Misja w Iraku i Afganistanie - "katastrofą"

Zaangażowanie wojskowe Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą": nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group.

slu

Kategorie

Odsłony

1030
Zaangażowanie wojskowe Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą": nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group. "Położenie kresu reżimowi talibów w drodze interwencji wojskowej w latach 2001-2002 nie przywróciło bezpieczeństwa w Afganistanie; milicja talibów ponownie działa w kraju, który stał się pierwszym producentem heroiny na świecie" - czytamy w dokumencie zatytułowanym: "Ku rzeczywistemu bezpieczeństwu; alternatywy wojny przeciwko terroryzmowi". Okupacja Iraku - według liczącego 130 stron raportu - również była, zdaniem oksfordzkiego "think tanku", "ciężkim błędem". Stworzyła Al-Kaidzie "teren do szkolenia całych pokoleń swych zwolenników w prowadzeniu dżihadu, podobnie jak było w Afganistanie, kiedy w latach 1980. powstańcy walczyli z wojskami ZSRR". Zdaniem autorów dokumentu, rząd brytyjski, jeśli chce wygrać wojnę z terroryzmem, musi zmienić swą strategię wojskową w Iraku i Afganistanie. Dotychczas "wojna z terroryzmem - podkreślają - była niefortunna zarówno w Iraku, jak w Afganistanie". "Była katastrofą pod każdym względem: od zabijania ludności cywilnej po masowe aresztowania bez sądu" - czytamy w raporcie. Dokument wskazuje na konieczność całkowitego wycofania wojsk brytyjskich Iraku, ograniczenie brytyjskich operacji w Afganistanie i położenie kresu masowym aresztowaniom bez nakazu sądowego. "Al-Kaida cieszy się dziś większym poparciem niż przed sześciu laty" - twierdzą brytyjscy analitycy. "Kraje zachodnie powinny przemyśleć niebezpieczne błędy popełnione w ciągu ostatnich sześciu lat (po zamachach z 11 września 2001 roku w USA) i zastanowić się nad potrzebą zastosowania nowej polityki" - brzmi jedna z podstawowych konkluzji raportu. Ostrzega on również przed niebezpieczeństwem ucieczki do przodu poprzez podjęcie "ryzyka wojny z Iranem". "Wytoczenie wojny Iranowi bardzo pogorszy sprawy, będzie bezpośrednio służyło interesom ekstremistów, zwiększy przemoc w regionie" - brzmi teza dokumentu opracowanego przez oksfordzkich ekspertów. Premier brytyjski Gordon Brown, który w miniony wtorek złożył wizytę w Iraku, przedstawi w poniedziałek w parlamencie swe plany wobec oddziałów brytyjskich stacjonujących w tym kraju. Brown zapowiedział już w Bagdadzie, że Zjednoczone Królestwo przed rokiem 2008 zredukuje swą obecność wojskową w Iraku o tysiąc żołnierzy. Będzie to zasadniczy krok w kierunku ewentualnego wycofania się Brytyjczyków z Iraku. Źródło: Onet

Komentarze

k-j (niezweryfikowany)
i co z tego, ze wycofuja swoich zolnierzy, skoro na miejsce kazdego zatrudniaja 3 najemnikow. to samo w USA, chwala sie ilu to ludzi nie wycofali, ale w zamian zatrudniaja zawodowcow z firm prywatnych, a takich to nie obowiazuja juz zadne prawo, bo kontrakty panstwowe gwarantuja im praktycznie nietykalnosc. tylko czy w takiej sytuacji ta wojna sie kiedys skonczy? wojna w iraku i afganistanie to juz jest taki biznes, ze szczerze watpie. najlepiej wychodza na tym, oprocz oczywiscie ludnosci okupowanych krajow, takie panstewka pomocnicze jak polska, ktorej opycha sie tylko przestarzaly sprzet i kontrakty na jego naprawe.
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana
  • Tripraport

dom + muzyka


Tytułem wstępu - kolejne "najprawdziwsze LSD", które okazało się być bromoważką. Nie wiem już co o tym myśleć - wiele osób na forum zarzekało się, że Śiwa to LSD. Możliwe, że ktoś faktycznie miał LSD na tym kartoniku, ale to co ja miałem na pewno nim nie było.

Dodam, że jeżeli Śiwa jest uznawana przez niektórych za mocny karton, to niestety jej moc jest znikoma w porównaniu z kwasem.

Krótko czas działania:
T+20 min – nienaturalne polepszenie humoru, gadatliwość
T+1 h – mrowienie ciała, dreszcze

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji: DXM (dekstrometorfan)

poziom doświadczenia: DXM brałem przez dwa lata.

dawki: od 100mg do 900mg

metoda zażycia: zawsze doustnieNie opiszę tu konkretnej jednej fazy na DXM, lecz chciałbym na DXM spojrzeć z perspektywy dwóch lat brania, od czasu gdy zaczynałem do czasu gdy skończyłem z tym środkiem raz na zawsze.A więc od początku...


  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Miks

Woodstock 2013. Nastawienie bardzo pozytywne, sprawność umysłowa na dobrym poziomie. Lekkie zmęczenie niezregenerowane jeszcze po dniu poprzednim. Całkowicie pusty żołądek.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że raport  był pisany „na raty” pod wpływem różnych substancji jak 4-ho-met, 4-aco-dmt, 2cp, MJ, a część na trzeźwo. Tak więc jest on zróżnicowany pod względem stylu jak i spojrzenia na opisywane wydarzenia.

 

  • Inne
  • Przeżycie mistyczne

Las, środek nocy, podekscytowanie.

POCZĄTEK:
Zaopatrzyłem się w 6 gram filtrowanego C19H24N3O, oraz 15 tabletek po 30mg dekstrometorfanu na jedną tab, a dodatkowo kupiłem słuchawki i pobrałem muzykę satanistyczną by lepiej wkręcić halucynacje. Plan był prosty, około 20 przejdziemy się do lasu i tam mamy spędzić całą noc. Wraz z Moimi dwoma kompanami Krzysiem & Damianem (imiona zmienione) byliśmy zadowoleni. Krzyś miał przy Sobie dodatkowo dopalacze z kanna ab-pinaca, ustaliliśmy że Krzyś bierze dopalacze a my C19H24N3O (+ Ja dodatkowo te 15 tabletek).