Bestsellery Empiku 2021. Zaskakująca przemowa Maty. Do jego śmiałego apelu dołączył Artur Rojek

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt | AS
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

134

Bestsellery Empiku 2021. Jednym z artystów, którzy zostali wyróżnieni podczas tegorocznej gali, został raper Mata. 21-latek odebrał statuetkę i pokusił się o zaskakującą przemowę. Mata nawiązał do niedawnego zatrzymania przez policję za posiadanie marihuany. Raper zaapelował do wszystkich o przyłączenie się do walki o depenalizacji marihuany w Polsce.

Mata był jednym z artystów, którzy pojawili się na tegorocznych gali Bestsellerów Empiku. Młody artysta został nominowany w dwóch kategoriach. Mata pojawił się na scenie, aby odebrać statuetkę w kategorii Rap & hip-hop.
Mata nawołuje do ruchu obywatelskiego przeciw penalizacji marihuany
Mata pojawił się na gali w oryginalnej stylizacji. Jednym z elementów jego stroju był naszyjnik w kształcie marihuany. Raper wykorzystał szansę, że może powiedzieć kilka słów do mikrofonu podczas gali transmitowanej na żywo na antenie TVN. Postanowił odnieść się do ostatniego incydentu ze swoim udziałem.
– Słuchajcie, ja dwa tygodnie temu zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany… Chciałem powiedzieć, że to nie była żadna akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę i złapali nas panowie policjanci – wspominał Mata ze sceny.
– Uważam, że marihuana, cała Polska jest w niej zakochana. I chciałem ogłosić tutaj wszem i wobec, że ja w związku z tą sytuację i w związku z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku. Uważam, że jest to ważne szczególnie dla tej części społeczności, w której teraz jesteśmy, artystycznej, muzycznej. Jest to od wielu lat inspiracja dla muzyków – zakomunikował.

Na koniec swojej przemowy Mata podziękował za wyróżnienie i zaapelował do swoich fanów, a także fanów innych artystów, aby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.
Po tym wystąpieniu stojący na scenie Artur Rojek powiedział wprost, że przyłącza się do stanowiska Maty.
Mata został zatrzymany za posiadanie marihuany
Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Mata został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. Policja potwierdza jedynie, że zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który miał przy sobie woreczek ze "środkami prawnie zabronionymi".
– Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana – powiedziała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Na drugi dzień po zatrzymaniu znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. – Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia – podała policjantka. – 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu – dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca

Tekst zamieszczony niżej jest fragmentem

obszerniejszej publikacji i pochodzi z "Biblii Szamanów"

autorstwa Wojciecha Józwiaka(c);

zamieszczono go tu za zgodą autora. Tę i inne książki można

pobrać do lektury offline spod adresu
href="http://www.most.org.pl/taraka/">http://www.most.org.pl/taraka/.  • MDMA (Ecstasy)

Bylem na transowej imprezce techno, dosc duzy klub, osob w sam raz, raczej

bez dresiarstwa.


Zapodalem standardowy zestaw - setka fety na pobudzenie przed wyjsciem (nie

przepadam za amfa, za bardzo mnie meczy), tuz przed wejsciem tabletka

ecstasy - zielona koniczynka.


Zaczalem sie powoli wkrecac w impreze, tanczyc, po jakiejs godzine bylo mi

juz calkiem przyjemnie, MDMA zrobilo swoje.


Wszystko bylo normalnie az do momentu gdy wpadlismy na pomysl ze warto by

  • Narkoza

Hej!

Przeczytałem właśnie trip-report pt. Szpitalna anestezja. Ja też kilka razy byłem usypiany i faktycznie miałem niezłe banie.... tylko nigdy nie myślałem o tym jako o przeżyciach

dragowych... może dlatego, że było to narzucone z góry a nie zaplanowane przeze mnie... nie pamiętam jakie środki dostawałem, nie zwracałem na to uwagi, ale to mógł być fentanyl.

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Miks

Wszystko co trzeba załatwione, spokój, nie wiedziałem co mnie czeka ponieważ to pierwszy taki mix, więc nie miałem też żadnych oczekiwań. Puste mieszkanie, 16.20-19.20 słuchanie muzy.

16.20 - 300mg DXM - 5 tabletek co 5 minut.

Doczekałem się! Współlokatorzy wyjechali do domów na święta i całe mieszkanie dla mnie! Zasiadłem wygodnie przed komputerem wypijając wcześniej kubek mocnej kawy i rozpocząłem zarzucanie.

 

18.45 - Pierwsze efekty DXM

Pierwsze efekty pojawiły się już o 18.45 i dex działał coraz mocniej. Przez chwilę nawet zacząłem się zastanawiać czy zarzucanie dzisiaj całej 900 to dobry pomysł, ale odgoniłem od siebie złe myśli i poczekałem jeszcze pół godziny.

 

randomness