Uprawa marihuany wkracza na wyższe uczelnie

Western Illinois University już od najbliższej jesieni oferować będzie nie tylko nowy przedmiot, ale wręcz nowy kierunek uzupełniający o nazwie „Uprawa konopi indyjskich”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

82

Western Illinois University już od najbliższej jesieni oferować będzie nie tylko nowy przedmiot, ale wręcz nowy kierunek uzupełniający o nazwie „Uprawa konopi indyjskich”.

Uniwersytecka szkoła rolnicza w miejscowości Macomb wyraziła zainteresowanie takim kierunkiem jeszcze zanim w styczniu tego roku marihuana stała się legalna w Illinois. Poparcie dla pomysłu wyraziły wówczas władze uczelni, a także lokalne władze.

W związku z tym już od tej jesieni w szkole tej będzie można wziąć dodatkowy kierunek o nazwie „Uprawa konopi indyjskich”, co wymagać będzie od studentów 18-19 godzin kredytowych i dodatkowych kursów oferowanych przez departament biologii na Western Illinois University.

Dyrektor uniwersyteckiej Szkoły Rolniczej, Andy Baker, twierdzi, że pracownicy wydziału współpracują z producentami konopi oraz firmami zajmującymi się sprzedażą rekreacyjnej i medycznej marihuaną. Chodzi oczywiście o odbywanie praktyk w odpowiednim miejscu.

„Z pewnością w naszym stanie jest wystarczająco dużo producentów konopi, aby studenci mogli zdobyć doświadczenie w pracy w tej dziedzinie” - mówi Baker - „Praktyki takie dadzą wiele możliwości, a my nadal rozwijamy te relacje”.

Andy Baker twierdzi, że spodziewa się w klasach od 20 do 30 uczniów, dodając, że oprócz absolwentów zajmujących się hodowlą marihuany, w Departamencie Rolnictwa Illinois znajduje się nowe biuro zajmujące się sprawą prawnych regulacji związanych z uprawą i sprzedażą konopi. Oznacza to, że w stanie pojawiły się nowe możliwości zatrudnienia.

Przypomnijmy, że według oficjalnych danych sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Illinois przyniosła w pierwszym miesiącu roku prawie 40 milionów dolarów. Poza tym coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu do tej branży związków zawodowych i podpisaniu umów pracowniczych obejmujących gwarantowane stawki i świadczenia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Własny pokój, spokój i cisza...

Jest godzina 12:30. Wstałem i wpadło mi do głowy, że zarzucę dziś mieszankę kody i DXM. Wczoraj próbowałem ale za małe dawki wziąłem więc powtarzam to wszystko pisząc ten TR. Napisałem nawet pokażnego TR ale komp postanowił się zaktualizować i wszystko poszło w dupę... Więc dziś od nowa to samo. Może nawet lepiej, ze tak się stało bo mam bardziej poukładane w głowie co i jak. Dziś przede wszstkim robię co jakś czas kopię w pliku TXT tego co napisałem.

No to jedziemy...

Godzina 13:00.

Wziąłem 300 mg Kody + 300 mg DXM na pusty żołądek. Zapiłem zimną Colą.

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Przeżycie mistyczne

Miałem tego dnia dobry humor, pucha na mieście więc hindu z braku laku i chęci porobienia się (nie wiem co mi do głowy strzeliło)

Strzeliłem tłoka z tego gówna około godz 12-13, efekt ogólnie jak po zwykłej baczce. Na początku zwężyło mi pole widzenia i mocno spowolniło ruchy, puściłem jakąś muzę i chillowałem. Po jakimś czasie zacząłem gadać do siebie najpierw słownie, potem w myślach. Przekilnałem dużo, bo miałem problemy z chodzeniem, kiedy zasłaniałem żaluzje i zamykałem okno mówiłem sobie - nie rób tego koleś, odpuść sobie stary, uciekaj stąd, co ty robisz.

  • Dekstrometorfan
  • Kodeina
  • Miks

Pierwszy raz brałem dxm, pierwszy raz miksowałem, nie wiedziałem jak to będzie smakować, zrelaksowany czekałem na efekty w czterech ścianach.

13 dni temu, brałem 540mg kodeiny, dlatego tolerancja, podczas tego miksu, jest nadal jest dość duża.

 

21:20 - dxm wszystkie tabsy naraz, z napojem. - 20 sztuk. 

21:30 - tabletki z kodeiną wypijam w kilka minut z napojem. - 36 sztuk.

21:42 - zaczyna działać dxm i chyba kodeina, czuję charakterystyczną „zmułę” i ciężar ciała.

21:43 - ciężkość ciała (torsu) przekłada się na dół oraz na ramiona, na końcu na głowę.

21:46 - lekki ból w brzuchu, jeszcze cięższa głowa i powieki.

  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, radość, osoba zdecydowana do brania substancji, planowała to dużo wcześniej. Tolerancja zerowa/ bardzo niska. Otoczenie przyjazne, znane osobie; jej własne mieszkanie, z jej ulubioną muzyką - nad ranem otoczenie jej domu.

Zacząć muszę od przyznania się, że nie byłem bezpośrednio obok osoby podczas spożywania przez nią substancji. Informacje podane w raporcie mogą więc lekko odbiegać od rzeczywistości. Całość raportu była mi składana przez telefon, od etapu planowania do wieczora następnego dnia, gdy przeżywała efekty "po". Mimo to, zdecydowałem się dodać raport przez braki w informacjach o przeżyciach z meskaliną na stronie, tym bardziej w takim miksie