Wpływ legalizacji marihuany na jej używanie przez młodzież

Według nowych danych federalnych, używanie alkoholu i narkotyków wśród nastolatków spadło do najniższego poziomu od 1990 roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

290

Według nowych danych federalnych, używanie alkoholu i narkotyków wśród nastolatków spadło do najniższego poziomu od 1990 roku.

Ankieta przeprowadzona na około 50.000 uczniach wykazała, że “znacznie mniej nastolatków używało jakichkolwiek nielegalnych narkotyków innych niż marihuana w poprzednich 12 miesiącach.”

Używanie alkoholu i papierosów również spadło do rekordowego poziomu. Spośród wszystkich badanych uczniów w 2016 roku, nieco ponad 36% piło alkohol w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To spadek prawie o połowę w porównaniu do 1991 roku, kiedy to 67% uczniów spożywało alkohol.

Liczba uczniów, którzy w 12 klasie palili papierosy również spadła z 63% w 1991 roku do 28% w 2016 roku.

Naukowcy zauważyli również spadek w używaniu elektronicznych papierosów – pierwszy raz od 2011 roku, kiedy naukowcy zaczęli prowadzić statystyki na temat stosowania e-papierosów.

“Od 2015 do 2016 roku, odsetek nastolatków, którzy używali e-papierosów w ciągu ostatnich 30 dni spadła z 16% do 13% wśród uczniów 12 klasy, z 14% do 11% wśród uczniów 10 klasy i z 8% do 6% wśród uczniów klasy 8.”

Używanie marihuany jest kolejnym obszarem, który cieszy się zainteresowaniem od czasu, kiedy w kilku stanach zostało zalegalizowane jej stosowanie do celów rekreacyjnych. Od 2014 roku, kiedy zostały otwarte pierwsze sklepy z marihuaną do celów rekreacyjnych, statystyki pokazują, że zmiana prawa ma niewielki wpływ na skłonność młodzieży do używania marihuany.

Stosowanie marihuany spadło wśród uczniów ósmej klasy, a pozostało na niezmienionym poziomie wśród uczniów dwunastej klasy.

W 2016 roku 9.4% ósmoklasistów używało marihuany, 24% uczniów 10 klasy i 36% uczniów uczęszczających do dwunastej klasy.

Wśród wszystkich uczniów w 8,10 i 12 klasie używanie marihuany spadło już trzeci rok z rzędu.

Tendencja spadkowa okazała się zaskakująca dla władz, które przewidywały, że legalizacja marihuany doprowadzi do większej jej akceptacji wśród nastolatków.

“Nie mam wyjaśnienia. Jest to nieco zaskakujące.” powiedział Dr Nora Volkow z National Institute on Drug Abuse.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Pozytywne, ciepły dom rozmowa telefoniczna z B.

Ja czyli piszący K, mój ziomek B.

Doreta 37,5mg tramadolu i 325mg parasyfu, przyjęte 10tabsów bez filtracj przez K. B przyjęte na 1 raz 8 tabsów.

Obydwoje zarzuciliśmy o 22.05.

Ogólnie straszna saha ale nawet tego nie czujesz dopóki nie zobaczysz picia lub sie napijesz to pijesz aż w brzuchu nie ma miejsca. Obrzydzenie do jedzenia i chęc do działania a zarazem leniwość.

  • 25I-NBOMe
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Impreza z ostrą muzyką hardcorowo, breakcorowo, speedcorowo, terrorcorową :)

   Tak sobie pomyślałam, że warto by było uzupełnić neurogroove o moje doświadczenia :) Publikowałam tutaj trip raporty z początków mojej psychoaktywnej kariery, które były średnio udane. Nie jest łatwo teraz opisać te długie lata licznych doświadczeń. 

    Niedawno wpadłam na pomysł, żeby wkleić tutaj fragment mojej (nieskończonej jeszcze) książki, w której opisałam najpiękniejszego tripa w moim życiu. Wycięłam zbyt osobiste momenty a zostawiłam te, które dotyczą samego tripa. Miłej lektury :)

  • Kokaina
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks

Spontaniczny wieczór, który miał być codziennym rytuałem palenia po pracy dla relaksu, a przemienił się w wielki wypad w oparach mocno MDMA-owych, połączonych z zwiedzaniem Amsterdamu.

POUCZENIE SERWISU NEUROGROOVE: OBSŁUGIWANIE POJAZDÓW LUB URZĄDZEŃ MECHANICZNYCH W STANIE NIETRZEŹWYM LUB ZMIENIONEJ ŚWIADOMOŚCI JEST SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYM ZACHOWANIEM, MOGĄCYM SPOWODOWAĆ ŚMIERĆ BĄDŹ KALECTWO POSTRONNYCH OSÓB. JEŚLI COŚ BRAŁEŚ - NIE JEDŹ. JEŚLI PRZEBYWASZ Z OSOBĄ NIETRZEŹWĄ PROWADZĄCĄ LUB PLANUJĄCĄ PROWADZIĆ SAMOCHÓD - POWSTRZYMAJ JĄ, ZANIM NASTĄPI TRAGEDIA 

 

Witamy w Amsterdamie