Przez fentanyl nie żyje półtoraroczne dziecko. Zmarło w żłobku

Ogromna tragedia wydarzyła się w żłobku w Nowym Jorku. Troje malutkich dzieci zostało tam podtrutych narkotykiem i trafiło do szpitala, a jedno z nich zmarło. Właściciele ukrywali w placówce fentanyl, niezwykle silny narkotyk przeznaczony na handel.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zdrowie.radiozet.pl | Aleksandra Sobieraj Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/medycyna/wiadomosci/przez-fentanyl-nie-zyje-poltoraroczne-dziecko-zmarlo-w-zlobku
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

155

Ogromna tragedia wydarzyła się w żłobku w Nowym Jorku. Troje malutkich dzieci zostało tam podtrutych narkotykiem i trafiło do szpitala, a jedno z nich zmarło. Właściciele ukrywali w placówce fentanyl, niezwykle silny narkotyk przeznaczony na handel.

Amerykę trawi w ostatnich latach epidemia fentanylu – z roku na rok jest coraz więcej zgonów z powodu przedawkowania tej substancji o niezwykle silnym działaniu, która jest używana jako narkotyk. Tragedia, która wydarzyła się w nowojorskim żłobku Divino Nino, tylko potwierdza, że sytuacja jest poważna. Półtoraroczny chłopiec Nicholas Dominici zmarł we wrześniu tego roku w wyniku przedawkowania narkotyków tylko dlatego, że zaczął chodzić do żłobka.

Dzieci podtruły się fentanylem, jedno z nich śmiertelnie, ponieważ w placówce pod matami do spania dla maluchów ukrywano tę niebezpieczną substancję. Półtoraroczny Nicholas Dominici, który zmarł, uczęszczał do żłobka zaledwie przez tydzień. Troje innych dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2 lat, które były wystawione na kontakt z narkotykiem, trafiło do szpitala.

Po przeszukaniu żłobka, jak przekazała policja, pod matą, gdzie wcześniej spały dzieci, znaleziono kilogram fentanylu. To ilość, która mogłaby zabić nawet 500 tys. osób.

Oskarżona w tej sprawie jest właścicielka żłobka Grei Mendez oraz jej znajomy. Postawiono im zarzuty posiadania narkotyków z zamiarem dystrybucji i morderstwa. Oskarżeni są o otrucie czwórki dzieci, z których jedno zmarło. Prokurator podkreślił, że „żłobek to miejsce, gdzie dzieci powinny być bezpieczne, a nie wystawione na działanie narkotyku, który może je zabić w każdej chwili”.

Fentanyl to syntetyczny silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, które nazywane są też narkotycznymi lekami przeciwbólowymi. Jest dostępny na receptę. Anestezjolodzy wykorzystują go do znieczulania, stosuje się go także w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu. Jego działanie jest ok. 100 razy silniejsze niż działanie morfiny i 50-krotnie silniejsze niż heroiny. O zastosowaniu fentanylu i jego dawkowaniu decyduje lekarz, a jego długotrwałe stosowanie może powodować rozwój tolerancji oraz uzależnienie psychiczne i fizyczne.

W USA z roku na rok wzrasta liczba osób, które umierają w związku z zażywaniem i przedawkowaniem tego opioidu. Nielegalny rynek obrotu fentanylem jest ogromny. Jak podaje BBC, w 2010 r. w całych Stanach w wyniku przedawkowania narkotyków zmarło niecałe 40 tys. osób, a mniej niż 10 proc. tych zgonów było związanych z fentanylem. Tymczasem już w 2021 r. ponad 100 tys. osób straciło życie z powodu przedawkowania narkotyków, przy czym szacuje się, że 66 proc. tych śmierci miało związek z fentanylem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

Set&Settings: Niedziela 23.01.2011, w pracy na nocnej zmianie na portierni. Dobry nastrój, lekkie zmięczenie wynikające z służby od 7 rano.

Dawka: Pseudoefedryna w leku Sudafed (na katar) 1 tabletka 60mg tej substancji, zażycie 6 tabletek czyli 360mg

Wiek i doświadczenie: 20 lat, 60kg na 175cm wzrostu. THC (wiele razy), alkohol (bardzo wiele razy), nikotyna (wiele razy), kofeina(wiele razy), dxm (około 20 razy), muchomor czerwony (1x), n2o (2x), gałka muszkatałowa (1x), mieszanki ziołowe (5x), ekstaza(1x), avomarin(2x).

Wstęp:

 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

Podjarany, niecierpliwy, gotowy na wszystko, chęć ostrego bad tripa, chęć wyzwania, pozytywne myślenie. Wolna chata, 3 ziomków i trupy po mieście i wsi

Wybaczcie za błędy ale pęknięty ekran i wariująca atoutokorekta. Dzisiaj opowiem wam jak wpadłem na zajebisty pomysł by zażyć Benzydaminę "cipkacz" od małego chciałem mieć haluny, ale nie pozytywne a negatywne, bo ciekawiej, lubię strach, niepokój , lęk i wyzwanie. Ludzie na forach brali po 3/4 saszetki  niektórzy 5 a znalazł się wariat co zjadł 6...... Pomyślałem że nie mogę być gorszy i też 6 walne. Lubię się rzucan na głęboką wodę. O 16:59 wszystko wypiłem. Smak o japierdole. Słone gówno, gorszej rzeczy w ustach nie miałem popiłem litrem wody ale mało dawało.

 • Amfetamina
 • Benzydamina
 • Bufedron
 • Etanol (alkohol)
 • Heroina
 • Ketamina
 • Kodeina
 • Kokaina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Mefedron
 • Metamfetamina
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Opium
 • Retrospekcja
 • Temazepam

Nie będzie to typowy tr,będzie to retrospekcja jak od niewinnego "dawaj na 1" kończysz na "nie dam rady bez".

Opowiem wam dzisiaj o najlepszej i jednocześnie najbardziej destrukcyjniej w skutkach przyjaźni w moim życiu.

 

 

-Zaczęło się niewinnie miałem jakieś 14 lat chodziłem do gimnazjum i był tam gość,sprawca całego zamieszania nazwę go X.

randomness