Illinois: artykuły spożywcze z marihuaną coraz bardziej popularne

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskieradio.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

28

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

Jak wynika z ostatnich badań, w Illinois wzrosła liczba wezwań ratunkowych do osób, które przedawkowały spożycie artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich. Pozostała ona jednak znacznie poniżej liczby wezwań medycznych, dotyczących przedawkowania innych legalnych używek, w tym alkoholu czy leków antydepresyjnych.

Liczba telefonów do Illinois Poison Center w sprawie marihuany wzrosła z 487 w 2019 roku do 855 w 2021 roku. Wiele wezwań dotyczyło spożywania artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich; z 80 przypadków w 2019 roku do 450 w 2021 roku. Wśród potrzebujących pomocy medycznej w ostatnim roku, aż 278 przypadków dotyczyło dzieci. W dalszej kolejności o porady do Illinois Poison Center dzwonili dziadkowie i opiekunki do dzieci. Około dwie trzecie telefonów pochodziło z placówek służby zdrowia, które szukały porady, jak leczyć zatrucie marihuaną. Większość przypadków nie było groźnych dla zdrowia, ale niektóre wymagały hospitalizacji.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, utratę koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości produktów w porównaniu do masy ciała. Stąd cięższe reakcje na spożycie produktów spożywczych z marihuana występowały u dzieci.

Artykuły spożywcze z THC nie mają ujemnego wpływu na pracę płuc, ale mogą różnić się zawartością głównego psychoaktywnego składnika konopi. Lekarze zalecają rozpoczęcie jedzenia tych produktów od mniejszych ilości i poświęcenie czasu na sprawdzenie efektów ich spożywania.

Spośród ponad 80 tysięcy wszystkich zgłoszeń do centrum zatruć, w ubiegłym roku 33 tysiące dotyczyło dzieci poniżej 5 roku życia.

Numer telefonu do Illinois Poison Center: 1-800-222-1222.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-ACO-DMT
 • Adrenalina
 • MDMA (Ecstasy)
 • Miks

Od dawna planowany i wyczekiwany trip na zakończenie lata - połączenie psychodeliku i MDMA. 11 września roku pańskiego 2011 uraczył nas upalną, prawdziwie letnią pogodą - tak jakby lato chciało się z nami pożegnać najlepiej jak potrafi. Na miejsce celebracji wybraliśmy tzw. alfa-góry - niewielkie wzniesienia otoczone łąkami położone kawałek za miastem. Tripujemy w doborowym, przyjacielskim gronie 6 osób. Wszyscy nastawieni bardzo pozytywnie i podekscytowani - ten trip miał być zwieńczeniem, ukoronowaniem naszego psychodelicznego lata miłości, wiedzieliśmy, że mamy spodziewać się czegoś niezwykłego.

Jest piękne niedzielne przedpołudnie. Wszyscy uczestniczy tripa spotykają się w mieszkaniu Larwy. To tutaj sporządzamy wodny roztwór, z którego przy pomocy strzykawki odmierzamy po 25mg 4-Aco-DMT na głowę. Zależy nam na czasie (wieczorem tego samego dnia wybieram się do teatru), więc postanawiamy zażyć go jeszcze w domu – stwierdzamy, że zapewne załaduje się nam akurat kiedy dojdziemy na miejsce przeznaczenia. Dokładnie o 12.00 każdy wypija swoją część lekko gorzkiego roztworu.

 • Marihuana

Zdaje sie ze akcje z sercem sa dosyc popularnym zjawiskiem, chociarz zupelnie niegroznym. Po przezyciu opisanej

ponizej

historii zaczalem dociekac i znalazlem w moim miescie kilka osob ktore mialy podobne doznania. Cala sytuacja

wytracila mnie absolutnie z rownowagi, bo pale MJ od kilku lat i nieprzyjemnych doznan nie mialem. Moze clala

przygode spowodowala ilosc haszu ktory znalazl sie w moim organizmie, bo jedzac haszysz nalerzy pamietac ze,

 • Metoksetamina
 • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień

 • Marihuana
 • Mianseryna
 • Pozytywne przeżycie
 • Sertralina

Totalny luz, domowa atmosfera, piękna pogoda, dobre nastawienie. Nie mogłem się doczekać

Pewnej słonecznej soboty pojechałem na stację po mojego brata i jego dziewczynę, wiadomo, gadka szmatka i pada pytanie: Ile masz? 

- Pione, brałem od tego ziomka co hoduje 

-No to co? Po obiadku na spacerek? 

-jasne!

No i dojechaliśmy do domu rodzinnego, dostałem swoją piątkę i spaliłem małego gibona z połówki przed obiadem, tak na lepszy apetyt.

Obiad leciał standardowo, rodzice zapoznawali się z jego dziewczyną, a my już powoli się niecierpliwiliśmy na wyjście nad jezioro.