REKLAMA
Amerykańscy piloci na amfetaminie

Dwaj amerykańscy piloci, którzy przez pomyłkę ostrzelali w kwietniu kanadyjskich żołnierzy w Afganistanie, brali przed tym incydentem amfetaminę - wykazało śledztwo.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

3919

Według zebranych informacji, piloci wzięli narkotyki zalecane żołnierzom Stanów Zjednoczonych - podał w piątek serwis BBC. Teraz grozi im kara do 64 lat pozbawienia wolności. Proces rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Do incydentu doszło w kwietniu, w pobliżu Kandaharu na południu Afganistanu. Dwóm pilotom wydawało się, że zostali ostrzelani i sami otworzyli ogień do domniemanych napastników. Zabili czterech żołnierzy kanadyjskich, a ośmiu ranili.

Śledztwo wykazało, że obaj piloci byli pod wpływem opartych na amfetaminie pigułek, które zaleca się w niewielkich dawkach żołnierzom biorącym udział w długich misjach.

Amerykańskie siły powietrzne przestały oficjalnie używać tych pigułek w 1993 roku, gdy okazało się, że po wojnie w Zatoce Perskiej niektórzy piloci uzależnili się od nich. W ostatnich latach armia coraz częściej do nich powraca.

Według dowództwa armii, te pigułki są niezbędne dla pilotów wysyłanych na wojnę z Afganistanem, a teraz z Irakiem.

podrzucił kszysiu_e-nauta

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

winooki (niezweryfikowany)
ciekawe czy w wietnamie tez im "zalecali " ? polowa zolnierzy przecpana, polowa ranna a pozniek lamentuja, ze przegrywaja jak im statystycznie 5000 naboi na jednego zoltka schodzi. a biedne spoleczenstwo musi sie gdzies zaopatrywac po kryjomu.
ASheh (niezweryfikowany)
a gdyby jarali to by nie mieli potrzeby rzezi i nie poszli by do woja a tymbardziej na wojne i wszystko na tym swiecie bylo by piekne!!! <br> <br>PALCIE ZIOLO ZAMIAST WSYSAC NOCHA HAHAHA!! <br>narty
Jarek (niezweryfikowany)
nafaszerowali tych zolnierzy prochami a teraz ich za to skazuja <br>dlaczego im grozi az 60lat
szatanowski buddysta (niezweryfikowany)
nafaszerowali tych zolnierzy prochami a teraz ich za to skazuja <br>dlaczego im grozi az 60lat
Turkish (niezweryfikowany)
zaloze sie ze zamiast niewielkiej ilosci chlopaki naspidowali sie ostro i postrzelali dla zabawy <br>;-)
zatokowy (niezweryfikowany)
zaloze sie ze zamiast niewielkiej ilosci chlopaki naspidowali sie ostro i postrzelali dla zabawy <br>;-)
jahguar (niezweryfikowany)
speed byl szeroko stosowany podczas II wojny swiatowej podczas misji bombowych - pomagal pilotom &quot;trzymac sie na nogach &quot; podczas dlugotrwalych lotow. <br> <br>Tak z innej beczki troche: czytalem ostatnio gdzies teorie, ze sam Adolf H. byl uzalezniony od (meta?)amfetaminy; bral jej jakoby tyle ze spowodowala u niego paranoje. <br>Naspeedowany prowadzil niekonczace sie przemowienia i narady wojenne - gadal bez konca i bez sensu ;-)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Pierwszy raz

Mój pokój, noc. Nie dostateczne przygotowanie psychiczne do tego co się wydarzyło.

(Całość tekstu piszę teraz pod niewielką [5mg] dawką 2C-P, nie które "rzeczy" były zbyt niemożliwe i na trzeźwo bym ich nie zrozumiał)

Wiek : 18 lat

Doświadczenie : Zioło, benzydamina,dziesiątki razy DXM, różne NBOMy, różne tryptaminy (5-meo-mipt,grzyby,lsd)

26 Sierpnia 2013 roku , tego dnia uświadomiłem sobie jak bardzo głupi byłem myśląc , że przeżyłem szczyty psychodeliki biorąc duże dawki tryptamin. Myślałem , że coś takiego jak 2C-P nawet mnie nie ruszy... Tak bardzo się myliłem...

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Mnóstwo praktycznie nieznajomych ludzi wokół mnie, chęć przeżycia czegoś pozytywnego.

 

  • Allobarbital

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Mieszkanie własny pokój, centrum Warszawy, start godzina 16:30. Pozytywne nastawienie mentalne i ogromny ciąg na trip.

Dawkowanie - Pusty żołądek DXM 195mg - 30min - niewielki obiad + w trakcie DXM 300mg + 2 piwa później | 15mg - 1 tab 5.8mg/kg

W&D - 20 lat, Etanol, THC, dopalacze (tajfun, green zone)

randomness