REKLAMA
Wysłuchanie Publiczne w Parlamencie Europejskim

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej.

Tagi

Odsłony

1668

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej. Celem tego wysłuchania będzie zbadanie w jaki sposób nowy Plan Działania (2005-2008), który zostanie zaaprobowany w Czerwcu 2005, uzyska cel znaczącej redukcji społecznego i zdrowotnego ryzyka związanego z konsumpcją i dystrybucją narkotyków.

Podczas wysłuchania przemawiać będą Komisarz Unii Europejskiej ds. Sprawiedliwości, reprezentanci Prezydencji UE Luksemburga, Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków, Rady Europy, jak i licznych organizacji reprezentujących obywateli dotkniętych lub zaniepokojonych obecnymi politykami narkotykowymi. Na Wysłuchanie przybędą reprezentanci z Krajów Członkowskich Unii Europejskiej, Członkowie Parlamentu Europejskiego, a także aktywiści walczący o reformę polityki narkotykowej.

To wysłuchanie z całą pewnością nazwane może być historycznym wydarzeniem. Pomimo, iż temat narkotyków jest jednym z najbardziej niepokojących mieszkańców Europy i ma olbrzymie konsekwencje dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego to jednak pomiędzy urzędnikami i dotkniętymi przez te polityki obywatelami nigdy nie zorganizowano poważnego dialogu na temat kursu obecnych polityk narkotykowych.

W wielu oficjalnych dokumentach Unii podkreślano potrzebę konsultowania i zaangażowania obywateli w rozwój polityk. Niestety, w ciągu ostatnich 20 lat zarówno Rada Europejska jak i Komisja Europejska nigdy nie wprowadziły tego w życie. 15 Grudnia zeszłego roku, Parlament Europejski zaaprobował zestaw rekomendacji dotyczących przyszłej polityki narkotykowej (Raport Catani), rekomendacje te można określić jako przełomowe w europejskiej debacie na temat narkotyków. Raport ten dostrzega, iż obecne polityki są nieadekwatne, ustanawia on promocję zdrowia jako podstawowe pryncypium przyszłych polityk narkotykowych, oraz rekomenduje konkretne działania zmierzające do zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityk narkotykowych. Jednakże, w szkicu nowego Planu Działania, który został opublikowany przez Komisję Europejską w Lutym 2005, rekomendacje te zostały całkowicie zignorowane. Względem zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego Komisja Europejska czuje się rozgrzeszona twierdząc, iż zorganizowała ona publiczne konsultacje poprzez udostępnienie strony internetowej, za pomocą której obywatele mogli nadsyłać swoje komentarze dotyczące polityki narkotykowej Unii Europejskiej. Za pomocą tej strony, Komisja otrzymała nie więcej niż 35 komentarzy.

Dla porównania, ENCOD, Europejska sieć aktywistów pracujących społecznie, w ciągu ostatnich 25 dni, zebrała prawie 20 000 podpisów wsparcia Raportu Catani (http://action.encod.org/). Koordynator ENCOD - Joep Oomen - skomentował: "To wysłuchanie powinno zapewnić, iż raport Catani zostanie uwzględniony w ostatecznej wersji Planu Działania. Obecna sytuacja, w której Parlament przegłosował tak ważny tekst, a urzędnicy go nie uwzględnili, jest bez sensu. Dodatkowo, odmawianie wpływu społeczeństwa obywatelskiego na przyszłe polityki narkotykowe w Europie i jednoczesne wzywanie ich do głosowania za nową Konstytucją ukazuje jednoznacznie negatywny obraz rodzaju demokracji, który uprawiać chce Unia Europejska." Więcej informacji na temat wysłuchania i linki do raportu Catani, szkicu Planu Działania i raportów z wysiłków ENCOD znaleź można tutaj: http://www.encod.org/pdaen.htm ---

Spotkanie podsumowujące w Warszawie ! Poniedziałek, 25.04 Kilka dni po Wysłuchaniu Publicznym w Parlamencie Europejskim w Warszawie zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone reformie europejskiej strategii narkotykowej z udziałem Pana Piotra Jabłońskiego, członka Horyzontalnej Grupy Narkotykowej UE.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie przed Piątkiem - 15 Kwietnia

Kontakt: Artur Radosz
Przedstawiciel ENCOD w Polsce
e-mail: !artur@kanaba.info
tel: +48 693 094 498

EUROPEAN COALITION FOR JUST AND EFFECTIVE DRUG POLICIES (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgium
Tel. 00 32 (0)3 237 7436
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail:!encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

przemroki i halucynacje

Nazwa produktu tantum rosa

 

Witam to jest mój pierwszy tripraport prosze o wyrozumiałość.

 

obudzilem się byl kwiecień

 

zadzwonilem do kumpla A1 była 14:00 spytalem się corobią powiedzial ze benze

 

to spytalem się czy mogę przyjsc kumpel A1 powiedzial że tak to szedłem do niego w polowie drogi spotkałem kumpla A2 zapytałem czy idzie do kumpla A1 kumpel A2 powiedział ze tak.

 

  • Zolpidem


Słowo wstępu: Niech ten TR będzie przestrogą dla wszystkich, którzy lubią ostrą jazde i za bardzo nie zwracają uwagi na to co sobie podają, w jakich dawkach i w połączeniu z czym. Ja kiedys tak robiłem i ciesze się, że trwale się przez to nie uszkodziłem.


  • MDMA (Ecstasy)

  • Kodeina

Nazwa substancji: Kodeina (lek Neoazarina – tabl)

Doświadczenie: niezbyt wiolkie: głównie: dxm, tramadol, tusippect i inne...

Dawka: doustnie 400mg (40 tabl po 10mg)


randomness