REKLAMA
"El Chapo" narzeka na warunki w więzieniu. Planuje uciec?

Meksykański baron narkotykowy Joaquín "El Chapo" Guzmán, który odbywa karę pozbawienia wolności w nowojorskim więzieniu, twierdzi, że potrzebuje więcej aktywności na świeżym powietrzu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

427

Meksykański baron narkotykowy Joaquín "El Chapo" Guzmán, który odbywa karę pozbawienia wolności w nowojorskim więzieniu, twierdzi, że potrzebuje więcej aktywności na świeżym powietrzu.

Prawnik Joaquína "El Chapo" Guzmána zaapelował do sędziego federalnego, aby jego klient mógł spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, twierdząc, że odbywa on swoją karę w „okrutnych” warunkach.

Baron narkotykowy domagał się niedawno, aby zezwolono mu na więcej aktywności na świeżym powietrzu. Urzędnicy federalni twierdzą jednak, że może być to częścią planu ucieczki przestępcy. Guzman, który uznawany jest przez USA za „najpotężniejszego handlarza narkotyków na świecie”, został skazany w lutym za prowadzenie kartelu narkotykowego i inne związane z tym zarzuty.
Adwokat „El Chapo” twierdzi, że od kiedy został aresztowany, nie ma dostępu do świeżego powietrza ani naturalnego światła słonecznego. W liście do sędziego podkreślił także, że jego klient musi wkładać sobie do uszu papier toaletowy, ze względu na uprzykrzający mu życie hałas więzienny.

W odpowiedzi na zarzuty obrońcy Guzmana, stwierdzono, że kwestia dotycząca czasu, który spędza on na zewnątrz, będzie „problematyczna” z powodu tego, że udało się mu wcześniej uciekać z innych zakładów karnych. „W przypadku tego skazanego, każdy czas ćwiczeń na świeżym powietrzu byłby szczególnie problematyczny. Oskarżony z powodzeniem zaplanował i przeprowadził wymyślne ucieczki z dwóch zakładów karnych o wysokim stopniu bezpieczeństwa” - stwierdził rząd USA. „Jak szczegółowo przedstawiono podczas procesu, jedna z ucieczek oskarżonego polegała na budowie wyrafinowanego, wentylowanego tunelu, który rozciągał się na ponad milę. Z pewnością ucieczka przez dach, z użyciem helikoptera lub jakichkolwiek innych środków, byłyby w porównaniu z tym elementarne" - dodano i zaznaczono, że Guzman ma dostęp do „kilku różnych rodzajów sprzętu do ćwiczeń, w tym roweru treningowego i eliptycznego, a także wentylowanego okna, które zapewnia mu dostęp do świeżego, zewnętrznego powietrza i światła słonecznego”.

Narkotykowy proceder Guzman zaczął już w wieku kilkunastu lat. Uprawiał wówczas marihuanę. Później stanął na czele kartelu narkotykowego Sinaloa, a ciągu kilkudziesięciu lat zarobił na swym przestępczym działaniu 14 miliardów dolarów. Chroniła go między innymi sieć skorumpowanych funkcjonariuszy polityków i policjantów.

Poszukiwania Guzmána nabrały tempa w 1993 roku, gdy walczący z handlem narkotykami meksykański kardynał Juan Jesus Posadas Ocampo został zamordowany na lotnisku w mieście Guadalajara. Choć "El Chapo" został wówczas uwięziony, osiem lat później udało mu się zbiec. Później aresztowany został ponownie, ale uciekł z więzienia przez tunel wykopany pod prysznicem znajdującym się w celi. Ostatecznie zatrzymano go w styczniu 2016 roku, a rok później władze Meksyku podjęły decyzję o wydaniu go Stanom Zjednoczonym.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • MDMA (Ecstasy)

 • AM-2201
 • Etanol (alkohol)
 • Przeżycie mistyczne

Dobre. Byłem po kilku piwkach wypitych ze znajomymi, chciałem przed snem przeżyć szybką, miłą i niewielką podróż. Akcja dzieje się u mnie w domu, godzina ok. 00:00.

Siedziałem w łazience, nabiłem lufę, ściągnąłem chmurę, potem drugą, a potem... Brzdęk. Jakbym dostał patelnią w łeb. Ściągnąłem chyba jeszcze jedną i ruszyłem do łóżka. Cały obraz dał się słyszeć. Zależnie od tego gdzie patrzyłem słyszałem inne słowo. "Jąźl jąźl jąźl jąźl" powtarzał chór w mojej głowie gdy widziałem białe drzwi. "Źląć źląć źląć źląć" gdy odwracałem się w stronę mroku nocy. "Skąd do chuja polskie znaki?!" spytałem sam siebie. Tamte Polsko brzmiące słowa pełne ogonków zdawały mi się być składowymi świata. Miałem wrażenie, że już słyszałem je w bardzo wczesnym dzieciństwie.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Festiwal muzyczny, bardzo dużo ludzi, głośna muzyka. Nastawienie pozytywne, chęć spróbowania MDMA, brak obaw przed czymkolwiek, wyluzowanie spowodowane MJ. 2 znajomych jest razem ze mną.

Przeglądając ten portal postanowiłem napisać swojego pierwszego TR właśnie z pierwszego doświadczenia z MDMA. Wszystko zaczęło się od tego, że razem z czwórką znajomych wybraliśmy się w wakacje na bardzo duży festiwal muzyczny. Nastawieni byliśmy na ciągłą zabawe przez cały czas trwania festiwalu, a było to nie mało - bo aż 7 dni. 

 

 • Echinopsis Peruviana
 • Pierwszy raz

Samotnie w mieszkaniu. Podekscytowany, spokojny, jednak z lekkimi obawami. Miałem chyba nadzieję, że Don Mescalito pomoże mi rzucić tytoń.

   Witajcie duszyczki. Don Mescalito wołał mnie od chyba dwóch lat. Zapraszał do siebie, a ja chyba nie czułem się godzien. Od maja leżała u mnie paczuszka z 32g listków wyschniętej kory peruvian torch. Jarałem się tym faktem, choć nie czułem się gotowy. Jakiś miesiąc temu śniła mi się ta wyprawa, na którą w końcu się wybrałem... sam.

 

randomness