Na razie sąd nie chce ścigać listem gończym znanego rapera

Wolski sąd nie zamierza na razie wydać listu gończego za Oliwierem R., znanym lepiej jako Bonus RPK, który 2 września miał się stawić w więzieniu. Wszystko rozstrzygnie się 10 października.

pokolenie Ł.K.

Źródło

TVP.INFO
rp, mg

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

258

Wolski sąd nie zamierza na razie wydać listu gończego za Oliwierem R., znanym lepiej jako Bonus RPK, który 2 września miał się stawić w więzieniu. Wszystko rozstrzygnie się 10 października, bo tego dnia, jak ustalił portal tvp.info, sąd ma rozpoznać wniosek obrony rapera o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. R. przekonuje, że padł ofiarą pomówień.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że mimo unikania przez Bonusa stawienia się w więzieniu, sąd nie zamierza na razie wszczynać nadzwyczajnych poszukiwań rapera.

„Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie VII Wydział Wykonywania Orzeczeń nie wydał dotychczas postanowienia o ściganiu skazanego Oliwiera R. listem gończym” – czytamy w informacji przekazanej portalowi tvp.info przez biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

„Do akt sprawy wpłynął natomiast wniosek obrońcy skazanego o odroczenie Oliwierowi R. wykonania orzeczonej wobec niego kary pozbawienia wolności w sprawie o sygn. akt IIIK 305/15 wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary. Sąd w dniu 29 sierpnia 2019 r. odmówił skazanemu wstrzymania wykonania orzeczonej kary pozbawienia wolności, natomiast rozpoznanie wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności zaplanował na 10 października 2019 r.” – informuje biuro prasowe.

Należy się spodziewać, że do 10 października nic się w sprawie Bonusa RPK nie powinno dziać. Jeżeli jednak 10 października zapadnie niekorzystna dla niego decyzja, a on dalej będzie unikać stawienia się w więzieniu, to wtedy zostanie wydany za nim list gończy.

W maju 2019 r. Oliwier R. vel Bonus RPK, został prawomocnie skazany na 5 lat i 6 miesięcy więzienia za handel narkotykami. Sąd uznał, że śledczy z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zebrali mocne dowody na to, że raper „brał udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci nie mniej niż 26 kg marihuany i 400 g kokainy”.

Ponadto Bonus musi zapłacić 450 tys. zł przepadku korzyści z handlu narkotykami.

Od samego początku R. przekonywał, że jest niewinny i padł ofiarą pomówień. 2 września miał się stawić do więzienia, aby zacząć odbywać zasądzoną karę. Jednak zniknął. Po jakimś czasie napisał w mediach społecznościowych, że musiał zrobić pilną operację i czeka na rozstrzygnięcie w sprawie ewentualnego odroczenia kary. W ostatnich dniach urodził mu się syn.

- Siemanko Ludzie !!! Mam kilka słów do przekazania wszystkim zainteresowanym moją obecną sytuacją. Niestety, odebrałem bardzo niekorzystne wyniki badań przez co musiałem się poddać pilnej operacji. W tym momencie już jest lepiej i wracam do zdrowia. Prawdą jest, że nie stawiłem się w więzieniu w wyznaczonym terminie, ale zdrowie jest dla mnie ważniejsze, a warunki wolnościowe zapewniają mi profesjonalną opiekę medyczną. Mam już termin posiedzenia odnośnie odroczenia kary, także w ciągu kilku tygodni wszystko się wyjaśni. O wszystkim poinformuje Was na bieżąco” – napisał Bonus.

Olivier R. był jedną z kilkunastu osób zatrzymanych podczas akcji CBŚP w dniach 26 lutego – 2 marca 2015 r. Akcja ta była pokłosiem pójścia na współpracę z prokuraturą przez Michała C. ps. „Niedźwiadek”, uważanego za najważniejszą osobę w gangu „Rympałka” jeśli chodzi o handel narkotykami.

To właśnie na zeznaniach „Niedźwiadka” opierają się zarzuty, które przedstawiono Bonusowi RPK. Według prokuratury „od połowy 2008 do września 2009 r. w okolicach centrum handlowego Arkadia i innych miejscach, brał udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci nie mniej niż 26 kg marihuany i 200 g kokainy”. Od sierpnia do października 2010 r. muzyk miał wziąć udział w obrocie 250 g kokainy. Po zatrzymaniu rapera w przeszukano jego firmę, studio nagrań, samochód i mieszkanie. Narkotyków nie znaleziono.

Bonus RPK nie przyznał się do zarzutów. Przekonywał, że jest niewinny, a zarzuty opierają się na pomówieniach osób, „które mogą zazdrościć mu tego, że ma firmę i poukładane życie”. Raper spędził pół roku w areszcie.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Spaniały Polski... (niezweryfikowany)

Dajcie już spokój z tym idiotą, tylu niewinnych ludzi złapanych z odrobiną marihuany na prawdę ma przesrane, a wy zajmujecie się debilem, który swoje przestępstwa upubliczniał w swojej"twórczości".
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Spontaniczny, nieplanowany trip z dwójką bliskich przyjaciół i współlokatorów (P oraz S) i zarazem towarzyszy poprzedniego tripa, który miał miejsce pół roku wcześniej. Słoneczny dzień, miasto, później plaża a na koniec mieszkanie kumpla (znany może niektórym z poprzednich raportów W). Dobre nastroje, utrzymuje się dobry humor (oraz prawdopodobnie resztki alkoholu) jeszcze z imprezy, która odbyła się poprzedniego wieczoru.

Wstęp: Tradycyjnie już, niniejszy TR jest retrospekcją sięgającą prawie 2,5 roku wstecz. Podobnie jak w przypadku moich poprzednich raportów, staram się spisać jak najwięcej szczegółów, nawet jeżeli będzie się to odbywało kosztem płynności historii. Uczciwie przestrzegłem, przechodzę więc do części właściwej.

  • Heroina
  • Retrospekcja

Jestem lekarzem psychiatrą. Od wielu lat jestem uzależniony od morfiny i heroiny. Ten wstęp nie jest literacką prowokacją. To prawda.

  • Marihuana

Postanowilsmy,ze pojedziemy na sylwka do Zakopca-wszystko udalo sie przygotowac i w koncu pojechalismy. Oczywiscie, kolezanka zalatwila trawe-jak mowila "delikatna" (jak sie pozniej okazalo, byl to straszliwy skun-ale o tym pozniej). Po sylwestrowej zabawie, ktora skonczyla sie dla nas pare minut po 12, poszlismy do pokoi-razem bylo nas 5 osob, ktore postanowily sie najarac(reszta jeszcze balowala). Moj koles z widoczna wprawa nabil lufe i puscil dookola raz i jeszcze raz... W czasie samego jarania wyglaszlismy tezy o wyzszosci srodkow halucynogennych roznej masci nad alkoholem.

  • Ketamina


DOŚWIADCZENIE: mj, dxm, pcp, amfetamina, metaamfetamina( ICE ), LSD-25,

pridinol, zolpidem, diazepam, xtc(mdma, mda etc.), grzybki, pejotl

(mescalina), hasz, clonazepam, absynt, efedryna, pseudoefedryna,

benzydamina, eter



SUBSTANCJA: KETAMINA w pigułce



ILOŚĆ: 320 mg


randomness