REKLAMA
Amerykańscy lekarze: nie pijcie alkoholu, ma większy związek z rakiem, niż myśleliśmy

Lekarze z Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej wydali bezprecedensowe oświadczenie, w którym proszą, by pić mniej alkoholu. Do stowarzyszenia należą najlepsi onkolodzy w USA. Powołują się na prowadzone przez wiele lat badania związku picia alkoholu – nawet niewielkiej ilości – z ryzykiem zachorowania na raka.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Business Insider Polska
Erin Brodwin

Odsłony

171

Lekarze z Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej wydali bezprecedensowe oświadczenie, w którym proszą, by pić mniej alkoholu. Do stowarzyszenia należą najlepsi onkolodzy w USA. Powołują się na prowadzone przez wiele lat badania związku picia alkoholu – nawet niewielkiej ilości – z ryzykiem zachorowania na raka.

Nie codziennie grupa wybitnych lekarzy prosi ludzi, żeby drastycznie ograniczyli picie alkoholu. Tak stało się we wtorek, 7 listopada. Topowi amerykańscy lekarze wydali oświadczenie, w którym piszą o tym, że badania uwidoczniły związek między piciem alkoholu a dwoma typami raka. Zatem, jeśli chcemy ich uniknąć, powinniśmy stronić od alkoholu.

Alkohol a rak

To pierwszy raz, gdy organizacja zajęła takie zdecydowane stanowisko w tym temacie. Latem dwie grupy naukowców znalazły mocne dowody na to, że picie alkoholu – nawet tak małej ilości jak jeden kieliszek wina dziennie lub jednego piwa dziennie – zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi – zarówno u kobiet przed menopauzą, jak i po niej. Taki wniosek wyciągnęli po przeanalizowaniu 119 badań z całego świata i danych pozyskanych od 12 milionów kobiet oraz dotyczących 260 tys. przypadków raka piersi.

Jeśli nie pijesz, nie zaczynaj

Alkohol znajduje się na liście produktów kancerogennych amerykańskiego departamentu zdrowia. Z badań wynika, że im więcej alkoholu pijemy – zwłaszcza jeśli robimy to regularnie – tym większe jest ryzyko zachorowania na raka.

Zanim jednak wylejesz butelkę wina, która stoi na półce, wiedz, że badacze nie mówią, iż każdy kieliszek zwiększa szanse na to, że zachorujemy na tę chorobę.

- Nie mówimy, że nikt nigdy nie powinien pić. Mówimy po prostu, że jeśli pijesz alkohol, to picie mniej niż jednego drinka dziennie, jest mądrą decyzją – mówi Alice Bender, dietetyczka.

- Naszym przekazem nie jest: nie pij w ogóle. Brzmi on: jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, pij mniej. A jeśli nie pijesz, nie zaczynaj – mówi Noelle LoConte, profesor Uniwersytetu w Wisconsin i główna autorka oświadczenia Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Nazwa: Benzydamina [Tantum Rosa]


Poziom doswiadczenia: pierwszy raz


Dawka, metoda zazycia: 3 saszetki (po póltora na typa); ekstrakcja za pomoca wody.


“Set & setting” : pola, 500 metrów od domciu, godzina 18:45


Osoby: 2 osoby tzn. ja i mój kumpel.

  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

Ciag metoksetaminowoDXMowokodeinowobenzodiazepinowy, nastroj tak dobry, jak dobry mozna miec spedzajac swieta z tesciowa w jednym mieszkaniu. :)

Trip mial miejsce jakis czas temu, podczas swiat w Polsce. Bylismy nieco zmeczeni wycieczka, w dobrych nastrojach, nieco sentymentalnie - byla to nasza ostatnia dawka metoksetaminy z tego sortu. Miala byc to nasza czwarta (?) dawka tego dnia. Zamknelismy sie w malym pokoju, zapalilismy swieczki (raczej w celu praktycznym, niz nastrojowym) i uwazylismy dawke. Iniekcja poszla gladko jak zwykle, nawet to lubie, mam mile skojarzenia zapachowe (przez odkazanie miejsca wkucia perfumami), ktore rzutuja na trip i odruch pawlowa na widok strzykawki.

  • Grzyby halucynogenne

Mój pierwszy kontakt z grzybami halucynogennymi miał miejsce dość spontanicznie. Już od pewnego czasu chciałem się z nimi spotkać, ale jakoś niespecjalnie czyniłem w tym kierunku starania... Stwierdziłem, że `jak przyjdzie, to będzie`. Dla jasności chciałbym jeszcze tylko dodać, że jestem zwolennikiem jedynie naturalnych środków zmieniających świadomość.

  • Inne

tym razem jadę na całego: ujawniam czas, miejsce, adresy i ilustracje:

w ostatni dzień 2002 zapadło mocne Postanowienie. troszkę dziś sobie obniżę ciśnienie i nie tylko wewnątrzgałkowe!!

11:00 set & setting
randomness