REKLAMA
Dłuuuuga droga naprzód

Krótka, nieoficjalna relacja z Szczytu Unii Europejskiej (Joep Oomen, Koordynator ENCOD)

Tagi

Źródło

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Odsłony

1208

Drodzy przyjaciele

Czytacie właśnie pierwsze wrażenia z Szczytu Unii Europejskiej o polityce narkotykowej - nazwanego Droga naprzód - mającego miejsce w Hotelu Conrad w Dublinie. W szczycie udział bierze ponad 200 służących społeczeństwu z 25 krajów Unii Europejskiej, Ministrowie Zdrowia, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych, ludzie z agencji Unii, Rada Europy, oraz kilku ludzi z poza UE (rząd Stanów Zjednoczonych etc).

Po standardowym przemówieniu reprezentantów agencji Unii Europejskiej d/s Narkotyków ("Wygrywamy wiele bitew, lecz ciągle potrzeba zrobić więcej żeby wygrać tą wojnę powiedział Jorgen Storbeck z EUROPOLU") przeprowadziliśmy krótką dyskusję z reprezentatami brytyjskiego aparatu sprawiedliwości, dwoma irlandzkimi doktorami, oraz niżej podpisanym. Dyskusja była połączona z projekcją wideo ukazującą krótkie wywiady z ośmioma ekspertami, między innymi z takimi prominentami ENCOD jak Andria Efthimiou-Mordaunt i Danny Kushlick (Wielka Brytania) oraz Jan van der Tas (Holandia). Ciekawe, iż oni oraz wszyscy inni (włączając konsultanta w biurze ONZ d/s Narkotyków i Przestępstw, UNODC) konkludowało iż niezbędna jest jak najszybsza ocena obecnych polityk narkotykowych, a polityki te powinny celować w redukcję szkód a nie w redukcję liczby użytkowników. Moje zadanie było więc ułatwione: pomiędzy organizacjami zajmującymi się problematyką narkotyków istnieje już konsensus co do prawdziwego problemu i podejścia do niego. Kilku mówców na sali zareagowało twierdząc iż to skandal że zostałem zaproszony, głosząc iż nie jesteśmy reprezentacyjni itp... Szczególnie rządy Belgii, Włoch oraz Grecji interweniowały używając niedyplomatycznych słów.

Oznacza to iż wielu ludzi zapoznało się z naszym oświadczeniem Szansa dla Europ - nasze ulotki zniknęły bardzo szybko ze stołu na którym je zostawiłem. Popołudniu grupa została podzielona na warsztaty na temat Redukcji Popytu, Informacji i Oceny, Redukcji Dostaw i Kooperacji Międzynarodowej. Organizatorzy podeszli do sprawy bardzo ambitnie próbując uzyskać konsensus na temat niektórych rekomendacji dla nowej strategii Unii Europejskiej, które nie są złe, lecz niestety sformułowane w skomplikowany sposób i w efekcie dyskusja toczyła się na temat słów a nie przekazu. Ogólnie wygląda iż bardziej konserwatywne rządy (Szwecja, ale także Włochy i Dania) oraz nowe kraje członkowskie obawiają się wprowadzenia wspólnych wytycznych, lecz prawdopodobnie z różnych powodów: konserwatyści ponieważ czują iż tracą grunt pod nogami, nowe rządy ponieważ obawiają się utraty suwerenności. Przynajmniej 2 na 4 warsztaty zakończyły się brakiem konsensusu. Pozytywną rzeczą było to, iż po przedstawieniu przez reprezentantów USA propozycji procesu certyfikacji UE (uwarunkowania pomocy/handlu z krajami producentami od sposobu kontroli narkotyków stosowanego w tych krajach) zostali oni dosłownie wyśmiani. Wyśle pełniejszy raport pod koniec tygodnia.

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Autor: Wronek, 28.03.2007

Substancja: Salvia Divinorum - susz, ciężko określić ile wypaliłem. Tak na oko około 2g

Doświadczenie: Ogólnie to małe, poza thc(kto by to liczył) i dxm (3 razy), czyli praktycznie żadne

Set & Settings: Dziś, parę minut przed godziną 20 - działka kumpla, cisza i spokój. Nastawienie: pozytywne lecz lekko zawiedzione porannym testem (5 lufek czy coś takiego). Paliliśmy z drewnianej fajki, ponieważ nie chciało sie nam robić fajki wodnej,

  • Inne

------------------Nicotine Bomb- Fast-Trip------------------
Moje przeżycia z tzw. "Bombą nikotynową".  • Bromo-DragonFLY
  • Tripraport

Piękny, sierpniowy wieczór i noc w Sztokholmie, w planach zabawa w całonocnej paradzie

Festiwal kultury w Sztokholmie. A skoro kultury, to jesteśmy naćpani naćpani naćpani, podrygujemy podrygujemy podrygujemy w niezmierzonej ciżbie ciżbie ciżbie naćpanych naćpanych naćpanych ludzi, którzy przyjechali do Sztokholmu na festiwal kultury kultury kultury i naćpani naćpani naćpani podrygują z nami w korowodzie w samym centrum Sztokholmu Sztokholmu Sztokholmu, który zmienił się dziś w wielką dyskotekę. Dla nas policja blokuje ruch, dla nas stoją samochody, dla nas gra muzyka, a my tańczymy tańczymy tańczymy.

  • Dimenhydrynat

Raz ze znajomym zarzuciliśmy po 20 sztuk na łeb i zapaliliśmy do tego zajebistego skuna (jeden z lepszych jakie paliłem) i tak nas wyjebało poza rzeczywistość, ze krowy nam po osiedlu biegały, żaby na nas skakały, rozmawiałem z koleżanka, która w tym czasie była w Łebie, a gadka miedzy nami polegała na wymianie pojedynczych słów (część mówiliśmy a część tylko myśleliśmy sobie w głowach i nawet się dogadywaliśmy - cos ala telepatia, naprawdę dziwna sprawa).

randomness