REKLAMA
Wpływ legalizacji marihuany na jej używanie przez młodzież

Według nowych danych federalnych, używanie alkoholu i narkotyków wśród nastolatków spadło do najniższego poziomu od 1990 roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

290

Według nowych danych federalnych, używanie alkoholu i narkotyków wśród nastolatków spadło do najniższego poziomu od 1990 roku.

Ankieta przeprowadzona na około 50.000 uczniach wykazała, że “znacznie mniej nastolatków używało jakichkolwiek nielegalnych narkotyków innych niż marihuana w poprzednich 12 miesiącach.”

Używanie alkoholu i papierosów również spadło do rekordowego poziomu. Spośród wszystkich badanych uczniów w 2016 roku, nieco ponad 36% piło alkohol w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To spadek prawie o połowę w porównaniu do 1991 roku, kiedy to 67% uczniów spożywało alkohol.

Liczba uczniów, którzy w 12 klasie palili papierosy również spadła z 63% w 1991 roku do 28% w 2016 roku.

Naukowcy zauważyli również spadek w używaniu elektronicznych papierosów – pierwszy raz od 2011 roku, kiedy naukowcy zaczęli prowadzić statystyki na temat stosowania e-papierosów.

“Od 2015 do 2016 roku, odsetek nastolatków, którzy używali e-papierosów w ciągu ostatnich 30 dni spadła z 16% do 13% wśród uczniów 12 klasy, z 14% do 11% wśród uczniów 10 klasy i z 8% do 6% wśród uczniów klasy 8.”

Używanie marihuany jest kolejnym obszarem, który cieszy się zainteresowaniem od czasu, kiedy w kilku stanach zostało zalegalizowane jej stosowanie do celów rekreacyjnych. Od 2014 roku, kiedy zostały otwarte pierwsze sklepy z marihuaną do celów rekreacyjnych, statystyki pokazują, że zmiana prawa ma niewielki wpływ na skłonność młodzieży do używania marihuany.

Stosowanie marihuany spadło wśród uczniów ósmej klasy, a pozostało na niezmienionym poziomie wśród uczniów dwunastej klasy.

W 2016 roku 9.4% ósmoklasistów używało marihuany, 24% uczniów 10 klasy i 36% uczniów uczęszczających do dwunastej klasy.

Wśród wszystkich uczniów w 8,10 i 12 klasie używanie marihuany spadło już trzeci rok z rzędu.

Tendencja spadkowa okazała się zaskakująca dla władz, które przewidywały, że legalizacja marihuany doprowadzi do większej jej akceptacji wśród nastolatków.

“Nie mam wyjaśnienia. Jest to nieco zaskakujące.” powiedział Dr Nora Volkow z National Institute on Drug Abuse.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Bezgraniczna ciemnosc, cisza wkolo

Nic, tylko czern! Beznadziejna
sytuacja, strach, lek. Wokol czuc
zapach bezsilnosci, smak katastrofy.
Nicosc!
Ciemnosci otaczaja moje cialo. Widze
jedynie czern. Sam nie wiem czy mam
jekies cialo poniewaz nie czuje go, nie
widze go.
Slysze wiatr w oddali, lecz nie czuje go.
Jedynym moim pragnieniem jest czuc.
Gdzie jestem? Czyzbym umarl?
Czyzby ta bezsilnosc
mialaby towarzyszyc mi do konca? Do
konca czego? Mnie? Swiata? A moze
swiat juz sie skonczyl?

  • Marihuana

wyprawa na 1sze w życiu jaranie podczas lekcji :) żeby było śmieszniej to po jaraniu - powrót do szkółki na jakieś 4 lekcje :) no i jakby tego było mało - w ten dzień miała być wywiadówka...

10.09.2007

  • Marihuana

  • 25B-NBOMe
  • Bufedron
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pierwszy raz

Mieszkanie. Godzina około południa.

Zażycie 25B-nbome, było moim drugim spotkaniem z psychodelikami. Pierwszym był 2C-D, które bardzo mi się podobało, ponieważ dawało piękne efekty wizualne (trip raport do przeczytania w moich raportach), dlatego też zdecydowałem się na następne przygody z tymi pięknymi substancjami.

Rzecz działa się trochę ponad miesiąc temu, na spokojnie można było chodzić po dworze w krótkiej koszulce. W tym dniu świeciło słońce, było bezwietrznie oraz bardzo ciepło. Idealny dzień, do tego sobota; wolne.

randomness