REKLAMA
14-​letni chłopiec miał ponad 5 promili alkoholu we krwi. Był nieprzytomny

W mieszkaniu, do którego trafili, funkcjonariusze znaleźli 3 mężczyzn, w tym bardzo młodego, 14-letniego chłopca, który był pijany do nieprzytomności.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.wp.pl

Odsłony

385

W miejscowości Skała, policja została wezwana na interwencję w sprawie zakłócania ciszy nocnej. W mieszkaniu, do którego trafili, funkcjonariusze znaleźli 3 mężczyzn, w tym bardzo młodego, 14-letniego chłopca, który był pijany do nieprzytomności. Mężczyźni chcieli go odprowadzić do domu.

Policjanci wezwali karetkę, a 14-latek został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Badanie krwi wykonane na miejscy wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 5 promili, co wiązało się z bezpośrednim zagrożeniem życia chłopaka.

- Na razie ustaliliśmy tylko, że 14-latek spożywał alkohol ze swoimi znajomymi. Nie znamy pochodzenia trunku. Będziemy ustalać, czy młodzi ludzie kupili go w sklepie czy jest to może alkohol domowej produkcji - dodaje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Sprzedaż nieletnim alkoholu jest w Polsce nielegalna, a sprzedawcy, który mógł sprzedać ten alkohol grozi odpowiedzialność karna.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

ToNieJestAleJest (niezweryfikowany)
Wspomnień czar... Pamiętam mój pierwszy spirytus z meliny w wieku 13 lat. Mam nadzieję, że nic się chłopakowi nie stanie, bo szkoda.