Illinois: artykuły spożywcze z marihuaną coraz bardziej popularne

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskieradio.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

23

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

Jak wynika z ostatnich badań, w Illinois wzrosła liczba wezwań ratunkowych do osób, które przedawkowały spożycie artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich. Pozostała ona jednak znacznie poniżej liczby wezwań medycznych, dotyczących przedawkowania innych legalnych używek, w tym alkoholu czy leków antydepresyjnych.

Liczba telefonów do Illinois Poison Center w sprawie marihuany wzrosła z 487 w 2019 roku do 855 w 2021 roku. Wiele wezwań dotyczyło spożywania artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich; z 80 przypadków w 2019 roku do 450 w 2021 roku. Wśród potrzebujących pomocy medycznej w ostatnim roku, aż 278 przypadków dotyczyło dzieci. W dalszej kolejności o porady do Illinois Poison Center dzwonili dziadkowie i opiekunki do dzieci. Około dwie trzecie telefonów pochodziło z placówek służby zdrowia, które szukały porady, jak leczyć zatrucie marihuaną. Większość przypadków nie było groźnych dla zdrowia, ale niektóre wymagały hospitalizacji.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, utratę koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości produktów w porównaniu do masy ciała. Stąd cięższe reakcje na spożycie produktów spożywczych z marihuana występowały u dzieci.

Artykuły spożywcze z THC nie mają ujemnego wpływu na pracę płuc, ale mogą różnić się zawartością głównego psychoaktywnego składnika konopi. Lekarze zalecają rozpoczęcie jedzenia tych produktów od mniejszych ilości i poświęcenie czasu na sprawdzenie efektów ich spożywania.

Spośród ponad 80 tysięcy wszystkich zgłoszeń do centrum zatruć, w ubiegłym roku 33 tysiące dotyczyło dzieci poniżej 5 roku życia.

Numer telefonu do Illinois Poison Center: 1-800-222-1222.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne


Zjadłem 26 . 06. 2004 30 par suszonych Psilocybe semilanceata. Oto opis jeszcze dziwniejszego tripu od delfinów.Nie można zaliczyc go do "bad trip". Gadałem z kimś w myślach. Ten ktoś pokazał mi moje zachowanie . Byłem z nim i obserwowalem siebie w roznych sytuacjach ,ktore mialy miejsce w moim zyciu.Bylem jako osoba postronna ,widzialem jak się kłuce, jaki jestem w stosunku do innych.


  • 2C-P
  • Pierwszy raz

Postanowiłem zajrzeć w głąb siebie, odbyć podróż w nieznane, nie spodziewałem się tylko tego co tam zobaczę. Początkowo wziąłem u kumpla, później byłem wszędzie.

16.15  Wypijam z łyżeczki zbawienną kropelkę, której tak pożądałem. Nie lubię czekania na bodyload, więc włączyłem film z kumplem - Donnie Darko. Po niespełna pietnastu minutach odczuwam zanik kaca z poprzedniego dnia i delikatny ucisk w głowie jak po słabym joincie.

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: ecstasy, drops, piguła, zwał jak zwał.poziom doświadczenia użytkownika: hmm, no będzie pod 20-30 razy w ciągu 3-4 lat. Inne doświadczone: marihuana, LSD, feta, grzyby, DXM; mniej ważne mieszaniny prochów.  • 6-APB
  • Bad trip

Set: Oczekiwałam euforii, empatii i intensywnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Sitting: impreza ze wszechobecną psychodelą , masa ludzi, silne bodźce dźwiękowe

 

 

 Przybyłam do obcego mi środowiska, w który miało odbyć się pewne wydarzenie. Miałam określone oczekiwania co do przeżyć, które miały stać się moim udziałem, ale rozczarowałam się koszmarnie.

Ok 21 przyjęłam 6apb,  a po jakiejś godzinie 25c-nbom. Oczekiwałam empatii, pięknych i inspirujących odczuć. Chciałam poszerzyć paletę emocji związanych z kontaktami międzyludzkimi. Wyszło zupełnie odwrotnie.

W drodze na imprezę

randomness