Czy Luksemburg zalegalizuje marihuanę w 2023 roku?

Luksemburg powoli zbliża się do końca procesu mającego na celu zezwolenie na produkcję i sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Prawdopodobnie nie uda się go jednak zakończyć przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 października 2023 r. – oświadczyła w radiu 100,7 minister zdrowia Paulette Lenert.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne!

Odsłony

34

Luksemburg powoli zbliża się do końca procesu mającego na celu zezwolenie na produkcję i sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Prawdopodobnie nie uda się go jednak zakończyć przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 października 2023 r. – oświadczyła w radiu 100,7 minister zdrowia Paulette Lenert.

Nie jesteśmy pewni, czy sfinalizujemy to podczas tej kadencji – powiedziała, mówiąc o projekcie legalizacji konopi indyjskich.

W rozmowie w radiu 100.7 Paulette Lenert wyjaśniła, że ​​pandemia covid-19 opóźniła proces legislacyjny, przesuwając go na ten rok. Proces ten powinien zakończyć się jednak do końca 2023 roku.

Luksemburg zalegalizował konopie indyjskie do celów medycznych w 2018 r. W czerwcu ubiegłego roku podjęto kolejny krok, wstępnie przyjmując projekt ustawy zezwalającej na osobistą konsumpcję w domu i uprawę z nasion maksymalnie czterech roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. Ta ustawa nadal jednak oczekuje na opinię Rady Stanu.

Zanim Luksemburg zalegalizuje marihuanę, musi najpierw ustalić ramy prawne dla uprawy i sprzedaży medycznej i rekreacyjnej marihuany.

Musimy ewoluować w ramach, w których celem jest pokazanie, że ten projekt może mieć pozytywny wpływ na zdrowie publiczne – powiedziała Paulette Lenert.

Paulette Lenert i Elena Bienfait, dyrektor krajowego centrum przeciwdziałania narkomanii, zgodnie twierdzą, że po zalegalizowaniu marihuany profilaktyka będzie łatwiejsza do wdrożenia, bo łatwiej jest otwarcie mówić o czymś, co jest legalne.

Nie chodzi o namawianie do abstynencji, ponieważ nie jest to cel osiągalny w społeczeństwie. Chodzi o uregulowanie i wyciągnięcie tych ludzi z czarnego rynku, a nie kryminalizację konsumentów – powiedziała Elena Bienfait.

Czekając na zakończenie procesu legislacyjnego, Luksemburg może czerpać inspirację z już istniejących modeli, szczególnie w odniesieniu do medycznej marihuany.

Plan legalizacji marihuany w Luksemburgu niekoniecznie podoba się krajom sąsiadującym z Luksemburgiem. Niemcy i Francja pod koniec 2021 roku obawiały się, że złagodzenie przepisów zachęci ludzi do kupowania konopi w Luksemburgu i przemycanie ich do sąsiadujących państw.

Niemcy prawdopodobnie już nie obawiają się tego, ponieważ ogłosiły zamiar legalizacji marihuany dla dorosłych, więc z pozostał tylko jeden sąsiad, który może nie być zadowolony z legalizacji konopi w Luksemburgu.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Słowem wstępu: przygodę z kodeiną zaczęłam parę miesięcy temu, początkowo dwie-trzy tabletki Antidolu lub Thiocodinu na łatwiejsze zaśnięcie i żeby zlikwidować wieczorny głód. Z czasem tabletek było więcej, aż wreszcie zaczęłam robić ekstrakcję. Najpierw z 1,5 opakowania, potem z 2. Ale w sumie nie było to nic ciekawego - po prostu wychillowanie na wieczór. A wczoraj uznałam, że muszę wreszcie coś naprawdę mieć z picia tego obrzydlistwa, więc wzięłam trzy opakowania...

 

  • LSD-25

oka wkręciuem sie w klimat i postanowiuem przedstawic opis wlasnych doswiadczen z LSD ;) całość podzieliuem na 3 czesci - bo byly to 3 różne jazdki... moja pierwsza, jedna ze środka i ostatnia.

myślę że da to jakiś obraz całości i pomoże wam chociaż w cześciowym zrozumieniu tematu...

  • Metadon


Więc, było to tak...Magiczny dzień, koniec roku szkolnego, wysiłek jednego roku, obniżenie poziomu stresu w organiźmie... Rozumiecie? Zupełny odpał. Postanowiłem spróbować czegoś nowego, padło na metadon, ale po kolei.Set&setting: Pozytywny nastrój, dobra pogoda, miła atmosfera - koniec roku szkolnego. Żadnych ciśnień, gdzieś do godziny 16:00 pod wpływem alkoholu.

Niestety, brak znajomych u boku. Ciekawość do tej substancji, zupełna niewiedza jeśli idzie o jej działanie i dawkowanie.


  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Chęć doznania nowych doświadczeń. Nastawienie jak najbardziej pozytywne

PASTERKOWE NAWRÓCENIE

randomness