Bestsellery Empiku 2021. Zaskakująca przemowa Maty. Do jego śmiałego apelu dołączył Artur Rojek

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt | AS
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

152

Bestsellery Empiku 2021. Jednym z artystów, którzy zostali wyróżnieni podczas tegorocznej gali, został raper Mata. 21-latek odebrał statuetkę i pokusił się o zaskakującą przemowę. Mata nawiązał do niedawnego zatrzymania przez policję za posiadanie marihuany. Raper zaapelował do wszystkich o przyłączenie się do walki o depenalizacji marihuany w Polsce.

Mata był jednym z artystów, którzy pojawili się na tegorocznych gali Bestsellerów Empiku. Młody artysta został nominowany w dwóch kategoriach. Mata pojawił się na scenie, aby odebrać statuetkę w kategorii Rap & hip-hop.
Mata nawołuje do ruchu obywatelskiego przeciw penalizacji marihuany
Mata pojawił się na gali w oryginalnej stylizacji. Jednym z elementów jego stroju był naszyjnik w kształcie marihuany. Raper wykorzystał szansę, że może powiedzieć kilka słów do mikrofonu podczas gali transmitowanej na żywo na antenie TVN. Postanowił odnieść się do ostatniego incydentu ze swoim udziałem.
– Słuchajcie, ja dwa tygodnie temu zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany… Chciałem powiedzieć, że to nie była żadna akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę i złapali nas panowie policjanci – wspominał Mata ze sceny.
– Uważam, że marihuana, cała Polska jest w niej zakochana. I chciałem ogłosić tutaj wszem i wobec, że ja w związku z tą sytuację i w związku z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku. Uważam, że jest to ważne szczególnie dla tej części społeczności, w której teraz jesteśmy, artystycznej, muzycznej. Jest to od wielu lat inspiracja dla muzyków – zakomunikował.

Na koniec swojej przemowy Mata podziękował za wyróżnienie i zaapelował do swoich fanów, a także fanów innych artystów, aby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.
Po tym wystąpieniu stojący na scenie Artur Rojek powiedział wprost, że przyłącza się do stanowiska Maty.
Mata został zatrzymany za posiadanie marihuany
Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Mata został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. Policja potwierdza jedynie, że zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który miał przy sobie woreczek ze "środkami prawnie zabronionymi".
– Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana – powiedziała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Na drugi dzień po zatrzymaniu znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. – Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia – podała policjantka. – 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu – dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Klonazepam
  • Oksybutynina

Wstępik. Będąc u mojej schorowanej babci poprzeglądałem jej apteczkę z lekami :p Znalazłem ten o to ciekawy specyfik. Trip raport pisany na żywo, później poddałem go korekcie. Faza miała miejsce 18. grudnia.

16:50 Zarzuciłem dwie tabletki i popiłem czarną herbatą. Aaa, zapomniałbym, lek stracił datę ważności jakieś dwa lata temu.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Mieszkanie, pokój, noc. Cel - doświadczenie szamańskie. Nastawienie - konkretne poszukiwanie Zrozumienia.

Dobra, na początek kilka słów wstępu. Kontekst ma znaczenie, więc postaram się krótko i treściwie opowiedzieć o tym co najważniejsze. Od jakiegoś czasu docierają do mnie sygnały, że jestem kimś, kto w plemiennej tradycji byłby szamanem, lub w przypadku naszych Przodków - Wołchwem. Długo by opowiadać o tym jak to wszystko wyglądało i jakie doświadczenia się z tym wiążą i wiązały, ale generalnie nadal mam jeszcze jakieś opory w zaakceptowaniu tego faktu. Zawsze byłem "inny", dziwny. Ludzie zawsze przychodzili do mnie po porady, od wczesnych lat życia. Zawsze widziałem i czułem więcej.

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Set: dobrze nastawiony do życia, całkiem dobry humor Setting: spokojny listopadowy wieczór w moim pokoju

Listopadowy poniedziałek... godzina późno wieczorna, niektórzy powiedzieliby że to już środek nocy. Za oknem ciemno, a w powietrzu rozlane mleko tak gęsto że nie widać końca wyciągniętej przed siebie ręki.

Na biurku syf jak zwykle. Jedyni nazwą to bałaganem, ja nazywam to nieładem artystycznym. Sterta pustych butelek, kilkudniowa kolekcja kubków po kawie, paczka fajek, jakieś kartki i pełno różnych innych drobiazgów, a na środku szklanka zalana do połowy zimną wodą.

  • Heroina
  • Kokaina

by yakamuchi