Cactus ID please

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

CBA

Użytkownik nieaktywny
  • 15 / / 0

Dostałem kaktusa który wygląda tak : ( sorry za jakość zdjęć )
http://img249.imageshack.us/img249/7189/picture1mr5.jpg

http://img516.imageshack.us/img516/7694/picture2nk1.jpg

Wie ktoś co to może być ? Dla ułatwienia dodam że podobno zawiera witaminę M ?

• 29 / / 0

Wygląda to na trichocereusa peruvianusa. Ale nie mam bladego pojęcia czy zawiera witaminę M...

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Bonus RPK pokazał zdjęcie ze szpitala. To dlatego nie zgłosił się do więzienia

"Prawdą jest, że nie stawiłem się w więzieniu, w wyznaczonym terminie, ale zdrowie jest dla mnie ważniejsze, a warunki wolnościowe zapewniają mi profesjonalną opiekę medyczną" - napisał w mediach społecznościowych raper Bonus RPK, który w lipcu 2018 r. został skazany na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami.

• 414 / 3 / 0

Wygląda na T.Peruvianusa tak jak cała masa innych kaktusów (np C. Peruvianus). Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być specem, żeby umieć odróżniać od siebie wiele gatunków kaktusów.

che

• 258 / 4 / 0

Specem nie jestem, ale mnie ten kaktus mało przypomina T. peruvianus.

CBA

Użytkownik nieaktywny
  • 15 / / 0

Właśnie się dowiedziałem że to jakiś bridgesi trichocereus jest :) , ale dzięki wszystkim za pomoc :-D

Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

Witam, szukałem tematu z tym, ale ostatecznie uznałem że napisze to tutaj, jeśli robie bład to sorry :).

W każdym razie chodzi mi o ten link:
http://www.magicznyogrod.pl/trichocereu ... p-174.html
Piszą że to San Pedro. Ok. Ale mam pytanie, bo nie mam zielonego pojęcia o tej roslince (mam zamiar to skosztowaćpo raz pierwszy) czy jeśli zamówie rozmiar średni tego kaktusa z tej strony to będzie odpowiedni odlot??

Z góry będę wdzęczny za odpowiedz :)

Pozdrawiam
Daron37

• 459 / 18 / 0

dolaczam sie do pytania z postu powyzej. jak to jest ze sprzedaja kaktusy ktore zawieraja meskaline skoro jest ona nielegalna w Polsce?

Qpa

• 158 / 1 / 0

Gdyż w Polsce kaktusy nie produkują meskaliny. Dlatego wszystkie ich gatunki są w handlu dozwolone.
I tak trzymać !! :-)

CBA

Użytkownik nieaktywny
  • 15 / / 0

Witam i od razu pytam :
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Czy to jest trichocereus peruvianus ? Mam go kupić za 150 pln , 5 lat , 80 cm czy to jest dobra lokata kapitału ?

• 275 / / 0

a jednak kaktusy w Polsce produkuja meskaline :)
tj. lofofory stosunkowo niewiele, ale ladne, 20 letnie okazy to ponoc sa masakryczne :) - wiem to z pierwszej reki i uprawiane byly tylko i wylacznie w Polsce.
Natomiast trichocereusy uprawiane w Polsce zawieraja meskaline w satysfakcjonujaco duzych ilosciach.
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata