Narkotyki przemycali w kapsułkach do prania. Międzynarodowy gang rozbity.

Rozbito grupę przemycającą z Hiszpanii do Polski hurtowe ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali trzy transporty, przejęli 69 kilogramów marihuany, a także amfetaminę, kokainę i mefedron.

deadmau5

Źródło

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/mazowieckie-narkotyki-przemycali-w-kapsulkach-do-prania-miedzynarodowy-gang-rozbity-st7447040
mg/b

Odsłony

44

Rozbito grupę przemycającą z Hiszpanii do Polski hurtowe ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali trzy transporty, przejęli 69 kilogramów marihuany, a także amfetaminę, kokainę i mefedron. W lokalach gangu odnaleźli także 3,8 miliona złotych w gotówce i broń.

"Gang działał głównie w Hiszpanii i w Polsce, terenem działania w kraju były województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie oraz mazowieckie" - przekazała w komunikacie podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji.

Przemyt z Hiszpanii do Polski, korzytali z legalnych transportów

Śledczy ustalili, że grupa wyspecjalizowała się w przemytach hurtowych ilości marihuany z Hiszpanii do Polski. Według policjantów narkotyki przemycane były na naczepach samochodów ciężarowych, należących do firm transportowych, przewożących legalny towar. "Na początku 2023 roku na Dolnym Śląsku wewnątrz oryginalnie zapakowanych palet z kapsułkami do prania ukryta była marihuana. Wówczas to policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przejęli ponad 60 kilogramów marihuany, zatrzymując dwóch mężczyzn, których aresztowano" - poinformowała Jurkiewicz. Jak dodała, w lutym, dzięki informacji przekazanej przez CBŚP, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie na autostradzie A1 zatrzymali do kontroli hyundaia, którego kierowca przewoził 6,4 litra amfetaminy z czego można uzyskać 11 kilogramów tego narkotyku oraz kokainę i mefedron. Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane na terenie województwa pomorskiego w czerwcu, kiedy to policjanci CBŚP przejęli ponad 9 kilogramów marihuany, która znajdowała się w audi. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, dwie kamizelki kuloodporne oraz dwie sztuki broni i 98 sztuk amunicji.

Marihuana, amfetamina, kokaina, mefedron i dużo gotówki

Największe uderzenie w międzynarodowy gang policjanci CBŚP przeprowadzili pod koniec października. Wtedy zatrzymano cztery osoby, piątą doprowadzono z aresztu śledczego. Działania przeprowadzono na terenie województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W akcji uczestniczyli policjanci CBŚP z Olsztyna, Warszawy i Łodzi oraz policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku i Olsztynie. "W trakcie przeszukań policjanci ujawnili i zabezpieczyli równowartość ponad 3,8 milionów złotych w różnej walucie, telefony komórkowe, komputery, nośniki danych cyfrowych, zagłuszarkę fal radiowych, GSM oraz skanery" - podała Jurkiewicz. W Podlaskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych. Łącznie w śledztwie występuje dziewięciu podejrzanych, którym przedstawiono 36 zarzutów i zabezpieczono 69 kilogramów marihuany, ponad 8 kilogramów amfetaminy, kokainę i mefedron oraz ponad 3,8 milionów złotych w gotówce, dwie sztuki broni krótkiej oraz blisko 100 sztuk amunicji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dom ziomka, jesienny dzień, dobry klimat, nuta w głośniku, nastrój jak zawsze pozytywny.

 

Siema, to mój pierwszy raport, więc na starcie chciałem powiedzieć że zdarza mi używać lokalnego slangu, jeśli jakikolwiek wyraz bądź fraza nie byłaby zrozumiała, piszcie w komentarzach a wszystko wyjaśnię ;)

  • Grzyby halucynogenne

Zdarzyło się to kilka dni temu. Konkretnie trzynastego października, w

mieszkaniu osoby D (chciala zostac anonimowa a jest mi to dosc bliska

osoba). Z pozoru miało to być inicjacyjne grzybienie jej w konkretnej ilości

(40 sztuk). O ironio, chciałem z nią przy tym być wiedząc że mnie grzyby nie

czeszą w sposób znaczący. Nawet dzień

wcześniej wygłaszałem Mancie alias Lwu, że utarta kontroli nad grzybami to

raczej cecha osobowościowa niż coś dotyczące każdego i że mnie nigdy to nie

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ekscytacja przed nowym doświadczeniem. Dobry nastrój. Trip w domu kolegi.

Całe zajście miało miejsce ponad dwa lata temu. Opisuję je teraz bo tak miło powspominać :D

  • Amfetamina


Substancja: Amfetamina

Doświadczenie: Jakiś 10. raz (ostatni raz na sylwestra)

Sposób zażycia: Doustnie, rano w poniedziałek o godz. 6.30 przed pracą po alkoholowym weekend’dzie (w prezencie na koniec niedzielnego uspokajania sumienia piwem) w domu do soku

Dawka: Sporo zapełniony róg w folijce po fajkach?!

Reszta poniżej


randomness