REKLAMA
Niektóre przedmieścia nie chcą marihuany

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

139

Naperville, Libertyville oraz Bloomingdale już postanowiły, że pozostaną wolne od rekreacyjnej marihuany. Kolejne miasteczka, w tym North Aurora, Deerfield, Bannockburn i Mokena wkrótce będą głosować w tej sprawie. Kilkanaście się nad tym zastawia.

Na drodze do pełnej legalizacji marihuany w Illinois pojawiły się niespodziewane przeszkody. To rosnąca liczba miasteczek decydujących o stworzeniu na swym terenie stref od niej wolnych. Oznacza to, że na podległym im terenie obowiązywał będzie zakaz sprzedaży produktów ją zawierających, jeśli służyć one będą rekreacyjnemu spożyciu. Sprzedaż marihuany medycznej wciąż będzie dozwolona.

Władze tych społeczności korzystają z klauzuli zawartej we wprowadzonej niedawno ustawie stanowej, pozwalającej na jej odrzucenie, jeśli w publicznym głosowaniu zadecyduje o tym rada danego miasta.

Dla reszty Illinois nic się nie zmienia i przygotowania do sprzedaży rekreacyjnej marihuany od 1 stycznia idą pełną parą. Problemem jedynie są istniejące już punkty sprzedaży marihuany medycznej w odrzucających ustawę miastach. Przykładem może być Naperville, gdzie zlokalizowany został wcześniej jeden z zaledwie 55 istniejących w całym stanie. Władze liczą, że właśnie te sklepy w pierwszych miesiącach napędzać będą sprzedaż, a tym samym dochody z podatków. Podobne apteki posiadają North Aurora i Mokena.

Jeśli z klauzuli skorzysta więcej miasteczek, w tym posiadające na swym terenie punkty tego typu, wówczas planowane zyski i rozwój w początkowym okresie nie spełnią założeń władz w Springfield. Jednak na razie problem nie jest na tyle duży, by komukolwiek spędzał sen z powiek. Zwłaszcza, że wedle klauzuli wyjątku zakaz obowiązuje tylko w obrębie granic miasta, w związku z czym można założyć, że poziom sprzedaży w sąsiednim miasteczku będzie wyższy od wcześniej zakładanego.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki stosunek do klauzuli tej mają władze Chicago, potencjalnie największego rynku. Żaden z aldermanów na razie nie wypowiedział się na ten temat, ale burmistrz Lightfoot zapowiedziała, iż miasto postara się wykorzystać możliwości rynkowe i swój potencjał.

Ocenia się, że sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Illinois wyniesie w pierwszym roku obowiązywania prawa (2020) ok. 20 milionów dolarów. Naperville rezygnuje z ok. 500 tysięcy w podatkach, co nawet dla tak zamożnej społeczności jest sumą znaczną. Zdają sobie z tego radni, którzy głosowali za wprowadzeniem stanowej ustawy w tym mieście. Zapowiadają dalsze starania o odrzucenie przyjętej klauzuli.

W stanie Illinois 70 tysięcy osób posiada w tym momencie pozwolenia na zakup medycznego cannabis. Ocenia się, że kolejne ponad 700 tysięcy zażywa marihuanę regularnie dla przyjemności. Rynek jest potencjalnie większy, bo stan nasz zamieszkuje 8.6 miliona osób w wieku powyżej 21 lat, upoważniającym do jej legalnego zakupu po 1 stycznia przyszłego roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Info: 23 lata, 80kg, 185 cm wzrostu.

Substancja: Dekstrometorfan - Acodin, tabletki 15mg.

Doświadczenie: MJ, pixy, Amfetamina, Mieszanki kolekcjonerskie.

Set&Settings:Pierwsze dwa razy nastawienie pozytywne. Za trzecim razem - Neutralne. Prawdę mówiąc nie byłem przekonany tym razem czy chcę brać i czy cokolwiek osiągnę z DXM. Ostatecznie jednak znalazłem się w aptece wypowiadając słowa: „Czy jest Acodin? Dwie paczki poproszę”.

  • Marihuana

Substancja: Amfetamina (ok.1g)


Godziny zażycia: Pierwsza ścieżka godz 8.20-16.IX i co kilka godzin kolejne kreseczki dla podtrzymania mocy :D - ostatnia: godz 12.45 - 17.IX


Substancja: Marihuana (ok.0.5g)


Godzina zażycia: ok. godz 18.00 - 17.IX - na złazie po fe.


Sprzęt: Fajka do tytoniu (zakupiona kiedyś tam na ceremonię spróbowania SD) z drzewa wiśniowego :D + zwykła zapalniczka.


  • Dekstrometorfan

Wiek: 17 lat

Exp: Alkohol(wiele razy),Marihuana, Gałka muszkatołowa, Kodeina

Set & Settings: Deszczowy, ponury wieczór. Pierwszy samotny trip, chęć przeżycia czegoś niesamowitego, poszerzenia horyzontów i nabrania dystansu do otaczającego świata ; ]

Substancje: DXM w postaci popularnych tabletek Acodin. Spożyte najpierw 5 x15mg("próba uczuleniowa") a po 4 h 25 x15mg. Łącznie: 450 mg(30 tabl)

  • Inne


to bylo moje pierwsze starcie z opiatami (wczesniej jedynie zdazalo mi sie

lechtac receptory opioidowe Tramalem). do wydobytego z glebi kuchennej szafy

garnka wsypalem 0,5 kg maku, ktory dzien wczesniej zakupilem w Biedronce

(Mak "Bakaliowy", kl. I, op. 250g, cena: jedynie 1,69 zl/szt.). zalalem go

wrzatkiem (ok. 500ml) i wycisnalem don jedna cytryne sredniej wielkosci

(teoretycznie powinno sie do tego celu uzywac 3-4 cytryn, ale niestety na