Urzędnicy ds. zdrowia w USA chcą przenieść marihuanę do kategorii narkotyków niższego ryzyka

Wysoki urzędnik z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA (HHS) w tym tygodniu wezwał Agencję ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) do przeklasyfikowania marihuany w ramach federalnych przepisów dotyczących narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

26

Wysoki urzędnik z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA (HHS) w tym tygodniu wezwał Agencję ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) do przeklasyfikowania marihuany w ramach federalnych przepisów dotyczących narkotyków.

W liście z 29 sierpnia od Asystentki Sekretarza ds. Zdrowia w HHS, Rachel Levine, do szefowej DEA Anne Milgram, cytowanym przez Bloomberg News, agencja zdrowotna zaleciła usunięcie marihuany z Harmonogramu I ustawy o substancjach kontrolowanych (CSA). Zgodnie z rekomendacją, marihuana zostałaby przeklasyfikowana do Harmonogramu III, mniej restrykcyjnej klasyfikacji, która ułatwiłaby badania nad marihuaną i prawdopodobnie dała by impuls do wzrostu regulowanego przemysłu marihuany.

Nowa rekomendacja HHS o przeklasyfikowaniu marihuany w ramach ustawy o substancjach kontrolowanych następuje po obszernym przeglądzie naukowym marihuany przeprowadzonym przez Agencję Żywności i Leków (FDA), który został zainicjowany przez dyrektywę prezydenta Joe Bidena w październiku 2022 roku.

Biden nakazał swojej administracji przegląd klasyfikacji marihuany jako substancji Harmonogramu I według federalnego prawa. Obecnie marihuana znajduje się w wykazie harmonogramu I, co wskazuje, że nie ma uznanej wartości medycznej i ma duży potencjał nadużyć. Równocześnie wydał rozkaz wykonawczy, aby ułaskawić osoby skazane za posiadanie marihuany według federalnego prawa i wezwał gubernatorów do podjęcia podobnych działań na szczeblu stanowym.

Obecnie rząd federalny klasyfikuje marihuanę jako substancję Harmonogramu I, powiedział Biden wówczas, sugerując, że stawianie konopi indyjskich obok heroiny, lsd i fentanylu “nie ma sensu”.

DEA Ma Ostateczne Słowo

Rekomendacja HHS dotycząca złagodzenia federalnych ograniczeń na używanie marihuany nie jest wiążąca i musi najpierw zostać zatwierdzona przez Agencję ds. Ścigania Narkotyków (DEA).

Jeżeli agencja zdecyduje się zastosować rekomendację i przeklasyfikować marihuanę do Harmonogramu III, cannabis zostanie sklasyfikowany obok innych substancji, takich jak ketamina, sterydy anaboliczne, testosteron oraz produkty zawierające mniej niż 90 miligramów kodeiny na dawkę. Marihuana wciąż byłaby zabroniona na szczeblu federalnym, ale ograniczenia dotyczące badań, które mogą prowadzić do głębszego zbadania medycznych właściwości marihuany, zostałyby złagodzone.

Reakcja Białego Domu

Po wiadomości o rekomendacji HHS dotyczącej przeklasyfikowania marihuany, Biały Dom ogłosił, że przegląd dotyczący konopi indyjskich będzie kontynuowany zgodnie z planem. Proces administracji jest procesem niezależnym, prowadzonym przez HHS i Departament Sprawiedliwości, i kierowanym przez dowody… pozwolimy temu procesowi iść do przodu, powiedziała rzeczniczka prasowa Białego Domu, Karine Jean-Pierre, w oświadczeniu dla Reutersa.

Pozytywna Reakcja Branży

Przedstawiciele ds. zdrowia w administracji Bidena zalecili przeklasyfikowanie marihuany w ramach federalnych przepisów dotyczących narkotyków, co zostało przyjęte z entuzjazmem przez przedstawicieli regulowanej branży marihuany. Jeżeli rekomendacja zostanie zatwierdzona, niektóre z największych implikacji federalnej klasyfikacji w Harmonogramie I, takie jak wysokie podatki i brak usług bankowych dla przedsiębiorstw z branży konopnej, znikną lub zostaną znacząco złagodzone.

Od pół wieku marihuana jest nieodpowiednio klasyfikowana, bez rzeczywistego naukowego uzasadnienia, na szkodę pacjentów i tych, którzy są prześladowani w ramach błędnej wojny z narkotykami, powiedziała Saphira Galoob, dyrektor wykonawczy National Cannabis Roundtable, w oświadczeniu wydanym przez grupę branżową.

Zakończenie naukowego przeglądu przez HHS i to historyczne zalecenie, by złagodzić federalne ograniczenia dotyczące marihuany i potwierdzić, że marihuana ma wartość medyczną, to wielkie zwycięstwo dla pacjentów i powinno pomóc naprawić dziesięciolecia błędnej polityki narkotykowej.

Na końcu tego procesu, jeśli marihuana ostatecznie zostanie przeniesiona do Harmonogramu III lub niżej, złagodzi to również ogromne obciążenie podatkowe, z którym obecnie borykają się legalne przedsiębiorstwa związane z marihuaną, co wraz z brakiem dostępu do kapitału, dławi regulowany przemysł na korzyść nielegalnego rynku, kontynuowała Galoob.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

około 40 tabletek exstasy w okresie 6 miesięcy

Zapewne każdy z nas zastanawiał się nad tym, kiedy weźmie ostatniego dropsa, wszyscy przecież mówią, że kiedyś na pewno im się to znudzi, że to nie będzie trwało wiecznie, że nie są od tego uzależnieni więc mogą w każdej chwili przerwać imprezki z cukierkami. Sęk tylko w tym, że nikt tego nie robi, nikt nie kończy, można raczej powiedzieć że exstasy "może być" dopiero początkiem!

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set: Nastawienie na przeżycia wewnętrzne, duży wpływ filmów i tekstów na oczekiwania. Setting: Lato, wieczór, dom na wsi, brat przewodnik.

 

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Wakacje dwa lata temu spędzane na wsi u dziadków koleżanki, zero jakiejkolwiek presji i stresu. Zdecydowałyśmy się na DXM bo będąc tam nie miałyśmy dostępu do niczego innego co umiliłoby nam pobyt na łonie natury

 

Wyjechałyśmy na tydzień za miasto. Postanowiłyśmy uczczić wakacje krótkim wypoczynkiem w spokojnej okolicy, i w ciągu jednego z letnich wieczorów urozmaiciłyśmy sobie pobyt tam słynnym Acodinem.

 

  • Marihuana

randomness