Dłuuuuga droga naprzód

Krótka, nieoficjalna relacja z Szczytu Unii Europejskiej (Joep Oomen, Koordynator ENCOD)

Tagi

Źródło

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Odsłony

1208

Drodzy przyjaciele

Czytacie właśnie pierwsze wrażenia z Szczytu Unii Europejskiej o polityce narkotykowej - nazwanego Droga naprzód - mającego miejsce w Hotelu Conrad w Dublinie. W szczycie udział bierze ponad 200 służących społeczeństwu z 25 krajów Unii Europejskiej, Ministrowie Zdrowia, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych, ludzie z agencji Unii, Rada Europy, oraz kilku ludzi z poza UE (rząd Stanów Zjednoczonych etc).

Po standardowym przemówieniu reprezentantów agencji Unii Europejskiej d/s Narkotyków ("Wygrywamy wiele bitew, lecz ciągle potrzeba zrobić więcej żeby wygrać tą wojnę powiedział Jorgen Storbeck z EUROPOLU") przeprowadziliśmy krótką dyskusję z reprezentatami brytyjskiego aparatu sprawiedliwości, dwoma irlandzkimi doktorami, oraz niżej podpisanym. Dyskusja była połączona z projekcją wideo ukazującą krótkie wywiady z ośmioma ekspertami, między innymi z takimi prominentami ENCOD jak Andria Efthimiou-Mordaunt i Danny Kushlick (Wielka Brytania) oraz Jan van der Tas (Holandia). Ciekawe, iż oni oraz wszyscy inni (włączając konsultanta w biurze ONZ d/s Narkotyków i Przestępstw, UNODC) konkludowało iż niezbędna jest jak najszybsza ocena obecnych polityk narkotykowych, a polityki te powinny celować w redukcję szkód a nie w redukcję liczby użytkowników. Moje zadanie było więc ułatwione: pomiędzy organizacjami zajmującymi się problematyką narkotyków istnieje już konsensus co do prawdziwego problemu i podejścia do niego. Kilku mówców na sali zareagowało twierdząc iż to skandal że zostałem zaproszony, głosząc iż nie jesteśmy reprezentacyjni itp... Szczególnie rządy Belgii, Włoch oraz Grecji interweniowały używając niedyplomatycznych słów.

Oznacza to iż wielu ludzi zapoznało się z naszym oświadczeniem Szansa dla Europ - nasze ulotki zniknęły bardzo szybko ze stołu na którym je zostawiłem. Popołudniu grupa została podzielona na warsztaty na temat Redukcji Popytu, Informacji i Oceny, Redukcji Dostaw i Kooperacji Międzynarodowej. Organizatorzy podeszli do sprawy bardzo ambitnie próbując uzyskać konsensus na temat niektórych rekomendacji dla nowej strategii Unii Europejskiej, które nie są złe, lecz niestety sformułowane w skomplikowany sposób i w efekcie dyskusja toczyła się na temat słów a nie przekazu. Ogólnie wygląda iż bardziej konserwatywne rządy (Szwecja, ale także Włochy i Dania) oraz nowe kraje członkowskie obawiają się wprowadzenia wspólnych wytycznych, lecz prawdopodobnie z różnych powodów: konserwatyści ponieważ czują iż tracą grunt pod nogami, nowe rządy ponieważ obawiają się utraty suwerenności. Przynajmniej 2 na 4 warsztaty zakończyły się brakiem konsensusu. Pozytywną rzeczą było to, iż po przedstawieniu przez reprezentantów USA propozycji procesu certyfikacji UE (uwarunkowania pomocy/handlu z krajami producentami od sposobu kontroli narkotyków stosowanego w tych krajach) zostali oni dosłownie wyśmiani. Wyśle pełniejszy raport pod koniec tygodnia.

Joep Oomen Koordynator ENCOD

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Muchomor czerwony • Zbierz muchomory samotnie rosnące, małe, z rozwiniętym kapeluszem (są mocniejsze) wyrywając całe grzyby palcami (nie używać noża!) z ziemi.

 • Oderwij trzon i sprawdź, czy w grzybie nie stołują się robaki. ;)

 • Susz kapelusze w cieniu, umożliwiając przewiew (np. susz je na północnym balkonie).

 • Wybierz i zjedz nieparzystą ilość wysuszonych kapeluszy (np. 3, 5) po czym popij je wodą. Powiedz rodzinie, żeby się nie martwiła jeśli nie będziesz obecny(a) przez kilka godzin, 1-3 dni, rok(!).

 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Środek dnia, 30 paro stopniowe upały, jak to zwykle bywa w wakacje, czasem zdarzają się dni w których nie mamy nic ciekawego do roboty, pieniędzy na drzewach znaleźć się nie da więc i zrobić jakiejś konkretnej imprezy też. Znalazło się jednak kilka złotych (konkretniej 10zł) więc wraz z kolegą Maćkiem wpadliśmy na pomysł żeby skołować jakieś palenie. Padło na w.w mieszankę ziołową, a z momentem jej dostarczenia doszedł do nas nasz kolega Jacek. Miejsc było kilka, rynek, pewna ciemna uliczka, droga ok 300m do kolejnego punktu jakim było moje dawne miejsce zabaw z dzieciństwa, tył szkolnej hali sportowej. Wszystko odbyło się w godzinach popołudniowych ok 15-17. Wszystko BYŁO w jak najlepszym porząsiu ;) .. MIAŁEM WTEDY 16 lat.

Wyobraź sobie wakacyjny poranek, budzisz się w godzinach popołudniowych, lekko odsuwając firankę przez co pozwalasz słońcu na bezlitosny marsz po twoich zaspanych oczach.

Co tu dziś robić..? Zadałem sobie to pytanie tuż po umyciu się, zjedzeniu lekkiego śniadania i włączeniu muzyki z peceta. W tle leciał Jason Walker - Echo człowiek ten zahipnotyzował mnie kiedyś (podczas innego tripa) tą właśnie nutą.. Muzyczny orgazm jak to mówię, z pewnością wiecie o co chodzi. ;)

 • Dekstrometorfan
 • Pierwszy raz

Był to pierwszy raz w moim życiu, kiedy wzięłam jakikolwiek środek psychodeliczny. Nie nastawiałam się na odloty w kosmos, bardziej spodziewałam się rozluźnienia i lekkiego upośledzenia odczuwania ciężkości. Jednak to, co potem przeżyłam przerosło moje oczekiwania.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż zauważyłam, że dekstro działa na mnie inaczej, niż na ludzi dookoła mnie. Nigdy z powodu zażycia nie miałam mdłości, swędzenia, czy bólów głowy. Faza za każdym razem po prostu powoli nadchodzi i odchodzi równo z czasem położenia się do łóżka.
Zacznijmy.

...
Połykanie tabletek od zawsze mnie przerażało. Nie wiem w sumie dlaczego. Po prostu trudno jest mi je przełykać.

 • Narkoza
 • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.