Illinois: artykuły spożywcze z marihuaną coraz bardziej popularne

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskieradio.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

43

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

Jak wynika z ostatnich badań, w Illinois wzrosła liczba wezwań ratunkowych do osób, które przedawkowały spożycie artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich. Pozostała ona jednak znacznie poniżej liczby wezwań medycznych, dotyczących przedawkowania innych legalnych używek, w tym alkoholu czy leków antydepresyjnych.

Liczba telefonów do Illinois Poison Center w sprawie marihuany wzrosła z 487 w 2019 roku do 855 w 2021 roku. Wiele wezwań dotyczyło spożywania artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich; z 80 przypadków w 2019 roku do 450 w 2021 roku. Wśród potrzebujących pomocy medycznej w ostatnim roku, aż 278 przypadków dotyczyło dzieci. W dalszej kolejności o porady do Illinois Poison Center dzwonili dziadkowie i opiekunki do dzieci. Około dwie trzecie telefonów pochodziło z placówek służby zdrowia, które szukały porady, jak leczyć zatrucie marihuaną. Większość przypadków nie było groźnych dla zdrowia, ale niektóre wymagały hospitalizacji.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, utratę koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości produktów w porównaniu do masy ciała. Stąd cięższe reakcje na spożycie produktów spożywczych z marihuana występowały u dzieci.

Artykuły spożywcze z THC nie mają ujemnego wpływu na pracę płuc, ale mogą różnić się zawartością głównego psychoaktywnego składnika konopi. Lekarze zalecają rozpoczęcie jedzenia tych produktów od mniejszych ilości i poświęcenie czasu na sprawdzenie efektów ich spożywania.

Spośród ponad 80 tysięcy wszystkich zgłoszeń do centrum zatruć, w ubiegłym roku 33 tysiące dotyczyło dzieci poniżej 5 roku życia.

Numer telefonu do Illinois Poison Center: 1-800-222-1222.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Od dluzszego czasu napalalam sie na ten miks, wiec podeszlam do sprawy nacpania sie z metodycznym entuzjazmem. Miejsce: mieszkanie moje i D. oraz okolice. D to moj Partner zyciowy.

   Wlasciwie nie wiem, skad w mojej glowie wziela sie idea nacpania sie benzydamina i DXM, czyli slynnego combo o nazwie BXM. Dotychczasowe proby z tym miksem nie urywaly dupy. Doszlam do wniosku, ze nie jestem szczegolnie podatna na benzydamine, do tej pory nie zaoferowala mi nic poza kilkoma kiepskimi halucynacjami (dobre i to), bezsennoscia i powidokami, ktorych ciezko sie pozbyc. Niemniej zaopatrzylismy sie wysylkowo w cztery saszetki proszku do irygacji pochwy i 3 opakowania leku na kaszel o nazwie Akodin.

  • Morfina

Dla leków tej grupy stosuje się nazwę opioidy bądź dawniej opiaty. Nazwa opioidy odnosi się do każdej substancji endogennej bądź syntetycznej wywołującej działanie podobne do morfiny. Opiaty ograniczają się tylko do substancji syntetycznych. Opioidy działają za pośrednictwem receptorów opioidowych. Istnieje kilka typów tych receptorów, wśród nich najważniejsze są m (mi), d (delta) i k (kappa).

  • Marihuana

Witam.


Wczoraj (Piatek) postanowilem spedzic wieczor w fajnym gronie (humor

mialem niezly, niczym sie nie przejmowalem). Oczywiscie, jak to w

piatek, zakupilismy pol grama zielska. Tego dnia rano na pobudke

bralem troche efedryny wiec zastanawialem sie jak bedzie tym razem.

Zmontowalismy sobie butelke 0.2 po coli i palilismy w parku (bardzo

zimno na dworze, wiatr dmuchal lodowaty). Juz przy pierwszym

mocniejszym buchu poczulem cos jakby kopniecie z buta w pluca;) ale

  • Muchomor czerwony
  • Tripraport

Nastawienie bojowe. Chęć przeżycia czegoś ekscytującego za wszelką cenę. Dom,sobotnie popołudnie,zero zmartwień i problemów.

 

Muszę przyznać że miałem wątpliwości co do tych muchomorków, czy dobrze je ususzyłem itp.. Ciekawość jednak zwyciężyła. Wysuszone kapelusze położyłem na chlebek i popite sokiem z cz. porzeczki wszamałem. Na efekty czekałem w parku, razem z moją przyjaciółką.