REKLAMA
Brexit umożliwi sprzedawanie w Wielkiej Brytanii „zdrowego” alkoholu?

Eksperci z Instytutu Adama Smitha twierdzą, że to unijne przepisy blokują dopuszczenie zdrowszych alternatyw alkoholu na brytyjski rynek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polishexpress.co.uk

Odsłony

436

Eksperci twierdzą, że jednym ze skutków Brexitu będzie dopuszczenie do sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii alkoholu, który nie powoduje przykrych skutków ubocznych na drugi dzień po wypiciu.

Zamiennik alkoholu, który sprawia, że czujemy się lepiej, ale pozbawiony jest substancji toksycznych wpływających negatywnie na nasze zdrowie, będzie mógł być sprzedawany po Brexicie. Eksperci z Instytutu Adama Smitha twierdzą, że to unijne przepisy blokują dopuszczenie zdrowszych alternatyw alkoholu na brytyjski rynek. Po opuszczeniu struktur unijnych nie będą one już obowiązywały w Wielkiej Brytanii.

Obecnie 10 proc. zgonów oraz chorób na Wyspach spowodowane jest nadmiernym spożyciem alkoholu. Zniesienie unijnych regulacji zabraniających sprzedaży tego typu towarów być może przyczyni się do poprawy tej statystyki.

W raporcie przedstawionym przez ekspertów z Instytutu Adama Smitha można przeczytać, że „Wielka Brytania ma szansę stać się jednym z pierwszych krajów, które zredukują ryzyko występowania chorób powodowanych spożyciem „standardowego” alkoholu. Umożliwiając handel alternatywnymi trunkami Wyspiarze uratują tysiące istnień ludzkich rocznie.

Jedną z alternatyw dla alkoholu jest Alcosynth, który jest nawet o 100 razy bezpieczniejszy niż jego obecny odpowiednik, ale jego sprzedaż jest obecnie zakazana. Jest to substancja wytworzona syntetycznie na bazie benzodiazepiny, która jest pochodną valium. Działa na człowieka tak jak alkohol, ale nie powoduje np. agresji lub dolegliwości występujących po spożyciu normalnego alkoholu.

Co ciekawe unijne regulacje umożliwiły sprzedaż e-papierosów, które są w 95 proc. mniej szkodliwe niż normalne papierosy.

„To innowacyjność, a nie regulacje dały nam e-papierosy. Funkcjonują one nadal udowadniając, że to najlepszy sposób, żeby szybko zmienić swoje nawyki. Inne produkty, takie jak syntetyczny alkohol wypadają obiecująco, ale trzeba tylko dopuścić do ich sprzedaży” – powiedział Sam Bowman, dyrektor generalny Instytutu Adama Smitha.

Oceń treść:

Brak głosów