Wysłuchanie Publiczne w Parlamencie Europejskim

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej.

Tagi

Odsłony

1671

21 Kwietnia 2005 odbędzie się - organizowane przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE)- Wysłuchanie Publiczne poświęcone europejskiej polityce narkotykowej. Celem tego wysłuchania będzie zbadanie w jaki sposób nowy Plan Działania (2005-2008), który zostanie zaaprobowany w Czerwcu 2005, uzyska cel znaczącej redukcji społecznego i zdrowotnego ryzyka związanego z konsumpcją i dystrybucją narkotyków.

Podczas wysłuchania przemawiać będą Komisarz Unii Europejskiej ds. Sprawiedliwości, reprezentanci Prezydencji UE Luksemburga, Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków, Rady Europy, jak i licznych organizacji reprezentujących obywateli dotkniętych lub zaniepokojonych obecnymi politykami narkotykowymi. Na Wysłuchanie przybędą reprezentanci z Krajów Członkowskich Unii Europejskiej, Członkowie Parlamentu Europejskiego, a także aktywiści walczący o reformę polityki narkotykowej.

To wysłuchanie z całą pewnością nazwane może być historycznym wydarzeniem. Pomimo, iż temat narkotyków jest jednym z najbardziej niepokojących mieszkańców Europy i ma olbrzymie konsekwencje dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego to jednak pomiędzy urzędnikami i dotkniętymi przez te polityki obywatelami nigdy nie zorganizowano poważnego dialogu na temat kursu obecnych polityk narkotykowych.

W wielu oficjalnych dokumentach Unii podkreślano potrzebę konsultowania i zaangażowania obywateli w rozwój polityk. Niestety, w ciągu ostatnich 20 lat zarówno Rada Europejska jak i Komisja Europejska nigdy nie wprowadziły tego w życie. 15 Grudnia zeszłego roku, Parlament Europejski zaaprobował zestaw rekomendacji dotyczących przyszłej polityki narkotykowej (Raport Catani), rekomendacje te można określić jako przełomowe w europejskiej debacie na temat narkotyków. Raport ten dostrzega, iż obecne polityki są nieadekwatne, ustanawia on promocję zdrowia jako podstawowe pryncypium przyszłych polityk narkotykowych, oraz rekomenduje konkretne działania zmierzające do zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityk narkotykowych. Jednakże, w szkicu nowego Planu Działania, który został opublikowany przez Komisję Europejską w Lutym 2005, rekomendacje te zostały całkowicie zignorowane. Względem zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego Komisja Europejska czuje się rozgrzeszona twierdząc, iż zorganizowała ona publiczne konsultacje poprzez udostępnienie strony internetowej, za pomocą której obywatele mogli nadsyłać swoje komentarze dotyczące polityki narkotykowej Unii Europejskiej. Za pomocą tej strony, Komisja otrzymała nie więcej niż 35 komentarzy.

Dla porównania, ENCOD, Europejska sieć aktywistów pracujących społecznie, w ciągu ostatnich 25 dni, zebrała prawie 20 000 podpisów wsparcia Raportu Catani (http://action.encod.org/). Koordynator ENCOD - Joep Oomen - skomentował: "To wysłuchanie powinno zapewnić, iż raport Catani zostanie uwzględniony w ostatecznej wersji Planu Działania. Obecna sytuacja, w której Parlament przegłosował tak ważny tekst, a urzędnicy go nie uwzględnili, jest bez sensu. Dodatkowo, odmawianie wpływu społeczeństwa obywatelskiego na przyszłe polityki narkotykowe w Europie i jednoczesne wzywanie ich do głosowania za nową Konstytucją ukazuje jednoznacznie negatywny obraz rodzaju demokracji, który uprawiać chce Unia Europejska." Więcej informacji na temat wysłuchania i linki do raportu Catani, szkicu Planu Działania i raportów z wysiłków ENCOD znaleź można tutaj: http://www.encod.org/pdaen.htm ---

Spotkanie podsumowujące w Warszawie ! Poniedziałek, 25.04 Kilka dni po Wysłuchaniu Publicznym w Parlamencie Europejskim w Warszawie zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone reformie europejskiej strategii narkotykowej z udziałem Pana Piotra Jabłońskiego, członka Horyzontalnej Grupy Narkotykowej UE.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie przed Piątkiem - 15 Kwietnia

Kontakt: Artur Radosz
Przedstawiciel ENCOD w Polsce
e-mail: !artur@kanaba.info
tel: +48 693 094 498

EUROPEAN COALITION FOR JUST AND EFFECTIVE DRUG POLICIES (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgium
Tel. 00 32 (0)3 237 7436
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail:!encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancja: Marihuana (ok. 0.7g)

Wiek, waga: 18lat, 60kg

Exp: Etanol, nikotyna, kofeina, THC

Set & Settings: ciasne pomieszczenie u kumpla (T), łąka, własny dom

  • 25I-NBOMe
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Impreza z ostrą muzyką hardcorowo, breakcorowo, speedcorowo, terrorcorową :)

   Tak sobie pomyślałam, że warto by było uzupełnić neurogroove o moje doświadczenia :) Publikowałam tutaj trip raporty z początków mojej psychoaktywnej kariery, które były średnio udane. Nie jest łatwo teraz opisać te długie lata licznych doświadczeń. 

    Niedawno wpadłam na pomysł, żeby wkleić tutaj fragment mojej (nieskończonej jeszcze) książki, w której opisałam najpiękniejszego tripa w moim życiu. Wycięłam zbyt osobiste momenty a zostawiłam te, które dotyczą samego tripa. Miłej lektury :)

  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • Inhalanty

poziom doswiadczenia:


-marysia duuuzo razy :]


-hasz jak wyzej


-efedryna w zyciu zjadlem dwa opakowania czyli 40 tablet


-speed 4 moze 5 razy


-extaza jeden raz


-grzybki jeden raz


-gaz Ronson jedna 2 godzinna sesja :]

Cel zazycia :


-chec przezycia czegos niesamowitego :]


-badanie tajnikow mojego umyslu :]


-ciekawosc

randomness