REKLAMA
Niektóre przedmieścia nie chcą marihuany

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

141

Naperville, Libertyville oraz Bloomingdale już postanowiły, że pozostaną wolne od rekreacyjnej marihuany. Kolejne miasteczka, w tym North Aurora, Deerfield, Bannockburn i Mokena wkrótce będą głosować w tej sprawie. Kilkanaście się nad tym zastawia.

Na drodze do pełnej legalizacji marihuany w Illinois pojawiły się niespodziewane przeszkody. To rosnąca liczba miasteczek decydujących o stworzeniu na swym terenie stref od niej wolnych. Oznacza to, że na podległym im terenie obowiązywał będzie zakaz sprzedaży produktów ją zawierających, jeśli służyć one będą rekreacyjnemu spożyciu. Sprzedaż marihuany medycznej wciąż będzie dozwolona.

Władze tych społeczności korzystają z klauzuli zawartej we wprowadzonej niedawno ustawie stanowej, pozwalającej na jej odrzucenie, jeśli w publicznym głosowaniu zadecyduje o tym rada danego miasta.

Dla reszty Illinois nic się nie zmienia i przygotowania do sprzedaży rekreacyjnej marihuany od 1 stycznia idą pełną parą. Problemem jedynie są istniejące już punkty sprzedaży marihuany medycznej w odrzucających ustawę miastach. Przykładem może być Naperville, gdzie zlokalizowany został wcześniej jeden z zaledwie 55 istniejących w całym stanie. Władze liczą, że właśnie te sklepy w pierwszych miesiącach napędzać będą sprzedaż, a tym samym dochody z podatków. Podobne apteki posiadają North Aurora i Mokena.

Jeśli z klauzuli skorzysta więcej miasteczek, w tym posiadające na swym terenie punkty tego typu, wówczas planowane zyski i rozwój w początkowym okresie nie spełnią założeń władz w Springfield. Jednak na razie problem nie jest na tyle duży, by komukolwiek spędzał sen z powiek. Zwłaszcza, że wedle klauzuli wyjątku zakaz obowiązuje tylko w obrębie granic miasta, w związku z czym można założyć, że poziom sprzedaży w sąsiednim miasteczku będzie wyższy od wcześniej zakładanego.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki stosunek do klauzuli tej mają władze Chicago, potencjalnie największego rynku. Żaden z aldermanów na razie nie wypowiedział się na ten temat, ale burmistrz Lightfoot zapowiedziała, iż miasto postara się wykorzystać możliwości rynkowe i swój potencjał.

Ocenia się, że sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Illinois wyniesie w pierwszym roku obowiązywania prawa (2020) ok. 20 milionów dolarów. Naperville rezygnuje z ok. 500 tysięcy w podatkach, co nawet dla tak zamożnej społeczności jest sumą znaczną. Zdają sobie z tego radni, którzy głosowali za wprowadzeniem stanowej ustawy w tym mieście. Zapowiadają dalsze starania o odrzucenie przyjętej klauzuli.

W stanie Illinois 70 tysięcy osób posiada w tym momencie pozwolenia na zakup medycznego cannabis. Ocenia się, że kolejne ponad 700 tysięcy zażywa marihuanę regularnie dla przyjemności. Rynek jest potencjalnie większy, bo stan nasz zamieszkuje 8.6 miliona osób w wieku powyżej 21 lat, upoważniającym do jej legalnego zakupu po 1 stycznia przyszłego roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
  • Banisteriopsis caapi
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

piękny poranek, własny przytulny pokój i intuicyjne odczucie, że zaraz przeżyję coś wyjątkowego

Tego poranka otworzyłem rozespane jeszcze oczy i w jednej chwili całkiem jasno poczułem: To będzie doskonały dzień na zapalenie changi! Przez okno do pokoju wpadało miliony świetlistych ambasadorów jesiennego słońca, puchowa kołderka otulała mnie miękko, cały świat wydawał się sprzyjać mojemu świetnemu nastrojowi. Z całą pewnością miało to związek z wczorajszym wieczorem. Wtedy to wraz z moim przyjacielem i jego dziewczyną zapoznaliśmy się z tą magiczną roślinną mieszanką.

  • Pierwszy raz
  • Powoje

Set: zmęczony umysł jaki ciało po długim spacerze przez rynek, dobry humor Setting: Rynek główny Wrocław; muszę mówić coś więcej ?

Na początku dodam, że był to mój pierwszy raz z psychodelikami. Spodziewałem się czegoś bardziej energicznego, czegoś co będzie przyjemne i odmulające, ale wyszło jak wyszło. A i godziny będą podawane na pamięć; nie będę dodawał przy każdej godzinie "ok.".

 

18:00 - Godzina przyjęcia. Pogryzłem i połknąłem nasiona (w ilości ok. 3,5g) w hotelu razem z 2 kolegami. Smak nie był tak zły jak opisywali go inni testerzy. Co prawda był gorzki ale wystarczyła zwykła woda żeby przełamać gorycz i ją zneutralizować.

  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Nastawieni jak zwykle na cudowne doświadczanie. Jak za każdym razem, głównym filarem przyjaciele, następnie muzyka, światełka kolorowe by co nie co ubarwić ściany, kocyki, poduszeczki i całkiem sporo miejsca.

1:55 - przez nasze przełyki drogę przebyła kapsułka wypełniona magicznym kryształem. Do ok. 2:30 każdy z nas oczekiwał pierwszych efektów działania substancji. Minuty mijały w spowolnionym tempie tylko po to by nagle przyspieszyć na sile. Klaudiusz nasz zawodnik numer jeden nadal narzeka że nie odczuwa żadnych skutków ‚emki’. Muzyka toczy się spokojnym tempem, na suficie migoczą światła lasera mieniąc się w czerwieni i zieleni na przemian.

randomness