Dłuuuuga droga naprzód

Krótka, nieoficjalna relacja z Szczytu Unii Europejskiej (Joep Oomen, Koordynator ENCOD)

Tagi

Źródło

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Odsłony

1208

Drodzy przyjaciele

Czytacie właśnie pierwsze wrażenia z Szczytu Unii Europejskiej o polityce narkotykowej - nazwanego Droga naprzód - mającego miejsce w Hotelu Conrad w Dublinie. W szczycie udział bierze ponad 200 służących społeczeństwu z 25 krajów Unii Europejskiej, Ministrowie Zdrowia, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych, ludzie z agencji Unii, Rada Europy, oraz kilku ludzi z poza UE (rząd Stanów Zjednoczonych etc).

Po standardowym przemówieniu reprezentantów agencji Unii Europejskiej d/s Narkotyków ("Wygrywamy wiele bitew, lecz ciągle potrzeba zrobić więcej żeby wygrać tą wojnę powiedział Jorgen Storbeck z EUROPOLU") przeprowadziliśmy krótką dyskusję z reprezentatami brytyjskiego aparatu sprawiedliwości, dwoma irlandzkimi doktorami, oraz niżej podpisanym. Dyskusja była połączona z projekcją wideo ukazującą krótkie wywiady z ośmioma ekspertami, między innymi z takimi prominentami ENCOD jak Andria Efthimiou-Mordaunt i Danny Kushlick (Wielka Brytania) oraz Jan van der Tas (Holandia). Ciekawe, iż oni oraz wszyscy inni (włączając konsultanta w biurze ONZ d/s Narkotyków i Przestępstw, UNODC) konkludowało iż niezbędna jest jak najszybsza ocena obecnych polityk narkotykowych, a polityki te powinny celować w redukcję szkód a nie w redukcję liczby użytkowników. Moje zadanie było więc ułatwione: pomiędzy organizacjami zajmującymi się problematyką narkotyków istnieje już konsensus co do prawdziwego problemu i podejścia do niego. Kilku mówców na sali zareagowało twierdząc iż to skandal że zostałem zaproszony, głosząc iż nie jesteśmy reprezentacyjni itp... Szczególnie rządy Belgii, Włoch oraz Grecji interweniowały używając niedyplomatycznych słów.

Oznacza to iż wielu ludzi zapoznało się z naszym oświadczeniem Szansa dla Europ - nasze ulotki zniknęły bardzo szybko ze stołu na którym je zostawiłem. Popołudniu grupa została podzielona na warsztaty na temat Redukcji Popytu, Informacji i Oceny, Redukcji Dostaw i Kooperacji Międzynarodowej. Organizatorzy podeszli do sprawy bardzo ambitnie próbując uzyskać konsensus na temat niektórych rekomendacji dla nowej strategii Unii Europejskiej, które nie są złe, lecz niestety sformułowane w skomplikowany sposób i w efekcie dyskusja toczyła się na temat słów a nie przekazu. Ogólnie wygląda iż bardziej konserwatywne rządy (Szwecja, ale także Włochy i Dania) oraz nowe kraje członkowskie obawiają się wprowadzenia wspólnych wytycznych, lecz prawdopodobnie z różnych powodów: konserwatyści ponieważ czują iż tracą grunt pod nogami, nowe rządy ponieważ obawiają się utraty suwerenności. Przynajmniej 2 na 4 warsztaty zakończyły się brakiem konsensusu. Pozytywną rzeczą było to, iż po przedstawieniu przez reprezentantów USA propozycji procesu certyfikacji UE (uwarunkowania pomocy/handlu z krajami producentami od sposobu kontroli narkotyków stosowanego w tych krajach) zostali oni dosłownie wyśmiani. Wyśle pełniejszy raport pod koniec tygodnia.

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Metkatynon
 • Miks

Dobry humor, podekscytowanie nowym miksem, bardzo ładny wieczór, chociaż zimny.

0:20 Leki kupione wczoraj, zabieram się do połknięcia tabletek z thiocodinu, popijam syropem. Gdy kodeina się ładowała, zrobiłam szybką synteze na metkata w 15min.

 0:50 Wszystko ladnie przefiltrowane, pije miksturę o cierpkim, gorzkim smaku, zapijam wodą. Trochę zbiera mnie na wymioty, ale wytrzymuję. 5 min od wypicia koda zaczyna działać, lekkie swedzenie na głowie. Przeglądam hyperreala czekając na lepsze działanie. Po 15min czuć już lekką euforię.

 • Benzydamina

Doświadczenie : Alkohol,marihuana,haszysz,lsd,extasy,(met)amfetamina,efedryna,DXM,benzodiazepiny


Set&setting: 8 rano, wolna chata do 16,chęć przeżycia czegoś nowego, a zarazem groza
    Ten dzionek zapowiadal się wyjatkowo.W przeddzien tego zajścia będąc na dropsie postanowilem ze wybadam coś nowego, a że benzia jest tania i dobra jak słyszałem zdecydowałem się właśnie na nią.


    • Benzydamina
    • Dekstrometorfan
    • Marihuana
    • Tripraport
    • Yerba mate

    euforia, strach, przerażenie, paranoja, ciepło, miłość

    Prolog

    • 4-HO-MIPT
    • Tripraport

    Słoneczko, świetna pogoda, lasy, łąki, rowerek. Godzina wpadająca w wieczór. Chęć pooglądania widoczków ładnych.

    Witam serdecznie.
    Pragnę jedynie zaznaczyć z początku(gdyż jest to ważne dla S&S uważam),że  nie jest to moja pierwsza przygoda z tą substancją. Wcześniej zajadałem 12 mg po przeczytaniu jednego raportu z tejże witryny.  Również był rowerek, było cudownie i widoczki były piękne; ciepłe kolorki, pół fazy spędziłem na oglądaniu pól jęczmiennych bodajże. Tym razem spodziewałem się podobnego, no jednak nie.

    randomness