Alkohol powoduje więcej szkód społecznych i zdrowotnych niż marihuana - potwierdzają nowe badania.

W ostatnich latach marihuana zyskała na popularności i akceptacji społecznej w Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do jej legalizacji w wielu stanach. Jednakże, mimo rosnącej legalizacji i pozytywnego postrzegania marihuany, nowe badania wskazują, że Amerykanie znacznie częściej zgłaszają wtórne szkody spowodowane alkoholem niż marihuaną. Analiza przeprowadzona przez grupę badawczą Alcohol Research Group oraz RTI International pokazuje, że skutki społeczne i zdrowotne alkoholu są znacznie bardziej dotkliwe niż te związane z używaniem marihuany.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

27

W ostatnich latach marihuana zyskała na popularności i akceptacji społecznej w Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do jej legalizacji w wielu stanach. Jednakże, mimo rosnącej legalizacji i pozytywnego postrzegania marihuany, nowe badania wskazują, że Amerykanie znacznie częściej zgłaszają wtórne szkody spowodowane alkoholem niż marihuaną. Analiza przeprowadzona przez grupę badawczą Alcohol Research Group oraz RTI International pokazuje, że skutki społeczne i zdrowotne alkoholu są znacznie bardziej dotkliwe niż te związane z używaniem marihuany.

WYNIKI BADANIA

Badania opublikowane w Journal of Studies on Alcohol and Drugs dostarczają istotnych danych na temat wtórnych szkód związanych z używaniem alkoholu i marihuany w Stanach Zjednoczonych. Przeanalizowano odpowiedzi 7,799 dorosłych Amerykanów, oceniając, jak często doświadczają oni szkód wynikających z używania różnych substancji przez innych ludzi.

Z badań wynika, że aż 34.2% respondentów zgłosiło, że doświadczyło wtórnych szkód spowodowanych przez alkohol, podczas gdy tylko 5.5% zgłosiło takie szkody związane z marihuaną.

Typy zgłaszanych szkód obejmują szeroki zakres problemów, w tym trudności rodzinne i małżeńskie, wypadki drogowe, wandalizm, obrażenia fizyczne oraz trudności finansowe. Te dane jasno wskazują, że alkohol jest znacznie bardziej problematyczny pod względem wpływu na otoczenie i społeczeństwo niż marihuana.

Dodatkowo, osoby zgłaszające szkody związane z marihuaną często wspominały, że te problemy wynikały z restrykcyjnych przepisów i sankcji prawnych, takich jak trudności finansowe spowodowane niezdanym testem na narkotyki, a nie bezpośrednio z użycia marihuany przez innych ludzi.

PORÓWNANIE SKUTKÓW ALKOHOLU I MARIHUANY

Badania jasno wskazują, że alkohol powoduje więcej szkód społecznych i zdrowotnych niż marihuana. Alkohol często prowadzi do agresywnego zachowania, impulsywności i braku kontroli, co zwiększa ryzyko wystąpienia sytuacji konfliktowych, przemocy oraz wypadków drogowych. W przeciwieństwie do tego, marihuana zazwyczaj wywołuje łagodniejsze efekty, takie jak relaksacja i większa kontrola nad własnym zachowaniem, co zmniejsza ryzyko agresji i impulsywnych działań.

Wpływ statusu prawnego marihuany na zgłaszane szkody również jest istotny. Wiele osób zgłasza trudności finansowe wynikające z niezdanych testów na narkotyki, które są wymagane przez pracodawców, a nie bezpośrednie szkody związane z używaniem marihuany przez innych. To sugeruje, że restrykcyjne przepisy i sankcje prawne mogą wpływać na percepcję szkód związanych z marihuaną bardziej niż same efekty jej używania.

WNIOSKI Z BADANIA

Autorzy badania podkreślają, że szkody spowodowane alkoholem są znacznie bardziej powszechne niż te związane z marihuaną. W badaniu stwierdzono: “Szkody spowodowane alkoholem były znacznie bardziej powszechne niż te spowodowane używaniem jakiejkolwiek innej substancji.”

Dane z badania YouGov potwierdzają te spostrzeżenia, wykazując, że prawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów uważa, iż regularne używanie alkoholu i tytoniu jest bardziej szkodliwe dla zdrowia niż marihuana. To świadczy o rosnącej świadomości społecznej na temat relatywnego bezpieczeństwa używania marihuany w porównaniu do innych, legalnych substancji, takich jak alkohol i tytoń.

SPOŁECZNE I PRAWNE IMPLIKACJE

Wyniki badania mogą znacząco wpłynąć na politykę dotyczącą alkoholu i marihuany. Dane pokazujące, że alkohol powoduje znacznie więcej wtórnych szkód niż marihuana, mogą skłonić ustawodawców do zaostrzenia regulacji dotyczących alkoholu, takich jak większe kontrole sprzedaży, surowsze kary za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat ryzyk związanych z jego konsumpcją.

Jednocześnie, rosnące zrozumienie, że marihuana powoduje mniej szkód społecznych, może przyczynić się do dalszej liberalizacji przepisów dotyczących jej używania. Może to obejmować dekryminalizację, rozszerzenie programów legalizacji i regulacji sprzedaży marihuany, a także przemyślenie polityk dotyczących testów na obecność narkotyków w miejscach pracy.

Wyniki badania mogą również pobudzić przyszłe badania i dyskusje na temat zdrowia publicznego. Naukowcy i decydenci polityczni mogą skupić się na porównywaniu skutków różnych substancji, co może prowadzić do bardziej świadomych decyzji dotyczących regulacji i programów edukacyjnych.

PODSUMOWANIE

Badania pokazują, że alkohol powoduje znacznie więcej szkód społecznych niż marihuana. Dane wskazują, że 34.2% respondentów zgłosiło wtórne szkody spowodowane alkoholem, podczas gdy tylko 5.5% zgłosiło takie szkody związane z marihuaną. Alkohol często prowadzi do agresywnego zachowania i braku kontroli, podczas gdy marihuana ma łagodniejsze skutki. Te wyniki mogą wpłynąć na zmiany w polityce i regulacjach dotyczących obu substancji, a także na przyszłe badania nad ich wpływem na zdrowie publiczne. Zachęcamy do dalszej dyskusji i refleksji nad polityką substancji psychoaktywnych, aby lepiej chronić społeczeństwo przed szkodliwymi skutkami ich używania.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • AMT

od prawie 2 lat mam problemy ze znalezieniem lsd...dlatego okolo roku temu zaczalem szukac za alternatywami...tym sposobem czytajac erowid/tikhal/alt/drugs.psychedelics natknalem sie na alpha-methyltryptamine(AMT) rowniez znane jako it-290...ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze AMT jest legalne...nastepnym krokiem bylo znalezienie miejsca w ktorym moge to kupic...tutaj spory uklon w strone internetu...wpisuje "research chemicals" w google i moim oczom ukazuje sie sporo firm ktore sprzedaja amt...cena od 60 do 120 $ za grama...na mocny trip amt potrzeba 50 milgramow (prosty rachunek za okolo

  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz
  • Pridinol

Nudny piątkowy wieczór w domu. Szukam czegoś co mogłoby mi umilić końcówkę tego szarego dnia. Nie mam kasy, żadnych sprawdzonych leków czy innych używek, więc wybór pada na niezbadany jeszcze przeze mnie pridinol w postaci leku Polmesilat. Kiedyś o nim czytałem, ale jakoś tripy opisane przez innych użytkowników nie zachęcały mnie do spróbowania... Teraz jednak pomyślałem, że spróbuję i tego "od biedy".

Ok. 22:00

Przyjmuje 5 tabletek, tj. ok 21mg pridinolu w postaci leku Polmesilat. Siadam na fotelu i oglądając TV, czekam na wejście. Po mniej więcej 30 minutach chcę wstać i iść zrobić sobie herbatę. Do tej pory niezauważałem żadnego efektu, więc jestem lekko wkurwiony. Tak więc próbuję wstać z fotela, ale okazuję się, że nie mogę... Nogi odmawiają posłuszeństwa, wstaję do połowy i usiadam z powrotem - i tak kilka razy. W końcu udało mi się wysilić na tyle, żebym wstał. Trafiam do kuchni i robię herbatę.

T + 1h.

  • Dekstrometorfan

No wiec tak. Pewnego dnia przeczytalem o dxm. Kupilem i godz. 8

wieczorem zjadlem 10 tabletek. BB sie skonczyl i cos zaczelo mnie

brac. Poszlem do kibla i jak szedlem i pozniej wracalem to tak

dziwnie grawitacja dzialala, troche

polazilem po pokoju, poskakalem se i poszlem spac(bylem potwornie

zmeczony po dniu wczesniejszym). Nastepnego dnia zjadlem 20 razem z

kumplem i dorzucilem jeszcze 10. Ja 30, on 20. Bylo calkiem fajnie.

Kumpel zaczal biec w srodku miasta po chodniku. Pozniej poszlismy do

  • Dekstrometorfan


Formalnosci: substancja - dxm hbr doswiadczenie niewielkie - duuuzo

thc, mdma, amfetamina, alkoholu praktycznie nie pije, sposob zarzycia

- doustnie 450mg (acodin w pastylkach - 30sztuk) waga ciala - 76kg

set&setting - spontana - przypomnialo mi sie ze chcialem

sprawdzic czy w slynnych pigolach o nazwie matrix (male Niebieskie)

znajdowalo sie dxm - okazuje sie ze chyba jednak nie.... -=First time

dxm=- by humanoid Zarzut 5 sztuk o godzinie 21.10 spokojnie na luzie