Bestsellery Empiku 2021. Zaskakująca przemowa Maty. Do jego śmiałego apelu dołączył Artur Rojek

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt | AS
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

118

Bestsellery Empiku 2021. Jednym z artystów, którzy zostali wyróżnieni podczas tegorocznej gali, został raper Mata. 21-latek odebrał statuetkę i pokusił się o zaskakującą przemowę. Mata nawiązał do niedawnego zatrzymania przez policję za posiadanie marihuany. Raper zaapelował do wszystkich o przyłączenie się do walki o depenalizacji marihuany w Polsce.

Mata był jednym z artystów, którzy pojawili się na tegorocznych gali Bestsellerów Empiku. Młody artysta został nominowany w dwóch kategoriach. Mata pojawił się na scenie, aby odebrać statuetkę w kategorii Rap & hip-hop.
Mata nawołuje do ruchu obywatelskiego przeciw penalizacji marihuany
Mata pojawił się na gali w oryginalnej stylizacji. Jednym z elementów jego stroju był naszyjnik w kształcie marihuany. Raper wykorzystał szansę, że może powiedzieć kilka słów do mikrofonu podczas gali transmitowanej na żywo na antenie TVN. Postanowił odnieść się do ostatniego incydentu ze swoim udziałem.
– Słuchajcie, ja dwa tygodnie temu zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany… Chciałem powiedzieć, że to nie była żadna akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę i złapali nas panowie policjanci – wspominał Mata ze sceny.
– Uważam, że marihuana, cała Polska jest w niej zakochana. I chciałem ogłosić tutaj wszem i wobec, że ja w związku z tą sytuację i w związku z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku. Uważam, że jest to ważne szczególnie dla tej części społeczności, w której teraz jesteśmy, artystycznej, muzycznej. Jest to od wielu lat inspiracja dla muzyków – zakomunikował.

Na koniec swojej przemowy Mata podziękował za wyróżnienie i zaapelował do swoich fanów, a także fanów innych artystów, aby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.
Po tym wystąpieniu stojący na scenie Artur Rojek powiedział wprost, że przyłącza się do stanowiska Maty.
Mata został zatrzymany za posiadanie marihuany
Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Mata został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. Policja potwierdza jedynie, że zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który miał przy sobie woreczek ze "środkami prawnie zabronionymi".
– Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana – powiedziała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Na drugi dzień po zatrzymaniu znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. – Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia – podała policjantka. – 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu – dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-E
  • Mieszanki "ziołowe"

Kto: Osobnik męski gatunku homo-sapiens, 180cm w górę, 74kg wszerz, 20 na karku. Ładne parę lat ćpania za sobą i chęć spróbowania całej chemii i natury tegoż świata. ;)

Co: 30mg 2C-E + mix syntetyków w zielsku o smaku palonego kota zwany „Taifun”.

S&S: Spokojny dzień, dużo słońca i ciepło, topniejący wszędzie śnieg. Nastrój „nie mogę się doczekać aż to zjem! :D”. Lekka poranna zamułka po zbytnim upaleniu się ostatniej nocy.

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Klonazepam
  • Szałwia Wieszcza
  • Zolpidem

Miejsce oraz nastawienie, którego chyba tłumaczyć nie muszę, znajduje się w reporcie.

Substancje: (zachowana kolejność) około 0.2g suszu Jej Dysocjacyjności, 3g P.Cubensis na dwie osoby, po dwa piwa na głowę, 6mg klona i 20mg zolpidemu. Ajajaj xD

Podróżnicy: ja oraz S.

Drogi NG ;)

  • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

  • Dimenhydrynat

Polecialysmy do apteki po 6 opakowan aviomarinu. Oklo

godziny 22 lyknelsmy po 15 na glowe, poczatkowo

probowalysmy sie wkrecac w haluny itp. jednak nic z tego

nam nie wychodzilo i zniechecone dzialaniem avio poszlysmy

spac ... tzn ja probowalam usnac a monika opowiadala

mi o jakiejs dyskotece ktra niby widzi za oknem...wkurzalo mnie to strasznie ze nie da mi spac bo sama