Spożycie alkoholu spada w obszarach, gdzie dorośli mają możliwość spożywania legalnej marihuany.

Legalizacja konopi zmienia krajobraz konsumpcji substancji rekreacyjnych w Ameryce Północnej. Coraz więcej konsumentów w Kanadzie i USA, gdzie marihuana jest legalna, wybiera konopie zamiast alkoholu, co ma istotne konsekwencje dla rynku alkoholowego, zwłaszcza piwa. Analiza ta opiera się na danych zebranych przez analityka Bernsteina, Nadine Sarwat, i pokazuje, jak te zmiany wpływają na różne segmenty rynku alkoholu.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

21

Legalizacja konopi zmienia krajobraz konsumpcji substancji rekreacyjnych w Ameryce Północnej. Coraz więcej konsumentów w Kanadzie i USA, gdzie marihuana jest legalna, wybiera konopie zamiast alkoholu, co ma istotne konsekwencje dla rynku alkoholowego, zwłaszcza piwa. Analiza ta opiera się na danych zebranych przez analityka Bernsteina, Nadine Sarwat, i pokazuje, jak te zmiany wpływają na różne segmenty rynku alkoholu.

Trendy konsumpcyjne w Kanadzie i USA

Badania przeprowadzone w Kanadzie i USA wskazują na wyraźny spadek spożycia alkoholu w regionach, gdzie marihuana jest legalna. Według Nadine Sarwat, 36% użytkowników konopi deklaruje, że ograniczyło spożycie alkoholu, a aż 47% stwierdziło, że zmniejszyło ilość spożywanego alkoholu.

W Kanadzie, gdzie konopie są legalne od 2018 roku, 23% użytkowników konopi w 2023 roku przyznało, że pije mniej alkoholu, w porównaniu do 10% w 2020 roku. Te dane pokazują, że legalizacja konopi ma coraz większy wpływ na zachowania konsumentów i może prowadzić do długoterminowych zmian w rynku alkoholu.

Piwo największą ofiarą zmiany preferencji

Piwo wydaje się być najbardziej dotknięte tą zmianą. Konsumenci konopi, zwłaszcza mężczyźni i młodsi ludzie, częściej zastępują piwo marihuaną. Statystyki pokazują, że konsumenci konopi preferują piwo częściej niż osoby nieużywające konopi, co stawia ten segment rynku alkoholowego w największym ryzyku.

Według Sarwat, różne badania wskazują, że łańcuchy dostaw piwa odczuwają znaczący spadek popytu. Na przykład, Green Thumb Industries Inc., jedna z wiodących firm konopnych w USA, zaproponowała fuzję z Boston Beer Co., producentem piwa Samuel Adams, jako strategiczny krok w odpowiedzi na zmieniające się preferencje konsumentów.

Zmiana w nawykach konsumpcyjnych

Młodsi konsumenci i mężczyźni są bardziej skłonni zastąpić alkohol konopiami. Fenomen “California Sober”, który polega na rezygnacji z alkoholu na rzecz konopi, staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród tych grup. To zmienia sposób postrzegania trzeźwości i może prowadzić do zaniżania raportowanego spożycia alkoholu.

Sarwat zauważa, że moda na trzeźwość może prowadzić do sytuacji, gdzie ankietowani zaniżają swoje rzeczywiste spożycie alkoholu. Społeczna akceptacja konopi jako alternatywy dla alkoholu jest rosnącym trendem, który wpływa na nawyki konsumpcyjne i percepcję społeczną.

Skutki dla rynku alkoholu

Przykładem adaptacji do tych zmian jest propozycja fuzji Green Thumb Industries Inc. z Boston Beer Co., która ma na celu połączenie sił w obliczu zmieniających się preferencji konsumentów. Firmy piwowarskie i winiarskie muszą dostosować swoje strategie marketingowe, aby sprostać nowym wyzwaniom rynkowym. Zarówno w Kanadzie, jak i w USA, firmy te zaczynają eksperymentować z napojami zawierającymi konopie, próbując przyciągnąć nowych klientów i zrekompensować spadki w sprzedaży tradycyjnych produktów alkoholowych. Inwestycje w nowe produkty i zmiany w portfolio są nieuniknione, aby dostosować się do zmieniających się gustów konsumentów.

Zmiana stylu życia i preferencji społecznych

Konsumowanie alkoholu często wiąże się z aktywnościami społecznymi, podczas gdy marihuana jest częściej używana podczas “samotnych chwil, wellness lub intymnych spotkań”. To wpływa na dynamikę społeczną i relacje międzyludzkie. Sarwat zauważa, że około dwie trzecie Amerykanów spożywających alkohol robi to w towarzystwie innych osób, podczas gdy konopie są bardziej kojarzone z momentami samotności lub bliskimi, intymnymi spotkaniami. Ta zmiana w okazjach konsumpcji może mieć długoterminowy wpływ na branżę rozrywkową i społeczne interakcje.

Reakcje rynkowe i analizy

Rynkowe opinie na temat firm z branży konopnej i alkoholowej są podzielone. Analitycy przewidują różne scenariusze, w zależności od zdolności firm do adaptacji. Firmy takie jak Canopy Growth Corp., Tilray Brands Inc. i Cronos Group Inc. mają obecnie oceny “market-perform”, podczas gdy firmy alkoholowe takie jak Anheuser-Busch InBev S.A. i Constellation Brands Inc. otrzymują oceny “outperform”. Analitycy zauważają, że firmy, które inwestują w badania i rozwój nowych produktów oraz adaptują swoje strategie marketingowe, mają większe szanse na przetrwanie i sukces w zmieniającym się krajobrazie rynkowym.

Podsumowanie

Legalizacja konopi wywiera istotny wpływ na rynek alkoholu, zmuszając firmy do dostosowania swoich strategii. Piwo wydaje się być najbardziej narażone na spadki sprzedaży, podczas gdy młodsi konsumenci i mężczyźni wiodą prym w zastępowaniu alkoholu konopiami. Przyszłość rynku alkoholu będzie zależeć od zdolności firm do adaptacji i odpowiadania na zmieniające się preferencje konsumentów. Zapraszamy do dyskusji na ten temat i dzielenia się swoimi opiniami, ponieważ zrozumienie tych trendów może pomóc w przewidywaniu przyszłych zmian i adaptacji w branży alkoholowej oraz konopnej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski


LSA w postaci wilca purpurowego (ipomea purprea) firmy plantico.


Wyprawa planowana była przez dłuższy czas i odkładana w nieskończoność dzięki moim domniemanym współtowarzyszom (miało być ich trzech o zrobił się jeden, nazwę go „zdziwiony”).


  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Nastawienie raczej pozytywne, ogromna ciekawość i chęć przeżycia czegoś nowego. Podmiejski las w chłodny, kwietniowy dzień.

 Obudziłem się rano, wiedząc, że wreszcie spróbuje tryptaminy która czeka w moim pokoju już od miesiąca. Wczoraj umówiłem się z kumplem (nazwijmy go Jaś), że widzimy się po południu na jego osiedlu i wyruszamy w tripa. Nie byłem pewien czy się nie rozmyśli, w ostatnim czasie był dość labilny. Tak czy siak, ja byłem zdecydowany nawet na samotną podróż ;)

 

T~18.00

  • Inne
  • Tripraport

Noc, pierwszy tydzień kwietnia, ciepło i bez deszczu. Dom, pobliski las, naturalne otoczenie .

  Napisanie tego tekstu wpadło mi do głowy wczoraj paląc dzojnta ,pomyślałem ,że skoro mam wolny weekend i nic nie mam do roboty to posiedze przy piwku i blancie i zrobie to co zawsze chciałem - napisze trip raport;P Mam nadzieje ,że uda mi się opisać wszystko dość klarownie .Postran sie nie rozpisać za bardzo i opisze tylko te efekty ,które dają najlepszy opis tego co czułem .Nie uznaje tego za bad trip ,bardziej ciekawa nauka która pomogła mi inaczej spojrzeć na otaczający mnie świat, ludzi i mnie samego. Miłego czytania .

  • Muchomor czerwony