REKLAMA
Berlin-Kreuzberg wnosi o pozwolenie na legalizację konopi

Artystyczna dzielnica Berlina Friedrichshain-Kreuzberg chce zezwolić na sprzedaż miękkich narkotyków. Wniosek o legalizację został już złożony.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.dw.com
Małgosia Krakowska

Odsłony

364

Artystyczna dzielnica Berlina Friedrichshain-Kreuzberg chce zezwolić na sprzedaż miękkich narkotyków. Wniosek o legalizację został już złożony.

Artystyczna dzielnica Berlina Friedrichshain-Kreuzberg chce zezwolić na sprzedaż miękkich narkotyków. Wniosek o legalizację został już złożony. Friedrichshain-Kreuzberg jest pierwszą jednostką administracyjną w Niemczech, która chce zalegalizować sprzedaż konopi.

Monika Herrmann (Partia Zielonych) piastująca urząd burmistrza dzielnicy podpisała dokument w piątek (3.07.2015) i przesłała go do Federalnego Instytutu Leków i Produktów Medycznych (BfArM) w Bonn. Produkty zawierające konopie będą sprzedawane w czterech punktach wyłącznie zarejestrowanym mieszkańcom dzielnicy pod kontrolą organów państwowych.

Wydaje się być mało prawdopodobnym, aby BfArM podlegający Federalnemu Ministerstwu Zdrowia, któremu przewodzi CDU wydało takie pozwolenie. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, władze dzielnicy mają zamiar złożyć protest, a następnie zaskarżyć decyzję Instytutu.

Władze Friedrichshain-Kreuzberg są zdania, że legalizacja powstrzyma szerzący się w tej „rozrywkowej” dzielnicy nielegalny handel narkotykami. Zieloni chcą również zapoczątkować debatę nad legalizacją konopi z uwagi na zbliżające się wybory samorządowe, które odbędą się w 2016 roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina

Jak zwykle - w samotności (narzeczona śpi za ścianą), godziny wieczorne, koniec tygodnia (najczęściej piątek). W domu gra cichutko tylko radio, światła przyciemnione, ogrzewanie ustawione na około 21 stopni. Nastawienie - jak zwykle przy okazji weekendu, bardzo dobre. Przecież skończył się cały tydzień pracy.

To nie będzie "zwykły trip raport". Wolałbym, żeby traktować ten tekst jako zbiór ogólnych doświadczeń w związku z zażywaniem kodeiny, które zostaną zamknięte w pewnym schemacie, który sobie przyjąłem. Najpierw fajnie by było, żebyście się bardzo ogólnikowo ze mną zapoznali, a dopiero wtedy przejdę do bodaj najważniejszej części tego tekstu. Jestem ciekaw, czy administracja uzna to za publikację nadającą się na NG - jak nie, to nie. Robię to pro publico bono, więc szczególnie żal mi nie będzie. Przejdźmy do rzeczy.

  • Amfetamina
  • Katastrofa
  • Wenlafaksyna
  • Zolpidem

Samotny wieczorek w domu. Nic nie zwiastowało masakry.

Zachowana oryginalna pisownia, fatalny styl ukazujący rozkojarzenie myślowe i brak spójności (proszę porównać jakość z innymi TR), 2h po odzyskaniu świadomości. Raport, pomimo totalnej sieczki w głowie - napisał się sam. A brzmiał on tak...

 

  • Inne
  • Tripraport

Płytka rzeka o dość spokojnym nurcie. Dwójka wieloletnich znajomych. Nastawienie pozytywne

Wstęp

 Na miejscówkę dojechaliśmy nieco po południu. Dość szybko uporaliśmy się z przygotowaniem noclegu, wypiliśmy po piwie i spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy. Pogoda była niezła, ludzi w okolicy niewielu, problemów w glowie zaś żadnych. Warunki na tripa były naprawdę dobre.

Treść właściwa

  • Ayahuasca
  • Tripraport

mniej więcej raz na tydzień przyjmowałem wieczorem swój sakrament i niedługo potem szedłem do łóżka. Zgaszone światło, wokół spokój i cisza, nikt nie przeszkadza. Gdy akurat miałem kiepski nastrój albo byłem chory to sobie odpuszczałem.

Niniejszy tekst to opis i podsumowanie doświadczeń moich dwunastu sesji ayahuascowych odbytych na przestrzeni trzech miesięcy. 

randomness