REKLAMA
W wieku 102 lat zmarł odkrywca LSD

Szwajcarski chemik Albert Hofmann, znany przede wszystkim jako odkrywca LSD, środka z grupy halucynogenów, zmarł we wtorek w wieku 102 lat - poinformowały agencje powołując się na bliskich znajomych chemika.

slu

Kategorie

Odsłony

2783
Szwajcarski chemik Albert Hofmann, znany przede wszystkim jako odkrywca LSD, środka z grupy halucynogenów, zmarł we wtorek w wieku 102 lat - poinformowały agencje powołując się na bliskich znajomych chemika. Rick Doblin powiedział, że Hofmann zmarł na atak serca w swym domu w Bazylei. Hofmann, który urodził się w roku 1906, prowadził badania nad budową chityny, z czego zrobił doktorat. W 1938 roku szwajcarski chemik odkrył dietyloamid kwasu D-lizergowego, co doprowadziło do syntezy LSD-25 i odkrycia psychotropowych właściwości LSD. Skrót LSD pochodzi od niemieckiej nazwy dietyloamidu kwasu lizergowego. Hofamnn jest autorem ponad 100 prac naukowych, autorem lub współautorem wielu książek, w tym zatytułowanej "LSD - moje trudne dziecko", którą wydano w roku 1979. Nawet, gdy w latach 60. XX w. USA, a za nimi wiele innych państw zabroniło LSD, Hofamnn nie przestawał bronić swego odkrycia, podkreślając, że wierzy w jego przydatność w badaniach nad pracą mózgu i w leczeniu takich schorzeń jak schizofrenia. W swej książce podkreślał też, że historia LSD pokazuje katastrofalne następstwa, które mogą wyniknąć z niewłaściwego użycia substancji jako narkotyku.

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
[*]
Miki (niezweryfikowany)
Zmarł w tym samym dniu co mój ukochany wujek :(. Będę ich wspominał z każdym kartonikiem, po który kiedyś pewnie jeszcze sięgnę. [*] [*]
Allbert (niezweryfikowany)
Buziaczki :*
KRET (niezweryfikowany)
i dziękuje za te wszystkie piękne chwile
AcidZed (niezweryfikowany)
R.I.P
BabciaSamoZło (niezweryfikowany)
[*]
kryzju (niezweryfikowany)
jak już przeklejacie teksty z serwisów informacyjnych, to wypadałoby podać źródło. albo chociaż wyciąć to "REKLAMA Czytaj dalej"...
Sieradzanin (niezweryfikowany)
Mr Hofmann in the Sky with Diamonds RIP†
Anonim (niezweryfikowany)
[*]
R.I.P. (niezweryfikowany)
[*]
Anonim (niezweryfikowany)
(_*_)
wojtuś (niezweryfikowany)
czy na bank ma właściwości psychotropowe? co to są tropy? jak z definicją psychotropów. niech sie wypowie ktoś obeznany.
Anonim (niezweryfikowany)
[*] żegnam.
Anonim (niezweryfikowany)
Zgadnijcie jakim cudem dożył takiego wieku ]:->
Anonim (niezweryfikowany)
surowe jajko i platki owsiane zawsze z rana ;] byl artykul 2 lata temu na 100 lecie
bient (niezweryfikowany)
też tak jutro rano zrobię a na deser 2x[*] tribute to herr Hofmann :)
maryo (niezweryfikowany)
...to był dobry człowiek, a jego "dziecko" napewno zostanie jeszcze docenione. Badania nad użytecznością lsd w psychiatrii zostały niedawno wznowine i jest duża szansa na ich pozytywny wynik. Mógł wkońcu odejść w spokoju.
Anonim (niezweryfikowany)
Muszę przyznać że jak to przeczytałem to się zmartwiłem. Naprawdę szkoda takiego człowieka i naukowca(wybitnego!) który nie poddawał się ignorancji i presji ze strony innych ludzi a przy tym zachowywał zdrowy rozsądek w związku ze swoimi odkryciami (miał świadomość zarówno korzyści jak i zagrożeń). Ale przecież kiedyś musiała nadejść ta smutna chwila. Zastanawia mie tylko dlaczego tak długo żył (niczego nie sugerując) bo na krótkie życie nie mógł raczej narzekać :-)Myślę że po prostu należał do tych długowiecznych. Dobrze jednak że są i nadal będą tacy ludzie jak on którzy nie są stronniczy i zauważają "obie strony medalu".
Anonim (niezweryfikowany)
[*]
Anonim (niezweryfikowany)
heil hoffman
adash (niezweryfikowany)
dziekuje Albercie za ciekawe chwile :)
Anonim (niezweryfikowany)
[*]
Anonim (niezweryfikowany)
[*]
Arbus (niezweryfikowany)
); szkoda, niech moc świeci nad jego duszą nareszcie osiągnął pełną świadomość
Ja (niezweryfikowany)
Szkoda tylko że tak mało o nim napisali ;/
anonimus (niezweryfikowany)
[*] będe miał go w pamięci kiedy wezme po raz pierwszy kwasa... a to juz niedługo.
mr. E (niezweryfikowany)
A mnie to szczerze mówiąc wali...:D
Anonim (niezweryfikowany)
Świetej pamieci Albert w zgodzie z samym soba znak zapytania czy mozna dojsc do czegos wiecej rozszyfrowujac zycie przez 102 lata ?? Zakonczylo by sie to wszystko teleportem ? czyms co przyciaga wszystkie odpowiedzi hmm.. ciekawosc nie zna granic ktorych nie ma. [*]
KwL (niezweryfikowany)
Albercie Hoffmanie, pokój Twej duszy... Na wieki wieków, Amen... Z dniem swej śmierci osiągnąłeś... nieśmiertelność. KwL
kwasojadek (niezweryfikowany)
Zawsze będziesz w naszej pamięci Man... Szkoda człowieka który tyle zrobił dla otwarcia tylu mózgów (między innymi mojego) Mam nadzieje że tam Ci nie zabraknie kartonów!! Dzięki i Bless Man.
fanka od serca (niezweryfikowany)
[*][*][*] Dlaczego o śmierci Hoffmana nie wspomniano w TV? Wielka postac, i wspanialy naukowiec! Dzieki Ci Albercie za mozliwosc wejscia do innego wymiaru, za ten klucz do "niebezpiecznej kapliczki"!
Ryziu (niezweryfikowany)
[*] Testowal go na sobie, dlatego zyl tak dlugo. To wrozy rowniez nam dlugi i szczesliwy zywot :) RIP Mr Hoffman
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne
 • Tytoń

Luzik

Witaj,

Po bardzo długim odstawieniu THC i łykaniu DXM w moje ręce wpadły 3 gramy. Przez przypadek w sumie. Nie planowałem sesji z THC więc musisz mi uwierzyć, że to naprawdę był przypadek.

Właśnie rozminiłem złotą myśl... Marihuana jest jak kobieta - im więcej masz pozytywnych uczuć tym więcej ona ci ich da. Tak napisałem dla potomności na fazie :)

 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Wręcz tęczowe.

No nie wiem co się dzieje. To jest ostra deliryczno-aresywna-konopnicko-dziwna filozoficzna faza!

Narracja.

Przeskok.

 

Co było wczoraj?

15:00 (Czas będę podawał w dużym przybliżeniu, nie zwracałem nań uwagi)- Ego wraca ze szkoły i widzi paczkę do niego na stole. Stwierdza, że to jego "Kompozycja z natury" zamówione w necie. Co tu się odkurwia? Ostrymi dopalaczami pewno tę mieszankę kropią.

 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

Piękne

Puk puk! Kto tam? Znowu ja!

Tylko nowe konto... ale to samo ego! Wymyślanie hasła wtedy na kwasie nie było dobrym pomysłem. No nic, konieczność to konieczność- zakładam nowe.

Specjalnie po to, by gdzieś wrzucić te uczucia... znaki... myśli... słowa.

Przed państwem moje stare zapiski o PH mniejszym niż 1. Poprawione i ułożone we względnie nielogiczną całość.

 • Inne
 • Kofeina
 • Pozytywne przeżycie
 • Tabaka

Klimatyczna muzyka, pozytywne nastawienie.

 Zacznę od tego co to jest "czaj" nie każdy musiał o tym słyszeć, w więzieniu tak nazywa się napar z dużej ilości herbaty, często dodawany był jeszcze tytoń i kawa, więźniowie z powodu braku dostępności używek kombinowali jak mogli i ktoś kiedyś wymyślił czaj. Teina czyli tak na prawdę kofeina z herbaty.

 Na wszelich portalach ludzie słyszeli coś tam, kolega powiedział, kumpel ojca, niektórzy próbowali lecz mieli niemiłe doświadczenia spowodowane wymiotami. Po wielu próbach znalazłem własną wersję tej używki która daje pożądany efekt i przy okazji nawet jest smaczna.