Tajlandia chce znieść 52-letni zakaz, by przyciągnąć więcej turystów

Tajlandia może wkrótce znieść obowiązujący od 52 lat zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach popołudniowych - informuje Bloomberg. Przedstawiciele tamtejszej branży turystycznej domagają się zniesienia tego zakazu, ponieważ jest negatywnie odbierany przez turystów.

pokolenie Ł.K.

Źródło

TVN24 | Ciekawostki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

35

Tajlandia może wkrótce znieść obowiązujący od 52 lat zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach popołudniowych - informuje Bloomberg. Przedstawiciele tamtejszej branży turystycznej domagają się zniesienia tego zakazu, ponieważ jest negatywnie odbierany przez turystów.

Jak podaje Bloomberg, przedstawiciele tajlandzkiej branży restauratorów skierowali we wtorek do premiera Tajlandii Sretthy Thavisina list, w którym poprosili go o pilne wprowadzenie środków pomocowych w celu złagodzenia rosnących kosztów utrzymania. Wśród podnoszonych kwestii znalazł się apel o zniesienie zakazu sprzedaży alkoholu po południu.
"Premier Srettha z przyjemnością rozważy propozycje (spływające) od restauratorów dotyczące zmiany przepisów zakazujących sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach 14-17" - brzmi oświadczenie zamieszczone na stronie rządu.

Zakaz sprzedaży alkoholu po południu obowiązuje od 1972 roku. Wprowadzono go, by ograniczyć spożycie alkoholu w dzień, promować odpowiedzialną jego konsumpcję i zmniejszyć liczbę wypadków w godzinach popołudniowych, w których główną rolę odgrywał alkohol. Obejmuje on zarówno restauracje, jak i sklepy.

W oświadczeniu premier wskazał, że na problem podnoszony przez restauratorów należy spojrzeć całościowo. Jak ocenił proponowane rozwiązanie, "choć koszty prowadzenia działalności gospodarczej rosną, rząd promuje również turystykę, by zapewnić, że restauratorzy będą osiągać wyższe dochody". Popołudniowy zakaz sprzedaży alkoholu bywa uciążliwy dla przybywających do Tajlandii turystów, którzy nie chcą sprawdzać godziny, idąc w czasie urlopu na drinka.

Według Bloomberga premier Srettha znajduje się pod presją, ponieważ, jak wynika z niedawnego sondażu, ponad połowa obywateli Tajlandii jest niezadowolona z jego rządów. By poprawić kondycję gospodarczą kraju, władze mają nadzieję na przyciągnięcie do niego w tym roku łącznie 36,7 miliona turystów, którzy mogliby zapewnić wzrost gospodarczy na poziomie 3 proc. PKB. W pierwszej połowie roku przyjechało do Tajlandii łącznie 17,5 miliona gości z zagranicy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby Psylocybinowe
  • hawajskie trufle
  • high hawaiians

relaksujący weekendowy wyjazd, pełne roślin mieszkanie znajomych, pozytywne nastawienie i miła atmosfera, brzydka pogoda za oknem

Grzybów halucynogennych nie traktuję jako rozrywkę, a raczej katalizator rozważań filozoficznych. Do tej pory korzystałem z psylocybiny raz na kilka lat. Tym razem wybraliśmy się z żoną na wycieczkę do Amsterdamu, aby spróbować polecanych przez znajomych trufli High Hawaiians.

  • Amfetamina
  • Uzależnienie

rano, w południe, wieczorem, w nocy, o każdej porze

Amfetamina. O czym pomyślałeś, mój niegrzeczny przyjacielu? Balety, nieprzespane noce, rozpierająca energia, niekończące się rozmowy? Kreski w kiblu na imprezach? Ciężkie zjazdy, paranoje i psychozy, nienawiść do słońca, palpitacje serca? No tak, zazwyczaj są to elementy nieodłączne wciągania. Ale ja chciałam porozmawiać o kablarstwie.

  • Benzydamina

Nazwa: Benzydamina [Tantum Rosa]


Poziom doswiadczenia: pierwszy raz


Dawka, metoda zazycia: 3 saszetki (po póltora na typa); ekstrakcja za pomoca wody.


“Set & setting” : pola, 500 metrów od domciu, godzina 18:45


Osoby: 2 osoby tzn. ja i mój kumpel.

  • Echinopsis Peruviana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

: Ja i mój zaufany towarzysz tripa. Wolne mieszkanie , przytulny i ciepły pokoik. Muzyka Psybient/Psychill dłuuuuga playlista.

GŁĘBOKA PODROŻ DO WNĘTRZA Z „PERUVIAN TORCH”- Heavy trip!

 Raport ten był pierwotnie mailem do przyjaciela , ale podrasowałem troszku i mam nadzieje ze nie będzie trudny w obiorze.