Bułgaria: Dymisje w MSW po aferze narkotykowej

Dyrektor bułgarskiej Głównej Dyrekcji do Walki z Przestępczością Zorganizowaną (GDBOP) Iwajło Spiridonow i wiceszef służb operacyjnych MSW Georgi Arabadżijew podali się w piątek po południu do dymisji w związku z aferą narkotykową - poinformowało MSW.

pokolenie Ł.K.

Źródło

Ewgenia Manołowa
www.wnp.pl

Odsłony

95

Dyrektor bułgarskiej Głównej Dyrekcji do Walki z Przestępczością Zorganizowaną (GDBOP) Iwajło Spiridonow i wiceszef służb operacyjnych MSW Georgi Arabadżijew podali się w piątek po południu do dymisji w związku z aferą narkotykową - poinformowało MSW.

Dymisje złożono na żądanie premiera Bojko Borisowa po tym, jak w czwartek zatrzymany został szef wydziału do walki z przemytem narkotyków w GDBOP Cwetan Pankow oraz dwaj jego bliscy współpracownicy.

Według prokuratora naczelnego Iwana Geszewa zatrzymani udzielali wsparcia logistycznego organizacjom przestępczym przemycającym narkotyki i prześladowali ich konkurentów. Zatrzymano ich podczas przyjmowania łapówki.

Według zajmującego się dziennikarstwem śledczym portalu Frog chodzi o 5000 lewów (2500 euro). Powołując się na własne źródła, portal twierdzi, że doszło tu do prowokacji opracowanej przez szefa dużego gangu narkotykowego, o którym Pankow zebrał zbyt dużo materiałów obciążających.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej tezy.

Premier Borisow po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych Mładenem Marinowem wyraził zadowolenie z operacji antykorupcyjnej. Podkreślił, że po dymisjach szefa dyrekcji do walki z przestępczością zorganizowaną i wiceszefa służb operacyjnych "należy natychmiast mianować nowych ludzi i iść do przodu".

Bułgaria jest uważana za najbardziej skorumpowany kraj Unii Europejskiej. W rankingu Transparency International w 2019 roku zajmowała ona 74. miejsce wśród 180 krajów świata. W raporcie opublikowanym w środę przez pozarządową organizację Fundusz Antykorupcyjny stwierdza się, że z ogólnej liczby 40 przypadków korupcji z udziałem przedstawicieli władz, które były przedmiotem dochodzeń i rozpraw sądowych w ciągu ostatnich 10 lat, do tej pory wydano jedynie pięć, na razie nieprawomocnych, wyroków oraz trzy wyroki w zawieszeniu.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Gałka muszkatołowa
 • Katastrofa
 • Kodeina

Moj pokoj, spokoj. Bylam chora, mialam katar, zatkane zatoki i bol gardla, przecenilam swoje mozliwosci. Nastawienie jak zawsze przy g m pozytywne, oczekiwalam najmocniejszego z dotychczasowych tripow z ta substancja.

Godzina 0 - Przed chwila wypilam gesta breje skladajaca sie ze startej galki muszkatolowej w ilosci trzech orzechow oraz wody. Miksture przegryzlam fantastycznym jogurtem malinowym. Jest godzina 19:05, a ten trip report zamierzam pisac na biezaco, co wlasnie robie.

 • Klonazepam
 • Pozytywne przeżycie
 • Tramadol

Wolne w pracy, dobry nastrój psychiczny, klarowne pozytywne mysli, chęć spróbowania kodeiny.

Kwiecień 26.

Słoneczny dzień, z braku poważniejszych zajęć od wstania zacząłem kombinacje.

Do tej pory piłem kodeinę z ekstrakcji 2xkrotnie 150 mg, nie było najlepiej teraz postawiłem na 300 i to domiksować z Tramadolem, na zabezpieczenie 3 tabletki relanium.

 • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
 • Pozytywne przeżycie

Nie dotyczy

Trip raport z 17 jagód wilczej jagody który napisałem tydzień temu to tylko tłumaczenie z erowida, więc ten nie ma z tamtym nic wspólnego. 

Zafascynowany naszymi rodzimymi roślinami psychoaktywnymi postanowiłem zakupić nasiona wilczej jagody oraz bielunia w celu uprawy ich. Roślinki już są spore, więc pokusiłem się o przetestowanie "mikro-dozowania" liści wilczej jagody, bo spotkałem sie z (jeszcze) niepotwierdzonymi informacjami jakoby małe dawki alkaloidow tropanowych powodowały realistyczne i wyraźne marzenia senne. 

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Miks

Od parku w stolicy, przez jazdę pociągiem aż do cieplutkiego domu, także ciekawie

Część pierwsza

randomness