Gdyby Hitler palił trawkę...

Wokalista grupy Coldplay ma ogromną wiarę we wpływ muzyki na słuchaczy. Chris Martin wierzy, że nie doszłoby do II Wojny Światowej, gdyby Adolf Hitler słuchał muzyki Boba Marley\a paląc przy tym marihuanę.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

1866

Martin często zastanawia się, czy historia świata miałaby inny bieg, gdyby kilka wpływowych postaci słuchało pewnych piosenek. „Czy powstałyby nazistowskie Niemcy, gdyby Hitler słuchał przez 3 tygodnie 'Exodus' Boba Marleya i upalał się trawą? Czy pomysł Holokaustu nadal wydawałby mu się tak atrakcyjny? Każdy człowiek reaguje na muzykę, właśnie dlatego ludzie, którzy mieli złe relacje z rodzicami słuchają zbuntowanych kawałków. Ciekawe, czy świat byłby inny, gdyby Dick Cheney naprawdę słuchał płyty 'OK Computer' grupy Radiohead? Myślę, że byłoby lepiej, bo to fantastyczna płyta. Zmieniła moje życie, więc dlaczego nie miałaby zmieniać życia innych?”

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

szlaq (niezweryfikowany)
niestety nie każdy rozumie o co chodzi w tych piosenkach i duża część dzisejszych "odbiorców " słuchają tylko muzyki a tekst to tylko skromny dodatek, a najlepiej jak refren jest całym tekstem.
grassasasasasa (niezweryfikowany)
przeciez Bob nie gral za czasów Hitlera, wiec zstaloby mu tylko/az ziolko :D:D
em (niezweryfikowany)
przeciez Bob nie gral za czasów Hitlera, wiec zstaloby mu tylko/az ziolko :D:D
scr (niezweryfikowany)
Imagine there s no heaven<br>It s easy if you try<br>No hell below us<br>Above us only sky<br>Imagine all the people<br>Living for today...<br><br>Imagine there s no countries<br>It isn t hard to do<br>Nothing to kill or die for<br>And no religion too<br>Imagine all the people<br>Living life in peace...<br><br>You may say I m a dreamer<br>But I m not the only one<br>I hope someday you ll join us<br>And the world will be as one<br><br>Imagine no possessions<br>I wonder if you can<br>No need for greed or hunger<br>A brotherhood of man<br>Imagine all the people<br>Sharing all the world...<br><br>You may say I m a dreamer<br>But I m not the only one<br>I hope someday you ll join us<br>And the world will live as one<br>
easy dick (niezweryfikowany)
no spoko hitler słuchał cwałujących walkirii wagnera... więc muza operowa zabiła ok 60 mln. osób... rzeczywiście ciekawe. I myślicie że to przez to?????
ciekawostka (niezweryfikowany)
See ya in Jerusalem
Muhamad (niezweryfikowany)
See ya in Jerusalem
honnecker (niezweryfikowany)
miałby same bad tripy.
luk (niezweryfikowany)
A autor zastnawiał się nad tym, że gdy Hitler był u władzy to nie byo reggae, ba nawet ska. I jak chciał, to se co najwyżej mógł czarnych wymiatających na bembenkach w buszu posłuchać.. <br>Ciekawe co by było gdyby np. Mieszko I grał na perkusji albo gitarze elektrycznej...
Traper (niezweryfikowany)
I tak by nastąpiła wojna tylko była by to walka z zachdnią dekadencją która w efekcie dała by globalne państwo o nazwie &quot; Cannaland &quot;
Mr.X (niezweryfikowany)
I tak by nastąpiła wojna tylko była by to walka z zachdnią dekadencją która w efekcie dała by globalne państwo o nazwie &quot; Cannaland &quot;
Łycha wroc (niezweryfikowany)
korw a ten jebany nazista mogl sie najarac i nie bylo by tylu mordow na polakach bo wiadomo ze ganja nie wywoluje reakcji agresji i hitler jak by jaral to nie &quot;mordowal &quot;gby tyle.nieprawdarz?pozdro dla fryty <br> <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

nazwa substancji: Marysia Konopnisia (Przynajmniej o to prosiliśmy...)

poziom doświadczenia użytkownika: mj, #, extazy, feta i coś co jest dla mnie pewną zagadką...

dawka, metoda zażycia: Podobno 0,5g.. ale na oko jakies 2 nabicia sportowej fifki w porzadnym joincie

"set & setting": Niezbyt chętnie... ale z braku ciekawszych zajęć..

jeżeli to nie był Twój pierwszy raz z danym środkiem, czym różnił się od poprzednich: Zdecydowanie wszystkim...

  • MDMA
  • Przeżycie mistyczne

''Wolny dzień'', ładna słoneczna pogoda, wszyscy domownicy są obecni- uznałem, że nie będę się tym przejmował. Przygotowywałem się do tego doświadczenia już od paru dni, tj. medytacja, ćwiczenia, rozciąganie, joga, kąpiele kontrastowe.. Wychodziłem z zamuły po suto przepalanym i lekko przepijanym miesiącu, zwiększone spożycie wody, zdrowsze jedzenie, lekki detox. Nastawienie umysłu: dobry, aczkolwiek miałem trochę wątpliwości, trochę się tego obawiałem. Mój dom, podwórko, okolice, natura.

Candyflipping- mix bardzo znany, wychwalany i polecany. Przymierzałem się do niego już pare razy, lecz jakoś zawsze musiało coś wypaść..
Od dłuższego czasu zżerała mnie ciekawość, chciałem zobaczyć, doświadczyć tego, o czym mówili mi ludzie, o czym czytałem i pytałem wielu podróżników, ''co'', ''jak'', ''kiedy'', ''aha, dobra, dzięki''
Więc wiem co z czym się je, kiedy wrzucić, ile wrzucić.

  • Szałwia Wieszcza

Spożywane substancje- Salvia Divinorum oraz Ipomea Violacea(LSA)
Doświadczenie- Duże (głównie natura)Kilka dni temu po raz kolejny spróbowałem Ipomei, której nasiona jak wiadomo zawierają LSA.


Tym razem mój wybór padł na nasiona firmy Plantanina(lub jakoś tak)

Nasiona spożylem ok. godz 17 w ilości 160 (cztery opakowania).

  • Dekstrometorfan

Sam w domu zlokalizowanym pół godziny od Toronto, reszta okupuje szkoły i placówki w których są zatrudnieni. Towarzystwa dotrzymuje mi stworzenie czworonożne o imieniu Abby. Toczę ożywioną merytoryczną konwersację jakby spożyć te 70 ampułek zawierających bromowodorek dekstrometorfanu. Każda z nich ma 15 mg.

06.05.2008

Zaczynamy. Znajomy polecił bym wziął to w mniejszych dawkach na przeciągu dnia, gdyż 1050 może być zbyt wszechogarniające. Kłócę się z nim, że jak będe tak dorzucał, to faza się uszkodzi i będą wypełniać mnie negatywnie nasączone wibracje. Ponoć mam mu zaufać. Ufam.

Postanawiam spożyć pierwsze 360 mg o godzinie 8 rano.

randomness