Przez fentanyl nie żyje półtoraroczne dziecko. Zmarło w żłobku

Ogromna tragedia wydarzyła się w żłobku w Nowym Jorku. Troje malutkich dzieci zostało tam podtrutych narkotykiem i trafiło do szpitala, a jedno z nich zmarło. Właściciele ukrywali w placówce fentanyl, niezwykle silny narkotyk przeznaczony na handel.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zdrowie.radiozet.pl | Aleksandra Sobieraj Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/medycyna/wiadomosci/przez-fentanyl-nie-zyje-poltoraroczne-dziecko-zmarlo-w-zlobku
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

70

Ogromna tragedia wydarzyła się w żłobku w Nowym Jorku. Troje malutkich dzieci zostało tam podtrutych narkotykiem i trafiło do szpitala, a jedno z nich zmarło. Właściciele ukrywali w placówce fentanyl, niezwykle silny narkotyk przeznaczony na handel.

Amerykę trawi w ostatnich latach epidemia fentanylu – z roku na rok jest coraz więcej zgonów z powodu przedawkowania tej substancji o niezwykle silnym działaniu, która jest używana jako narkotyk. Tragedia, która wydarzyła się w nowojorskim żłobku Divino Nino, tylko potwierdza, że sytuacja jest poważna. Półtoraroczny chłopiec Nicholas Dominici zmarł we wrześniu tego roku w wyniku przedawkowania narkotyków tylko dlatego, że zaczął chodzić do żłobka.

Dzieci podtruły się fentanylem, jedno z nich śmiertelnie, ponieważ w placówce pod matami do spania dla maluchów ukrywano tę niebezpieczną substancję. Półtoraroczny Nicholas Dominici, który zmarł, uczęszczał do żłobka zaledwie przez tydzień. Troje innych dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2 lat, które były wystawione na kontakt z narkotykiem, trafiło do szpitala.

Po przeszukaniu żłobka, jak przekazała policja, pod matą, gdzie wcześniej spały dzieci, znaleziono kilogram fentanylu. To ilość, która mogłaby zabić nawet 500 tys. osób.

Oskarżona w tej sprawie jest właścicielka żłobka Grei Mendez oraz jej znajomy. Postawiono im zarzuty posiadania narkotyków z zamiarem dystrybucji i morderstwa. Oskarżeni są o otrucie czwórki dzieci, z których jedno zmarło. Prokurator podkreślił, że „żłobek to miejsce, gdzie dzieci powinny być bezpieczne, a nie wystawione na działanie narkotyku, który może je zabić w każdej chwili”.

Fentanyl to syntetyczny silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, które nazywane są też narkotycznymi lekami przeciwbólowymi. Jest dostępny na receptę. Anestezjolodzy wykorzystują go do znieczulania, stosuje się go także w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu. Jego działanie jest ok. 100 razy silniejsze niż działanie morfiny i 50-krotnie silniejsze niż heroiny. O zastosowaniu fentanylu i jego dawkowaniu decyduje lekarz, a jego długotrwałe stosowanie może powodować rozwój tolerancji oraz uzależnienie psychiczne i fizyczne.

W USA z roku na rok wzrasta liczba osób, które umierają w związku z zażywaniem i przedawkowaniem tego opioidu. Nielegalny rynek obrotu fentanylem jest ogromny. Jak podaje BBC, w 2010 r. w całych Stanach w wyniku przedawkowania narkotyków zmarło niecałe 40 tys. osób, a mniej niż 10 proc. tych zgonów było związanych z fentanylem. Tymczasem już w 2021 r. ponad 100 tys. osób straciło życie z powodu przedawkowania narkotyków, przy czym szacuje się, że 66 proc. tych śmierci miało związek z fentanylem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Miks

 Poniższy trip-raport to opis przeżyć wywołanych przedawkowaniem GBL. Napisałem go w celu przestrogi przed nierozsądnym dawkowaniem.

 Był ciepły wiosenny dzień, a ja wracałem z apteki. Na stacji dworcowej spotkałem trzech kumpli. Chwilę pogadaliśmy pijąc piwo i wtenczas spożyłem przy nich 900mg Dekstrometorfanu. Chwilę potem postanowiliśmy udać się do mnie do domu, celem spokojnego pogadania i pogrania na x360. Wszystko działo sie około godziny jedenastej.

  • Amfetamina

Z góry przepraszam za błędy i surową formę ale mam właśnie zwała, a chce to napisać póki jeszcze pamiętam.


  • Oksybutynina
  • Pierwszy raz

Żadne. Wzięte kompletnie spontanicznie.

Dawka: 25mg

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Set: urodziny syna / poranna wycieczka do odrealnionego miejsca Setting: Taras / wanna / łóżko

Set: dzień siódmych urodzin naszego syna, kwas wkręca się podczas gry w makao…

randomness