USA. Półtoraroczna dziewczynka zmarła przez narkotyki. Rodzice winią Airbnb

Półtoraroczna dziewczynka zmarła podczas pobytu w Miami. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami. Rodzice dziecka twierdzą, że za zdarzenie odpowiedzialna jest platforma Airbnb, oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań i składają w tej sprawie pozew do sądu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.gazeta.pl
Patryk Rutkowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

49

Półtoraroczna dziewczynka zmarła podczas pobytu w Miami. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami. Rodzice dziecka twierdzą, że za zdarzenie odpowiedzialna jest platforma Airbnb, oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań i składają w tej sprawie pozew do sądu.

Do tragedii doszło w sierpniu 2021 roku. Lydie i Boris Lavenir, para Francuzów mieszkających na Gwadelupie, wybrała się wówczas ze swoją półtoraroczną córką Enorą na wakacje do Miami. Rodzice położyli dziewczynkę do spania, ale później nie zdołali jej obudzić. Enora zmarła wskutek zatrucia fentanylem - związkiem chemicznym zaliczanym do opioidów.

USA. Śmierć półtorarocznej dziewczynki. Rodzice oskarżają platformę Airbnb

Jak informuje portal washingtonpost.com dotychczas nie ustalono, dlaczego szkodliwa substancja znalazła się w organizmie dziewczynki. Początkowo podejrzenia padły na opiekunów Enory, jednak badania toksykologiczne nie wykazały, aby w dniu śmierci dziecka znajdowali się oni pod wpływem narkotyków, dlatego zostali oczyszczeni z zarzutów. Ponieważ śledczy nie zdołali odtworzyć przebiegu zdarzeń prowadzących do śmierci dziewczynki, sprawę zamknięto, a zgon Enory zakwalifikowano jako przypadek.

Sami rodzice dziewczynki winą za śmierć Enory obarczają platformę internetową Airbnb, za pośrednictwem której wynajęli feralne mieszkanie w Miami. Ich zdaniem pracownicy Airbnb nie zadbali należycie o bezpieczeństwo wynajmujących. Para sugeruje, że obecność fentanylu w lokalu była pozostałością po imprezie zorganizowanej przez poprzednich najemców.

Narkotyki zabijają dzieci i dorosłych. 70 tysięcy zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem fentanylu

Zgony spowodowane zatruciem fentanylem to poważny problem w USA. Dziennikarze "Washington Post" przeanalizowali dane zgromadzone przez Centers for Disease Control and Prevention, amerykańską agencję rządową zajmującą się kwestiami związanymi z ochroną zdrowia. Statystyki pokazują, że między 2018 a 2021 rokiem 260 dzieci w wieku czterech lat lub młodszych zmarło wskutek zatrucia tą substancją.

Keith Humphreys, doradca ds. polityki narkotykowej w administracji George’a W. Busha oraz Baracka Obamy stwierdził, że budzące emocje opinii publicznej przypadki zgonów nieletnich nie mogą skutkować ignorowaniem innych aspektów omawianego zjawiska.

- Powinniśmy skupić się na tym, że co roku z powodu fentanylu umiera 70 tysięcy osób. Niezwykle często dochodzi do zgonów spowodowanych zatruciem fentanylem wśród ludzi, którzy zażywają narkotyki i o tym należy myśleć, analizując problem - powiedział Humphreys, cytowany przez "Washington Post".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Pierwszy raz

Na nogach od 16h (w tym 8 h pracy fizycznej), lekko zmęczony, zirytowany (ceną i trudnością w zoorganizowaniu acodinu) Szybka kąpiel, kufel zimnego piwa i odpalony komputer, słuchawki na uszach i w ciemnościach przemierzam czeluści internetu. Kilka godziń wcześniej weszło 300mg kodeiny (ale tolerancja już taka, że prawie nie poczułem jej działania). Zajadając się jabłkiem, starą bankomatową kartą kruszę kryształ w drobny mak. Kto by pomyślał, że przede mną kilka godzin intensywnego twórczego myślenia i tworzenia.

 

Jest to mój pierwszy kontakt z tą substancją jak i pierwszy TRIP RAPORT jaki zamieszczam na portalu - proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.

Lekko sceptycznie podszedłem do substancji. Mało rzeczy już mnie rusza i daje oczekiwany efekt. Stąd też posypałem 1 kreskę i oddałem się substancji całkowicie. Sniff wszedł gładko, nie było nieprzyjemnego spływu do gardła, nos nie piecze, nie ma skrzepów i krwawienia - stosunkowo łagodna substancja.

T + 15 (22 15) 100mg

  • Zolpidem

pewnego wieczoru zapodałam sobie JEDNĄ tabletke Stilnoxu mając nadzieję tylko i wyłącznie na to, że zasnę w końcu po czwartym dniu walenia fetki. Nie spodziewałam się żadnych "atrakcji dodatkowych". Rzeczywiście, z zaśnięciem nie miałam żadnych problemów, z małym zastrzeżeniem. Obudziłam się po ok. godzinie i to co się ze mną później działo pamietam jakby ze snu. Dookoła mnie było mnóstwo ludzi, moich znajomych. Mówili cos do mnie. Dookoła migające kolorowe światła.

  • Efedryna

Wstęp.


Słyszałem trochę o 2ssi, ale wiadomo jak to ploty i pomówienia :] Każdy ma swoje zdanie na ten temat, więc postanowiłem sam spróbować. Podobno syrop jest lepszy niż tabletki. No cóż nigdy tego nie brałem więc stwierdziłem, że zadecyduje cena. Celem nadrzędnym, który mi przyswiecał było sprawdzenie czy efedryna pomoże w nauce. Niby ma podobne działanie jak ścierwo więc ...Rozdział Pierwszy - Formalności i Organizacja.

  • Bad trip
  • Benzydamina

Swój pokój, nastawienie neutralne, postanowiłem dać szansę tej substancji po przeczytaniu i usłyszeniu wielu zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii. Człowiek uczy się na błędach.

Była sobota - dzień wolny od pracy i uczelni, moja dziewczyna wyjechała do swojego rodzinnego miasta na weekend, ze znajomymi postanowiłem się nie umawiać. O benzydaminie usłyszałem już dawno, kilku moich kumpli jest nią zachwyconych, co miało poniekąd wpływ na chęć spróbowania jej. Zakupiłem opakowanie saszetek (10 sztuk) Tantum Rosa, z czego 3 poddałem ekstrakcji. Reszta po tripie wylądowała w koszu. 

randomness