Meksyk. Wpadli do ośrodka odwykowego. Egzekucja gangsterów

Kolejna fala przemocy ze strony karteli narkotykowych w Meksyku. W środę doszło do masakry w ośrodku odwykowym w mieście Iraputo w środkowej części kraju. Gangsterzy dokonali tam egzekucji na 24 przebywających tam osobach. To drugi atak na ośrodek odwykowy w ciągu miesiąca.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl
Aleksander Sławiński
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

294

Kolejna fala przemocy ze strony karteli narkotykowych w Meksyku. W środę doszło do masakry w ośrodku odwykowym w mieście Iraputo w środkowej części kraju. Gangsterzy dokonali tam egzekucji na 24 przebywających tam osobach. To drugi atak na ośrodek odwykowy w ciągu miesiąca.

W środę doszło do masakry na terenie zamkniętego ośrodka odwykowego w mieście Iraputo w meksykańskim stanie Guanajuato. Na jego teren wtargnęli uzbrojeni mężczyźni, którzy dokonali egzekucji na 24 wybranych osobach. Siedem kolejnych zostało rannych.

Według serwisu Infobae, gangsterzy szukali konkretnych osób. Po ich znalezieniu ustawili je w rzędzie pod ścianą i rozstrzelali. To trzeci atak gangu na ośrodek odwykowy od początku 2020 roku oraz drugi w ciągu miesiąca.

Stan Guanajuato jest obszarem walki między dwoma kartelami narkotykowymi – kartelu z Jalisco (który w zeszłym tygodniu dokonał zamachu na szefa policji w stolicy kraju) oraz lokalnego gangu Santa Rosa de Lima. Poprzez ataki na ośrodki dla osób uzależnionych od narkotyków gangi dokonują egzekucji dłużników oraz walczą z siłami rządowymi, próbującymi ograniczyć ich wpływy.

Według Infobae, przemoc w regionie narasta, odkąd aresztowana została matka szefa lokalnego kartelu. Tylko w maju w tym jednym stanie zamordowanych zostało 1405 osób.

Z gangsterami współpracuje lokalny wymiar sprawiedliwości. Według władz centralnych po przybyciu na miejsce stanowa policja i prokuratura dokonały wielu błędów, zacierały ślady i celowo utrudniały szybkie wytopienie sprawców masakry.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Piper methysticum (Kava kava)


Zdravo [u]zywankiTak chcialem pogadac. Moge?

Bedzie chyba dlugo, nie robie przerw na reklame :)


  • Muchomor czerwony

Set & Setting: Las (muchomorowy) nocą. Szałas szamański ognisko. Wesoły nastrój. Jesienna ciepła noc.

Cel: odkrycie lasu jako pierwotnego domu i lepsze zapoznanie mocy A.M.

Dawkowanie: 5 Dobrze wysuszonych kapeluszy. Najpierw w piekarniku a potem na kaloryferze.

Doświadczenie: Alkohol, MJ, Muchomor Czerwony, Psilocybe Cubensis, Psilocybe Semilanceata, Salvia Divinorum

Wiek: 18 lat :)

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

W momencie zażywania:Toaleta w Galerii Handlowej. Jak już zaczął się trip:Dom moich dziadków, potem własny dom. Nastawienie dobre, jak zwykle gdy brałem kodeine,po raz drugi 600mg po prostu musiałem zaspokoić głód.

16:00:

Mając przy sobie czterdzieści złoty wychodze z domu, z zamiarem odwiedzenia znanych mi już aptek i zakupienia mojego ulubionego Thiocodinu.
Pierwsza apteka,wchodze i Pani za ladą się pyta:"To co zawsze", ja odpowiadam krótkim "Tak", kłade pieniądze na lade wychodze>.

Dalej prawie taka sama sytuacja.

16:40

Wchodze do tłocznej galerii, ide do kabiny dla niepełnosprawnych ponieważ jest zamykana na klucz i jest jednoosobowa, z blistra wyciągam 10 tabletek Thiocodinu, i wrzucam je do buzi następnie zapijając colą, czynność powtarzam 4 razy.

  • Marihuana

Autor: HolyShaG

Wiek: Wtedy 18 lat.

Waga: ~80kg.

Wzrost: 184cm.

Doświadczenie: Etanol, nikotyna, teina, kofeina, amfetamina (śladowa ilość, praktycznie 0 efektu), THC, bez efektu, za mała ilość.

Set & Setting: Wakacyjna ciepła sierpniowa noc 2009 roku, atmosfera wspaniała - wraz z moim przyjacielem (R) dostaliśmy się na wymarzone uczelnie. Dodatkowo perspektywa, miło spędzonej nocki z miłymi koleżankami. Duża dyskoteka, dużo ludzi. Piątek.

randomness