USA. Półtoraroczna dziewczynka zmarła przez narkotyki. Rodzice winią Airbnb

Półtoraroczna dziewczynka zmarła podczas pobytu w Miami. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami. Rodzice dziecka twierdzą, że za zdarzenie odpowiedzialna jest platforma Airbnb, oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań i składają w tej sprawie pozew do sądu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.gazeta.pl
Patryk Rutkowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

64

Półtoraroczna dziewczynka zmarła podczas pobytu w Miami. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami. Rodzice dziecka twierdzą, że za zdarzenie odpowiedzialna jest platforma Airbnb, oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań i składają w tej sprawie pozew do sądu.

Do tragedii doszło w sierpniu 2021 roku. Lydie i Boris Lavenir, para Francuzów mieszkających na Gwadelupie, wybrała się wówczas ze swoją półtoraroczną córką Enorą na wakacje do Miami. Rodzice położyli dziewczynkę do spania, ale później nie zdołali jej obudzić. Enora zmarła wskutek zatrucia fentanylem - związkiem chemicznym zaliczanym do opioidów.

USA. Śmierć półtorarocznej dziewczynki. Rodzice oskarżają platformę Airbnb

Jak informuje portal washingtonpost.com dotychczas nie ustalono, dlaczego szkodliwa substancja znalazła się w organizmie dziewczynki. Początkowo podejrzenia padły na opiekunów Enory, jednak badania toksykologiczne nie wykazały, aby w dniu śmierci dziecka znajdowali się oni pod wpływem narkotyków, dlatego zostali oczyszczeni z zarzutów. Ponieważ śledczy nie zdołali odtworzyć przebiegu zdarzeń prowadzących do śmierci dziewczynki, sprawę zamknięto, a zgon Enory zakwalifikowano jako przypadek.

Sami rodzice dziewczynki winą za śmierć Enory obarczają platformę internetową Airbnb, za pośrednictwem której wynajęli feralne mieszkanie w Miami. Ich zdaniem pracownicy Airbnb nie zadbali należycie o bezpieczeństwo wynajmujących. Para sugeruje, że obecność fentanylu w lokalu była pozostałością po imprezie zorganizowanej przez poprzednich najemców.

Narkotyki zabijają dzieci i dorosłych. 70 tysięcy zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem fentanylu

Zgony spowodowane zatruciem fentanylem to poważny problem w USA. Dziennikarze "Washington Post" przeanalizowali dane zgromadzone przez Centers for Disease Control and Prevention, amerykańską agencję rządową zajmującą się kwestiami związanymi z ochroną zdrowia. Statystyki pokazują, że między 2018 a 2021 rokiem 260 dzieci w wieku czterech lat lub młodszych zmarło wskutek zatrucia tą substancją.

Keith Humphreys, doradca ds. polityki narkotykowej w administracji George’a W. Busha oraz Baracka Obamy stwierdził, że budzące emocje opinii publicznej przypadki zgonów nieletnich nie mogą skutkować ignorowaniem innych aspektów omawianego zjawiska.

- Powinniśmy skupić się na tym, że co roku z powodu fentanylu umiera 70 tysięcy osób. Niezwykle często dochodzi do zgonów spowodowanych zatruciem fentanylem wśród ludzi, którzy zażywają narkotyki i o tym należy myśleć, analizując problem - powiedział Humphreys, cytowany przez "Washington Post".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


jesli ktos jeszcze pamieta to mialem przestac palic, czytac [u], skonczyc z

uzywami. otoz nic z tego nie wyszlo ;-) udalo mi sie zrezygnowac z [u], ale

z mj nie do konca. w moje abstynenckie lapki trafilo w pewien przedziwny

sposob (dlug o ktorym zapomnialem splacony w "zielonej naturze") troche

grassu i hashu.


nie wiedzialem co z tym zrobic. sprzedac nie sprzedam, bo szkoda, wyrzucic

tym bardziej. jedyne wyjscie to.. spalic :-)  • Amfetamina


Witam potencjalnych czytelników.Jeżeli chodzi o doświadczenie - bo od tego zdaje się większość zaczyna tu swoje wywody - to wspomne tylko, że jest spore i obejmuje większość dostępnych przed kilku laty środków (od mocnej kawy po brown sugar i inhalanty w tym np. eter i to nie wdychany a pity czego swoją drogą nikomu nie polecam). Obecnie jestem generalnie trzeźwy choć zdaża się, że czasem wypiję parę piwek a jeżeli ściągnę do tego jeszcze chmurkę trawki to jest już duże święto.


  • 4-HO-MET

Nazwa gatunkowa: Czarny Lotos

Rodzaj: psychonauticus luciferis

Waga, wiek i kaliber: 22 wiosny, 171 cm, 86 kg (nie, nie jestem brysiowaty ani misiowaty, jestem tygrysio wygimnastykowany i umięśniony ;P )

Doświadczenie: wszelakie poza heroiną, kokainą i meth

S&S: Moja smocza grota, gdzie sobie płonę. Smocze kufry wypakowane magicznymi substancjami, źródło Mocy i orzeźwiająca, źródlana woda.

Substancja i dawka: 4-ho-met, początkowo 10 mg...

Czas: nie istnieje, zbiorowa iluzja,

Zaczynamy

  • Ketamina
  • MDMA (Ecstasy)

klub the Egg, Londyn, sobotnia noc; nastawienie czysto imprezowe, relaks ze znajomymi po pracowitym tygodniu

Waga 80kg; 
 
Witam.
Na tą stronkę trafiłem już wiele lat temu, ale mimo doświadczenia z kilkoma substancjami nigdy nie zebrałem się na to, żeby coś tu napisać. Aż do dzisiaj, kiedy to wrażenia po wczorajszym (właściwie dzisiejszonocnym) tripie są jeszcze świeże.

randomness