Connecticut: Urzędnicy unieważnili ponad 42 000 wyroków za posiadanie marihuany

Urzędnicy w stanie Connecticut zakończyli proces przeglądu i usunięcia rejestrów karnych ponad 40 000 mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za marihuanę.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

28

Urzędnicy w stanie Connecticut zakończyli proces przeglądu i usunięcia rejestrów karnych ponad 40 000 mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za marihuanę.

Od 1 stycznia „nasza administracja wymazała 42 964 wyroki skazujące za konopie”, ogłosił na Twitterze gubernator Ned Lamont.

Ustawa przyjęta w 2020 r. regulująca i legalizująca rynek konopi indyjskich dla dorosłych zawierała przepisy przewidujące automatyczne unieważnienie wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie do czterech uncji (~112g) konopi indyjskich. Osoby z poważniejszymi wyrokami związanymi z marihuaną mogą zwrócić się do sądu o wymazanie wyroku z rejestru karnego, ale ich kartoteki nie zostały wyczyszczone automatycznie.

Do tej pory 24 stany uchwaliły przepisy zapewniające wymazanie z rejestrów karnych akt osób skazanych za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Według publicznie dostępnych danych zebranych przez NORML, od 2018 roku urzędnicy stanowi wydali ponad 100 000 ułaskawień i ponad 1,7 miliona wymazanych rejestrów karnych związanych z marihuaną.

„Setki tysięcy Amerykanów nadmiernie dźwiga ciężar i piętno wcześniejszego skazania za zachowanie, którego większość Amerykanów i rosnąca liczba stanów nie uważa już za przestępstwo” – powiedział zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano.

„Nasze poczucie sprawiedliwości i zasady uczciwości wymagają, aby urzędnicy publiczni i sądy szybko naprawiali dawne krzywdy związane z prohibicją i kryminalizacją marihuany” – dodał Paul Armentano.

Legalna sprzedaż marihuany w Connecticut

Sprzedaż marihuany dla dorosłych ma się rozpocząć w Connecticut w licencjonowanych sklepach detalicznych już w przyszłym tygodniu, 10 stycznia 2022 r. Organy regulacyjne ogłosiły w grudniu, że sześć istniejących aptek z medyczną marihuaną spełniło wymagania dotyczące uzyskania licencji, które pozwolą im obsługiwać dorosłych konsumentów.

Mieszkańcy Connecticut będą mogli kupić do jednej czwartej uncji (~7g) marihuany podczas jednej transakcji. Oczekuje się, że więcej sprzedawców detalicznych zostanie zatwierdzonych po uruchomieniu sprzedaży 10 stycznia.

W międzyczasie gubernator podpisał w maju zakrojoną na szeroką skalę ustawę, która zawiera przepisy dotyczące ustanowienia ram prawnych w celu zapewnienia niektórym pacjentom dostępu do leczenia wspomaganego psychodelikami przy użyciu substancji takich jak MDMA i psylocybina.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż marihuany dla dorosłych w Nowym Jorku. Licencjonowane sklepy z marihuaną dla dorosłych w New Jersey i Vermont również rozpoczęły działalność w ostatnich miesiącach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • Ketamina


Ten tekst jest pisany o godzinie 20.20, o godzinie 18.15

zarzucilem ketamine, mam jeszcze resztke fazy. Narazie prawie

nie napisalem niczego, a juz odechcewa mi sie pisac :( (a moze

to syndrom amotywacyjny mnie dopadl :) ). Zauwazylem ze wszyscy

na forum ktorzy chcieli wziasc ketamine zawsze ja probowali

podwedzic itp. Moim zdaniem do weterynarza trzeba podejsc ze

sprytem. Nalezy wymyslic jakas wkrete, np. mowisz ze jestes

  • LSD-25


dawka : 1/4 kwasa w papierku (moja pierwsza dawka) + troche grassu (lekko)


data : 21, grudnia 2001


inni ludzie : jeden lekko pijany, raczej nie zna się na drugach...


+ inni ludzie, z którymi nie spotkaliśmy się przez moje sensacje :(

dodam, że jechaliśmy na impreze, a jak chciałem spróbować czegoś innego, mój

wybór padł na kwasa, ponieważ już wcześniej chciałem spróbować tego

specyfiku (tutaj nastąpiło to dosyc spontanicznie).  • Lophophora williamsii (meskalina)

Podsylam opis przezycia po Peyotlu, ktorego doswiadczyl Bernard

Roseman, gdy wraz z czlonkami Native American Church uczestniczyl

w sakramencie w poznych latach `50. To je ino fragmencik calosci,

a calosc to "The Peyot Story" - Wishire Book Company 1963...........................................randomness