2 lata za palenie z uczniami marihuany

Na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na 5 lat, wrocławski sąd skazał w czwartek 29-letnią b. nauczycielkę Izabelę W., oskarżoną o "udzielenie środków odurzających małoletnim uczniom". Kobieta ma też 5-letni zakaz pracy w zawodzie oraz z młodzieżą i dziećmi.

Koka

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

923
Na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na 5 lat, wrocławski sąd skazał w czwartek 29-letnią b. nauczycielkę Izabelę W., oskarżoną o "udzielenie środków odurzających małoletnim uczniom". Kobieta ma też 5-letni zakaz pracy w zawodzie oraz z młodzieżą i dziećmi. Oskarżenie domagało się dla anglistki dwóch lat bezwzględnego więzienia. Wraz z nauczycielką na ławie oskarżonych zasiadali dwaj uczniowie: Rafał Sz. i Adam P., oskarżeni o udzielanie środków odurzających małoletnim. Wobec pierwszego sąd umorzył postępowania, bowiem niespełna 18-letni dziś oskarżony kupił pół grama marihuany tylko raz. Ponadto cieszy się bardzo dobrą opinią w szkole i swoim środowisku. Natomiast Adam P. został skazany na półtora roku w zawieszeniu na 3 lata. Sąd wyznaczył też nastolatkom kuratora. Przewodnicząca składu sędziowskiego uzasadniając wyrok wobec Izabeli W. powiedziała, że czyn jakiego się dopuściła b. nauczycielka jest szkodliwy społecznie, bowiem zawód nauczyciela jest wyjątkowy i powinien się cieszyć zaufaniem. "Nauczyciel powinien być wzorem dla uczniów. Ten zawód wymaga szczególnej uwagi. Pedagog musi przykładać ogromną uwagę do swojego zachowania, bowiem rodzice powierzają swoje dzieci nauczycielom" - mówiła sędzia. Sąd przyznał jednak, że są okoliczności łagodzące: postawa oskarżonej, fakt, że się przyznała i złożyła obszerne wyjaśnienia, wyraziła skruchę z powodu swojego zachowania. Ponadto - mówiła sędzia - nauczycielka przed przestępstwem cieszyła się dobrą opinią wśród rodziców i dyrekcji. - Oskarżona poniekąd sama już sobie wymierzyła karę. Odeszła z zawodu i deklaruje, że nigdy do niego nie wróci - mówiła sędzia. Przed ogłoszeniem wyroku Izabela W. przeprosiła wszystkich, którzy przez nią ucierpieli. - Zrozumiałam swój błąd i nigdy więcej go nie popełnię - mówiła oskarżona. Nauczycielka od samego początku przyznawała się do winy. Na pierwszej rozprawie złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze w zawieszeniu. W. proponowała dla siebie 2 lata w zawieszeniu na 5 lat oraz 5-letni zakaz pracy w szkole. Jednak prokuratura nie zgodziła się na to, chcąc kary bez zawieszenia. Izabela W. była oskarżona m.in. o to, że pozwalała w swoim mieszkaniu małoletnim palić marihuanę, pić alkohol oraz dawała im pieniądze na kupno kolejnych środków odurzających. Sprawę nauczycielki wykryli rodzice jednego z uczniów, którzy znaleźli w internetowym komunikatorze rozmowę syna z nauczycielką. Zaniepokojeni skontaktowali się z dyrektorem szkoły, a ten zawiadomił prokuraturę. Izabela W. trafiła do aresztu w listopadzie 2006 roku. Od 6 lat była wtedy nauczycielką we wrocławskim LO, gdzie uczyła języka angielskiego. Kobieta była wychowawczynią pierwszej klasy i to z uczniami tej klasy - choć nie tylko - najczęściej organizowała "imprezy".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Oto co znalazłem na stronie komendy powiatowej policji w Legionowie: "Stosowanie substancji odurzających wpisane jest w naturę człowieka, który chciał poszukiwać i poznawać od zawsze nie tylko swoje otoczenie, ale także siebie samego. Substancje te zmieniając świadomość ukazywały świat od nowa, pozwalały dotrzeć do nieznanych rejonów psychiki. Jednak często powodowały takie stany, kiedy człowiek wybierał świat narkotycznego odurzenia zaniedbując rzeczywistość." :) Brawo Policja.
yuppy (niezweryfikowany)

Jarać ganje z uczniami ... Bravo za inteligencje i wyobraźnie. Może sama nie potrafiła sobie niczego załatwić i z tego powodu ta komitywa... W sumie nie miałbym nic przeciwko takiej nauczycielce , u siebie, gdy jeszcze chodziłem do LO. Nie pochwalam nie potępiam. Szkoda wyluzowanej babki...
big o (niezweryfikowany)

lol integracje klasowa ch*j strzelil :))
RuShak (niezweryfikowany)

Ja również jarałem, tyle że ze swoją wychowawczynią a nie anglistką. Ale cicho sza, bo moja matula to szanowany użytkownik hypka :P
Staszek27 (niezweryfikowany)

Patologia, niedługo będą karać za to, że nie wymyłem butów.
Uczen (niezweryfikowany)

ja chodze do LO w ktorym ona pracowala i znalem ja. Integracja to byla w huj bo dojebali ja dopiero jakos w 2 semestrze. a ona niemiala problemuw z motaniem tylko troche moze zabardzo wyluzowana byla XD
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Nastawienie psychiczne: pozytywne, ciekawość, podekscytowanie, nutka poddenerwowania. Padał deszcz. Paliliśmy trawę u Ernesta w oczekiwaniu na wolną chatę u Ludwika. Wszystko bezstresowo, bezprzypałowo, beztrosko. Słyszałam wiele dobrego o grzybkach, więc i oczekiwania były wysokie. Ernest zapewniał, że na pewno nieźle poklepią. Miałam pewne obawy, ponieważ przez ostatnie 2 tygodnie 2 razy zajadaliśmy LSD. Jednak tolerancja krzyżowa (o ile to nie ściema) nie nie dała o sobie znać.

  • 20.00 - Zasiedliśmy wygodnie u Ludwika, otwieramy piwka, palimy strzałki, Ernest rozdziela porcje grzybków. Psylocybki jem ja oraz Ernest, Brook i Ludwik. Kondoriano nam towarzyszy, ale tylko pije piwa i pali strzałki. Niestety, biedak ma alergię na grzyby.
  • 20.30 - Zjedliśmy, czekamy na efekty. Osobiście spodziewałam się czekać około godziny, lecz smakołyki dały o sobie znać szybciej.

    • Dekstrometorfan

    poziom doswiadczenia: dxm, grass, gałka, hash, tableta (niewypał)


    dawka i metoda zazycia : 45 tabletek acodin czyli 675mg


    set & setting: mialo nikogo nie byc, wjebalem tablety i wpadaja starzy z siora ;(, ogolnie dobre nastawienie

    efekty: jedyne co przychodzi na mysl to " o ja pierdole" :)

    czy doswiadczenie mnie zmienilo: przestraszylem sie DXM


    czym roznil sie od poprzednich srodkow: wszystkim

    • LSD-25
    • Odrzucone TR
    • Przeżycie mistyczne

    Wieczór, pozytywne nastawienie. Chęć powrotu do innego wymiaru.

    Będzie to nieco dziwny tripraport, ale mam nadzieję, że dość specyficzna jego forma raczej będzie miłą odmianą od tej nudnej jak dupa codzienności.

    Doświadczenie jakieś tam mam, a jak ktoś nie wie co i jak, to zachęcam do poznania poprzednich raportów.

    • Mefedron

    S&S: ja i R, noc po przeprowadzce do pierwszego wspólnego mieszkania, co samo w sobie jest już bardzo euforycznym doświadczeniem.

    Wiek: 19

    Dawka: 1g mefedronu na pół

    Doświadczenie: MJ, amfetamina, kodeina, efedryna, dxm, bieluń, benzydamina, haszysz