Ciała dwóch uczennic na szkolnym parkingu. 17-latka usłyszała zarzut morderstwa

W amerykańskim stanie Tennessee dwie uczennice w wieku 16 i 17 lat zmarły na szkolnym parkingu w wyniku przedawkowania narkotyków. Trzecia również zażyła niebezpieczną substancję, ale lekarze zdołali uratować jej życie. Teraz nastolatka usłyszała dwa zarzuty morderstwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24 | Świat | kgo//a
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

49

W amerykańskim stanie Tennessee dwie uczennice w wieku 16 i 17 lat zmarły na szkolnym parkingu w wyniku przedawkowania narkotyków. Trzecia również zażyła niebezpieczną substancję, ale lekarze zdołali uratować jej życie. Teraz nastolatka usłyszała dwa zarzuty morderstwa.

Jak wyjaśniły lokalne władze, 16 maja na parkingu przed jednym z liceów w Somerville w stanie Tennessee znaleziono ciała dwóch nastolatek, które zmarły w wyniku przedawkowania narkotyków. Służby podejrzewają, że zażyły fentanyl. Ofiarami są uczennice w wieku 16 i 17 lat. Była z nimi trzecia nieletnia, 17-latka, która przeżyła i w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Prokurator okręgowy Mark Davidson przekazał NBC News, że odratowana nastolatka usłyszała już dwa zarzuty morderstwa drugiego stopnia oraz zarzut posiadania nielegalnej substancji. Służby nie poinformowały wprost, czy to ona zorganizowała narkotyki dla całej trójki. Stan zdrowia dziewczyny poprawił się już na tyle, że wypisano ją ze szpitala. Prokurator zaznaczył, że dokładna przyczyna śmierci jej koleżanek nie została jeszcze ustalona.

Śmiercionośny fentanyl "możesz kupić na każdym rogu"

- To tragiczna, koszmarna sprawa. I niestety przypomina to, o czym cały czas informujemy opinię publiczną: o niebezpieczeństwach związanych z fentanylem, o tym, jak jest śmiercionośny i jak bardzo staje się powszechny. Możesz kupić go na każdym rogu, myśląc, że to metamfetamina, kokaina czy sprasowana pigułka. Wszystkie te substancję mogą zawierać fentanyl i mogą cię zabić - podkreślił Davidson cytowany przez NBC News.

Portal informuje, że wszystkie trzy nastolatki to uczennice liceum, w pobliżu którego doszło do tragedii. Kilka godzin po tym, jak na parkingu znaleziono ich zwłoki, w budynku miała odbyć się wieńcząca rok szkolny uroczystość wręczenia dyplomów. Ofiary kończyły właśnie pierwszą klasę.

Fentanyl - co to jest?

Fentanyl, sprzedawany nielegalnie, zwykle dostępny jest w tabletkach, przypominających te, które dostępne są w aptekach na receptę. Niebezpieczny narkotyk jest przemycany do USA głównie z Meksyku, gdzie powstaje w tajnych manufakturach. W produkcji masowo wykorzystuje się substancje czynne sprowadzane z Chin.

W USA w 2022 roku na skutek przedawkowania narkotyków zmarło ponad 100 tysięcy Amerykanów. Aż dwie trzecie tych tragedii związanych jest z przedawkowaniem fentanylu. Oprócz tej substancji Agencja do Walki z Narkotykami w minionym roku przechwyciła 59 tysięcy kilogramów metamfetaminy, około dwóch tysięcy kilogramów heroiny oraz około 200 tysięcy kilogramów kokainy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Jeśli zażywasz E po raz pierwszy, przeczytaj to!
Ten tekst nie ma na celu zachęcić do wzięcia Extasy, ale jeśli zamierzasz to uczynić, powinieneś wiedzieć o paru przydatnych rzeczach, które uczynią twoje doświadczenie przyjemniejszym i bezpiecznym.
Uściski, E!


Nasi rodzice znaleźli siebie,
my odnajdujemy się wzajemnie


Zdrowie
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, ciekawy nowej substancji, gram w Edgeworld na Google+

Już od jakiegoś czasu chciałem spróbować kodeiny i wczoraj nadarzyła się okazja. Siostry nie było w domu, więc zająłem jej pokój na noc i miałem względny spokój ;D W chacie została mama i wścibski brat.

0:20 - Rozkruszyłem 20 tabletek Antidolu i dolałem  50ml zimnej wody. Po chwili mieszania wszystko poszło na filtr i do lodówki.  Chyba nie do końca rozpuściłem kodeinę w wodzie, bo jak przelewałem na filtr, na ściankach szklanki zostały jakieś białe kawałki.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Set: Z racji tego, że jestem osobą uzależnioną miałem lekkie obawy przed przyjęciem grzybów, tym bardziej iż uczestniczę aktualnie w terapii uzależnień. Z drugiej strony miałem świadomość tego co robię, jaki wpływ ma na mnie psylocybina i co chcę osiągnąć (zgłębić siebie, nawiązać kontakt z naturą). Nie używałem żadnych innych substancji psychoaktywnych od ponad czterech miesięcy. Z przyjęciem grzybów czekałem na odpowiedni moment w życiu od ich ususzenia, to jest od pół roku. Setting: Z samego początku mieszkanie w bloku. Następnie, gdzie odbyła się większa część podróży - łąki, lasy i góry. To był słoneczny, wiosenny dzień. Cały czas byłem z trzema znajomymi, z tymże jedna z tych osób była mi szczególnie bliska - był to mój przyjaciel.

Wstałem rano z myślą, że to właśnie dziś jest ten dzień. Czekałem na niego pół roku, nie śpieszyło mi się. Wiedziałem, że jeśli chodzi o psylocybinę nie ma się co pośpieszać - w końcu nadejdzie odpowiedni moment.

T -60 do -30 minut
Wypiłem nektar z czarnej porzeczki.

T 0
Zjadłem z przyjacielem po około trzy i pół grama ususzonych cubensisów.

  • AM-2201
  • Bad trip

Chęć przypalenia MJ na 4 godziny przed wieczornym wyjściem. Lekkie podejrzenia, co do towaru.

Napisałem raport o testach 3-MMC (http://neurogroove.info/trip/3-mmc-pierwsza-wiadoma-przygoda-z-rc). Traktuje to jako moje pierwsze RC, bo to, co zaraz napiszę nie było zamierzonym, celowym, a całkowicie nieświadomym zażyciem.