REKLAMA
Bułgaria: Dymisje w MSW po aferze narkotykowej

Dyrektor bułgarskiej Głównej Dyrekcji do Walki z Przestępczością Zorganizowaną (GDBOP) Iwajło Spiridonow i wiceszef służb operacyjnych MSW Georgi Arabadżijew podali się w piątek po południu do dymisji w związku z aferą narkotykową - poinformowało MSW.

pokolenie Ł.K.

Źródło

Ewgenia Manołowa
www.wnp.pl

Odsłony

77

Dyrektor bułgarskiej Głównej Dyrekcji do Walki z Przestępczością Zorganizowaną (GDBOP) Iwajło Spiridonow i wiceszef służb operacyjnych MSW Georgi Arabadżijew podali się w piątek po południu do dymisji w związku z aferą narkotykową - poinformowało MSW.

Dymisje złożono na żądanie premiera Bojko Borisowa po tym, jak w czwartek zatrzymany został szef wydziału do walki z przemytem narkotyków w GDBOP Cwetan Pankow oraz dwaj jego bliscy współpracownicy.

Według prokuratora naczelnego Iwana Geszewa zatrzymani udzielali wsparcia logistycznego organizacjom przestępczym przemycającym narkotyki i prześladowali ich konkurentów. Zatrzymano ich podczas przyjmowania łapówki.

Według zajmującego się dziennikarstwem śledczym portalu Frog chodzi o 5000 lewów (2500 euro). Powołując się na własne źródła, portal twierdzi, że doszło tu do prowokacji opracowanej przez szefa dużego gangu narkotykowego, o którym Pankow zebrał zbyt dużo materiałów obciążających.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej tezy.

Premier Borisow po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych Mładenem Marinowem wyraził zadowolenie z operacji antykorupcyjnej. Podkreślił, że po dymisjach szefa dyrekcji do walki z przestępczością zorganizowaną i wiceszefa służb operacyjnych "należy natychmiast mianować nowych ludzi i iść do przodu".

Bułgaria jest uważana za najbardziej skorumpowany kraj Unii Europejskiej. W rankingu Transparency International w 2019 roku zajmowała ona 74. miejsce wśród 180 krajów świata. W raporcie opublikowanym w środę przez pozarządową organizację Fundusz Antykorupcyjny stwierdza się, że z ogólnej liczby 40 przypadków korupcji z udziałem przedstawicieli władz, które były przedmiotem dochodzeń i rozpraw sądowych w ciągu ostatnich 10 lat, do tej pory wydano jedynie pięć, na razie nieprawomocnych, wyroków oraz trzy wyroki w zawieszeniu.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

To było siedem lat temu, dokładnie 1 sierpnia 1996. Takich dat nigdy się nie zapomina, takie dni pamięta się do końca dni na tym świecie, przynajmniej ja:)


Był słoneczny dzień, olimpiada w Atlancie i Hoffman do podjęcia z BABĄ NA ROWERZE - taki obrazek jak wiecie:) Było dwóch kumpli i trochę żetonów już na koncie. Jednak BABA NA ROWERZE z 1 sierpnia 1996 była najbardziej wyjątkową z bab! Przywieziona prosto z Amsterku aż kleiła się w łapach. Była świeżutka a jej oleistość napawała nadzieją niezłej jazdy...

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywne nastawienie, wręcz fascynacja acodinem

Jest godzina 14:40. Dokładnie cztery godziny i czterdzieści minut temu do mojego układu pokarmowego dostał się dekstrometorfan. Faza ma już bardzo małe nasilenie, toteż postanowiłem napisać trip report. Drodzy czytelnicy, nie podzielić się z wami tym, co niecałe 3 godziny temu zawładnęło moim umysłem, byłoby grzechem! A więc po kolei:

WSTĘP

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Kostrzyn, Woodstock, pole namiotowe w lesie, odgłosy ze sceny. Podróż z przyjacielem.

NINIEJSZY TEKST ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU

NINIEJSZY TEKST, NIE MA NA CELU OBRAŻANIE OSÓB TRZECICH, LECZ JEST JEDYNIE SPISEM WYDARZEŃ W ODMIENNYM STANIE ŚWIADOMOŚCI.

Niniejszy raport, to opis przeżycia na LSD. Niestety samo zdarzenie nie było nagrywane, więc opis nie będzie dokładny oraz sam raport nie tak długi jakbym chciał.

Jednak postanowiłem go napisać i tu umieścić ZAPRASZAM DO CZYTANIA, KRYTYCZNEGO KOMENTOWANIA, DYSKUSJI.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Kiedy: Wakacje 2009

randomness