REKLAMA
Wysłuchanie Publiczne w Parlamencie Europejskim

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej.

Tagi

Odsłony

1668

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej. Celem tego wysłuchania będzie zbadanie w jaki sposób nowy Plan Działania (2005-2008), który zostanie zaaprobowany w Czerwcu 2005, uzyska cel znaczącej redukcji społecznego i zdrowotnego ryzyka związanego z konsumpcją i dystrybucją narkotyków.

Podczas wysłuchania przemawiać będą Komisarz Unii Europejskiej ds. Sprawiedliwości, reprezentanci Prezydencji UE Luksemburga, Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków, Rady Europy, jak i licznych organizacji reprezentujących obywateli dotkniętych lub zaniepokojonych obecnymi politykami narkotykowymi. Na Wysłuchanie przybędą reprezentanci z Krajów Członkowskich Unii Europejskiej, Członkowie Parlamentu Europejskiego, a także aktywiści walczący o reformę polityki narkotykowej.

To wysłuchanie z całą pewnością nazwane może być historycznym wydarzeniem. Pomimo, iż temat narkotyków jest jednym z najbardziej niepokojących mieszkańców Europy i ma olbrzymie konsekwencje dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego to jednak pomiędzy urzędnikami i dotkniętymi przez te polityki obywatelami nigdy nie zorganizowano poważnego dialogu na temat kursu obecnych polityk narkotykowych.

W wielu oficjalnych dokumentach Unii podkreślano potrzebę konsultowania i zaangażowania obywateli w rozwój polityk. Niestety, w ciągu ostatnich 20 lat zarówno Rada Europejska jak i Komisja Europejska nigdy nie wprowadziły tego w życie. 15 Grudnia zeszłego roku, Parlament Europejski zaaprobował zestaw rekomendacji dotyczących przyszłej polityki narkotykowej (Raport Catani), rekomendacje te można określić jako przełomowe w europejskiej debacie na temat narkotyków. Raport ten dostrzega, iż obecne polityki są nieadekwatne, ustanawia on promocję zdrowia jako podstawowe pryncypium przyszłych polityk narkotykowych, oraz rekomenduje konkretne działania zmierzające do zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityk narkotykowych. Jednakże, w szkicu nowego Planu Działania, który został opublikowany przez Komisję Europejską w Lutym 2005, rekomendacje te zostały całkowicie zignorowane. Względem zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego Komisja Europejska czuje się rozgrzeszona twierdząc, iż zorganizowała ona publiczne konsultacje poprzez udostępnienie strony internetowej, za pomocą której obywatele mogli nadsyłać swoje komentarze dotyczące polityki narkotykowej Unii Europejskiej. Za pomocą tej strony, Komisja otrzymała nie więcej niż 35 komentarzy.

Dla porównania, ENCOD, Europejska sieć aktywistów pracujących społecznie, w ciągu ostatnich 25 dni, zebrała prawie 20 000 podpisów wsparcia Raportu Catani (http://action.encod.org/). Koordynator ENCOD - Joep Oomen - skomentował: "To wysłuchanie powinno zapewnić, iż raport Catani zostanie uwzględniony w ostatecznej wersji Planu Działania. Obecna sytuacja, w której Parlament przegłosował tak ważny tekst, a urzędnicy go nie uwzględnili, jest bez sensu. Dodatkowo, odmawianie wpływu społeczeństwa obywatelskiego na przyszłe polityki narkotykowe w Europie i jednoczesne wzywanie ich do głosowania za nową Konstytucją ukazuje jednoznacznie negatywny obraz rodzaju demokracji, który uprawiać chce Unia Europejska." Więcej informacji na temat wysłuchania i linki do raportu Catani, szkicu Planu Działania i raportów z wysiłków ENCOD znaleź można tutaj: http://www.encod.org/pdaen.htm ---

Spotkanie podsumowujące w Warszawie ! Poniedziałek, 25.04 Kilka dni po Wysłuchaniu Publicznym w Parlamencie Europejskim w Warszawie zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone reformie europejskiej strategii narkotykowej z udziałem Pana Piotra Jabłońskiego, członka Horyzontalnej Grupy Narkotykowej UE.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie przed Piątkiem - 15 Kwietnia

Kontakt: Artur Radosz
Przedstawiciel ENCOD w Polsce
e-mail: !artur@kanaba.info
tel: +48 693 094 498

EUROPEAN COALITION FOR JUST AND EFFECTIVE DRUG POLICIES (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgium
Tel. 00 32 (0)3 237 7436
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail:!encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Artemisia absinthium (absynt, piołun)
  • Pozytywne przeżycie

Szczerze mówiąc, to trochę się bałem przed spożyciem tak dużej dawki piołunu. 20g używa się do produkcji pół litra absyntu, a ja wyekstrahowałem to pod ciśnieniem zapełniając tym 1 szklankę.

Ponieważ nie miałem pod ręką czystego spirytusu, postanowiłem poradzić sobie z tym, co miałem pod ręką. Do tzw. włoskiego ekspresu wsypałem 20g zmielonego na proszek piołunu. Wlałem tam piwo zamiast wody i wstawiłem na gaz. Po kilku minutach uzyskałem mętną, brązową ciecz. Zapach był tak intensywny, że aż zmrużyłem oczy odurzony parą, która wydobywała się z naczynia. Wypiłem wszystko na raz.

  • Efedryna

Wczoraj poleciałem do pobliskiej aptekii zakupiłem 4 listki ulubionego Tussipectu. Około godziny 22 wziąłem 35 sztuk i odczekałem około 45 minut potem jeszcze 10 . Godzina 23 z minutami i ogarnia mnie miły stan , jestem podniecony i puszczam sobie ulubionego pornosa. Przez jakąś godzine próbowałem sam zaspokoić sie ale nic z tego nie wyszło mi . Mimo że miałem kłopoty ze wzwodem i troche innych które zapewne konsumenci Tussipectu dobrze znają , przyjemność sprawiało mi samo onanizowanie sie , finisz nie byłnajważniejszy.

  • 1P-LSD
  • Użycie medyczne

Późna jesień i okres wyprowadzki z wynajmowanego mieszkania.

Od wielu lat zmagam się z problemami z koncentracją uwagi oraz z zaburzeniami lękowymi. Od kilku miesięcy biorę codziennie 10mg escitalopramu, który trochę zredukował stres, ale jednak nie rozwiązał problemów z koncentracją czy motywacją, a dodatkowo spłaszczył moją przestrzeń emocjonalną. Mikrodawkowanie psychodelików jest w ostatnich latach promowane jako nowe remedium na tego typu dolegliwości. Jako że miałem odrobinę 1P-LSD w zapasie, postanowiłem z ciekawości spróbować.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

randomness