyć się podczas pobytu w Norwegii; nadzieja na kanapowy, introspektywny trip która niestety zostaje dość brutalnie rozwiana.

Wyprawa na dworzec w Oslo od początku jawi się w moim umyśle jako coś abstrakcyjnego. Z pewnym niepokojem wyczekuję momentu, w którym poznam K – naszego kwasowego towarzysza. Dość dotkliwie odczuwam to, że jestem w całkowicie nieznanym miejscu, otoczona masą ludzi spieszącą się nie wiadomo dokąd i po co, podświadomie wyłapuję niezrozumiałe strzępki norweskich rozmów. Czekam na K razem z P, jednocześnie przecierając oczy i usiłując wyplenić z nich resztki zaspania będące skutkiem zerwania się z łóżka o nieludzkiej wręcz godzinie.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set: ciekawość, spokój, radość Setting: obwodnica na krańcu miasta, centrum miasta, dom znajomego, las i natura

Po smacznym i sytym obiedzie postanowiłem, że przekażę mojemu koledze jego 50 mg 4-HO-MET. Jako że proszek wyglądał apetycznie, czym prędzej zlizałem około 25 miligram tej zacnej substancji o godzinie 17, a resztę pieczołowicie spakowałem i uzbrojony w słuchawki oraz mp3 wyruszyłem w drogę.

randomness