61.5% Amerykanów twierdzi, że legalizacja marihuany pozytywnie wpływa na społeczeństwo i gospodarkę

Dziesięć lat po tym, jak Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych w USA, większość Amerykanów uważa, że ​​konopie indyjskie mają ogólnie pozytywny wpływ na społeczeństwo, tworzenie się nowych miejsc pracy i wzrost gospodarczy. Tak wskazują wyniki nowego sondażu Pollfish, który został opublikowany w poniedziałek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

35

Dziesięć lat po tym, jak Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych w USA, większość Amerykanów uważa, że ​​konopie indyjskie mają ogólnie pozytywny wpływ na społeczeństwo, tworzenie się nowych miejsc pracy i wzrost gospodarczy. Tak wskazują wyniki nowego sondażu Pollfish, który został opublikowany w poniedziałek.

Ankieta wykazała również, że ponad połowa konsumentów konopi spróbowała „legalnej marihuany” po raz pierwszy w ciągu ostatniego roku.

Branża konopna napędza gospodarkę

Aby przeprowadzić ankietę, 1100 Amerykanów w wieku 21 lat i starszych zostało zapytanych o ich przemyślenia na temat marihuany, nawyków konsumpcyjnych i legalizacji. Prawie dwie trzecie respondentów stwierdziło, że ich zdaniem konopie indyjskie mają ogólnie pozytywny wpływ na społeczeństwo, podczas gdy 61,5% uważa, że ​​konopie indyjskie odgrywają ważną rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego USA. 62,6% stwierdziło również, że „przemysł konopi indyjskich jest ważny dla lokalnej gospodarki”. Ankieta została przeprowadzona przez niezależnego dostawcę badań rynkowych Pollfish na zlecenie Jushi Holdings (firmy konopnej prowadzącej sprzedaż detaliczną, uprawę i produkcję w kilku stanach USA) między 17 marca a 30 marca.

Wśród kluczowych ustaleń sondaż ujawnił wysokie poparcie dla legalizacji marihuany w całym spektrum politycznym. Gdy osoby identyfikujące się jako Demokraci (33,4%), Republikanie (25,4%), niezależni (24,0%), „bez przynależności politycznej” (12,5%) i inni (4,8%) zostali zapytani, czy są bardziej skłonni do popierania kandydatów prolegalizacyjnych, 61% powiedziało, że tak.

Badanie wykazało również, że trzech na czterech Amerykanów uważa, że ​​Departament ds. Weteranów powinien zaktualizować swoje przepisy, aby umożliwić weteranom dostęp do medycznej marihuany na receptę.

Komentując wyniki, dyrektor generalny i założyciel Jushi, Jim Cacioppo, powiedział: „Ponieważ stany zaczęły legalizować rekreacyjną marihuanę dekadę temu, coraz więcej Amerykanów nadal wchodzi na legalny rynek konopi indyjskich, co spowodowało zauważalną zmianę w sposobie postrzegania marihuany i całej branży konopnej. Korzyści gospodarcze, wzrost zatrudnienia i korzyści społeczne płynące z rynku regulowanego wyraźnie przemawiają do Amerykanów, a ponieważ coraz więcej stanów legalizuje marihuanę, uważamy, że trendy te będą się tylko nasilać”.

Marihuana medyczna

Jeśli chodzi o konsumpcję marihuany, to stosowanie medyczne pozostało głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na używanie marihuany.

Ponad 25% osób nie używających konopi stwierdziła, że ​​głównym powodem, dla którego chcieliby spróbować produktów z konopi indyjskich, jest zastosowanie medyczne, a następnie stres. Produkty spożywcze z THC były również wymieniane jako numer jeden wśród produktów z konopi indyjskich, które użytkownicy niebędący konopiami chcieliby najpierw wypróbować.

Prawie jedna trzecia użytkowników konopi używa marihuany jeden lub dwa razy w tygodniu, przy czym większość spożywa je wieczorem.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Benzydamina

Set & Setting : deszczowy smętny dzień, jakoś pierwsza niedziela Maja, zapowiadało się całkiem nudnie. Impreza rodzinna - tzw. komunia. Spontaniczne opuszczanie imprezy i powrót do nadciągającej, wiszącej w powietrzu benzy. Jako iż spacerowaliśmy podczas tripa i jeździliśmy autem miejscówek było sporo czyt. niżej

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

własny pokój, czwartek w nocy, ciekawość pobudzona legendami

TripRaport napisany 12 kwietnia 2007, 19:04 na starym NG na forum Hajpa, przeniesony w zasadzie bez zmian. Dziś pewnie napisałbym go trochę inaczej, ale jako dokument archiwalny niechaj takim pozostanie.

Enjoy:)

***

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana

29.10.09

 • Diazepam
 • Inne
 • Ketony
 • Paroksetyna
 • Uzależnienie

Okres przedświąteczny, który obfitował wcześniej w ekstremalne przeżycia. Mini ciąg w samotności i spokoju w domu

O to jak zamieniłem się w ketonowe zwierzę.

Żółty (Wolny) sort

Dość niedawno moja przygoda z hex-en'em i ogromną ilością benzo skończyła się mega psychozą

Gdy prawie zapomniałem o tej substancji znalazłem ja schowaną. Co zaszkodzi jeszcze raz spróbować? Pamiętając jakie to mocne zaatakowałem małe dawki.

Myślę, taki rzeźnik dopaminy w progowych dawkach pomnożę mi z mega zaległościami na studiach i zdać 7 semestr.

randomness