Fiona i Buczuś przez lata węszyły narkotyki. Zasłużyły na emeryturę

Żegnamy pieski :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bydgoszcz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

98

Dwa z bydgoskich psów policyjnych, po latach służby, przeszły na zasłużoną emeryturę, Fiona i Buczuś zamieszkają w domach swoich przewodników, gdzie na stałe zostaną członkami ich rodzi

W czwartek w bydgoskiej komendzie odbyło się niezwykłe pożegnanie. Szczególne dla dwóch psów policyjnych - Fiony i Buczusia oraz ich opiekunów asp. szt. Krzysztofa Furmaniuka i asp. szt. Sebastiana Sprenger, bo policjanci - przewodnicy i ich czworonogi przez lata wspólnej służby ogromnie się zżyli.

Fiona jest dziewięcioletnim owczarkiem niemieckim. Służbę w Policji zaczęła 2013 roku od kursu „wyszukiwania zapachów narkotyków” w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zakończeniu szkolenia Fiona wróciła do Bydgoszczy, gdzie swoim węchem wspierała policjantów w ujawnianiu ukrytych środków narkotycznych.

W trakcie służby wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Krzysztofem Furmaniukiem niejednokrotnie wskazywała miejsce ukrycia narkotyków. To właśnie Fiona w czasie przeszukania piwnicy bloku na bydgoskim Fordonie wskazała miejsce, gdzie dealer ukrył znaczną ilość środków odurzających. Wiele razy wskazywała też inne ukryte środki, np. w skrytce pod piecem kaflowym, w tapicerce kanapy oraz w zakamarkach strychów i garaży.

Fiona dwukrotnie brała udział w Kynologicznych Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego, w których zdobyła pierwsze oraz piąte miejsce w kategorii psów do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Niestety, na przełomie ostatnich kilku miesięcy stan zdrowia Fiony znacznie się pogorszył, co wykluczyło ją z dalszej służby w Policji.

Z początkiem 2021 roku suczka przeszła na emeryturę. Zamieszkała z rodziną asp. szt. Krzysztofa Furmaniuka, gdzie znalazła opiekę, spokój, ciepło i dużo miłości.

Buczuś urodził się 21 października 2009 r. Służbę w Policji rozpoczął od kursu specjalistycznego „wyszukiwania zapachów środków odurzających” w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w 2010 r.

W 2012 r. trafił pod opiekę asp. szt. Sebastiana Sprenger z przekazania po przewodniku, który odszedł na emeryturę. Od tęgo czasu mieszkał z rodziną policjanta stając się jej częścią.

W organizowanych w 2017r. Wojewódzkich Zawodach Kynologicznych Buczuś zajął drugie miejsce napawając swojego przewodnika wielką radością obraz dumą.

Buczek uczestniczył w pokazach, które były organizowane w przedszkolach i szkołach, gdzie potrafił pokazać swój spokojny charakter i wyuczone posłuszeństwo.

Z dniem 01.01.2021r. został wycofany ze służby z uwagi na wiek oraz stan zdrowia. Buczuś pozostanie ze swoim przewodnikiem i jego rodziną, która będzie się cieszyć psią obecnością i bezwzględną miłością.

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł. insp. Witold Markiewicz podziękował policjantom za trud służby i zaangażowanie i za pośrednictwem Naczelnika Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy podinsp. Tomasza Meyze, wręczył im listy gratulacyjne.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

Park, przyroda, ludzie (niestety)

Gotuję, gotuję. Coś ciekawego z krzaka męskiego. Litr mleka wlewam z wątpliwościami przez minut trzydzieści bijąc z myślami. Gotowy wywar biorę ze sobą, w parku spożywam ze znaną osobą. W proporcjach z przesadą - sześć do jednego- wypijam wywar z dobrym kolegą. Nie wierząc w siłę owego napoju, brniemy w głąb parku w dobrym nastroju. Kilometr minął, siadamy na ławce poddając myśli, nastrojów huśtawce. Minuty zleciały na wspólnej rozmowie, że brałem narkotyk, nikt mi nie powie.

  • LSD-25

a.. nazwa substancji : koty


b.. poziom doswiadczenia uzytkownika : doswiadczony


c.. dawka, metoda zazycia : po 2 kartony


d.. "set & setting" : gotowy na nowe wyzwania


e.. efekty : specjalne ;)


f.. czy dane doswiadczenie zmienilo Cie w jakis sposob : jak kazde inne,

czyz nie ?


g.. jezeli to nie byl Twój pierwszy raz z danym srodkiem, czym róznil sie

od poprzednich : wszystkim

  • Benzydamina

Autor: Barysh

Substancja: Benzydamina z Tantum Rosa

Set And Settings: WWesoło, hęć przeżycia czegoś nowego, nastawienie mega pozytywne, wieczór, godzina 19.

Dawkowanie: Roztwór z dwóch saszetek Tantum Rosa, wypity duszkiem, przy zamkniętym nosie.

Doświadczenie: 18 lat. THC, Benzydamina [mój pierwszy raz tutaj opisany], Dimenhydrynat, Bromowodorek Dekstrometorfanu, Kodeina, Efedryna, Klonazepam, Gałka [ostatnio doszła]

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywny, spokojny bez żadnych strachów i na luzie I NOGA W GIPSIE

Zaprosiłem mojego kumpla Bartka z rana do mnie żeby skonsumować kartony. wstaje 8.30 w chuj poddenerwowany, rutyna co rano i wgl, przychodzi o 9.20. Walim kartony na zdrowie i siadamy na kanapie. Żadnych efektów przez 30 min, przychodzi Krzysiu i pyta się czy cos czujemy, ale nic wyjątkowego może trochę znużenie. Przychodzi kolejny i ostatni trip sitter Dawid. Siedzimy chwile u mnie jeszcze chwile słuchamy muzyki i powoli zbieramy się do wyjścia. Biorę kule i powoli przeskakuje do wyjścia. Umawiam się z mamą ze wrócimy na obiad i w końcu na dworze.