Arsztowano największych bałkańskich baronów narkotykowych. Policja zhakowała ich komunikator

Trzy osoby zostały aresztowane przez europejską policję w Belgradzie, jako "najwięksi" narkotykowi bossowie na Bałkanach. Policja chwali się kolejnym zwycięstwem walki z szyfrowaną aplikacją Sky ECC.

pokolenie Ł.K.

Źródło

ithardware.pl | Paweł Czajkowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

52

Trzy osoby zostały aresztowane przez europejską policję w Belgradzie, jako "najwięksi" narkotykowi bossowie na Bałkanach. Policja chwali się kolejnym zwycięstwem walki z szyfrowaną aplikacją Sky ECC.

Przechwycone w 2021 roku rozmowy są do tej pory źródłem dowodowym.

Zgodnie z informacją podaną przez Europol, 11 maja policja w Serbii i Holandii przeprowadziła skoordynowane naloty na liderów kartelu i ich infrastrukturę dystrybucyjną. W trakcie akcji aresztowano 13 podejrzanych w Serbii, w tym trzech domniemanych liderów organizacji, przeszukano 35 domów i skonfiskowano prawie 3 miliony euro, 15 luksusowych samochodów, biżuterię, zegarki i broń. Wartość skonfiskowanej biżuterii i zegarków wynosi około 2 milionów euro. Skonfiskowana broń to dwa karabiny snajperskie, trzy karabiny automatyczne, pistolety, tłumiki, 24 kapsuły z detonatorami do materiałów wybuchowych, pięć urządzeń do zdalnego inicjowania detonatorów, 13 paczek C4 i "kilkaset" sztuk amunicji. Policja aresztowała już kolejnych 10 członków kartelu w Belgii, Serbii, Peru i Holandii, co daje łączną liczbę 23 aresztowań. Cała akcja została przeprowadzona w ramach walki z aplikacją Sky ECC.

Sky ECC to pakiet - bezpieczny telefon i szyfrowana aplikacja. Okazało się, że bezpieczeństwo wcale nie było tak wysokie, jak spodziewali się przestępcy.

Sky ECC to aplikacja do przesyłania wiadomości, która była oparta na subskrypcji, kompleksowo zaszyfrowana i dołączana do telefonów takich producentów jak Google, Apple, Nokia i BlackBerry, który były pozbawione GPS, kamer i mikrofonów, co pozwalało użytkownikom na swobodną wymianę tekstowych wiadomości bez obawy przed szpiegowaniem przez policję i inne osoby. Taka funkcjonalność sprawiała, że odpowiednio przygotowane telefony z tą aplikacją, były bardzo przydatne w przestępczości zorganizowanej.

Sky ECC stało się ogromną bazą kandydatów do aresztowań.

W marcu 2021 roku Sky Global zamknął sklep po nalotach w Belgii i Holandii na użytkowników i sprzedawców Sky ECC. W tym samym miesiącu amerykańscy prokuratorzy oskarżyli dyrektora generalnego Sky Global, Jeana-Francoisa Eapa, o sprzedaż zaszyfrowanych urządzeń do czatowania handlarzom narkotyków z zamiarem pomocy im w uniknięciu organów ścigania.

Po aresztowaniach policja belgijska oświadczyła, że udało jej się "złamać" szyfrowanie aplikacji Sky ECC, co umożliwiło im "monitorowanie przepływu informacji" około 70 000 użytkowników. Wszystkie te informacje, które zostały przechwycone przez organy ścigania, nadal służą jako dowody w prowadzonych dochodzeniach, aresztowaniach i oskarżeniach. Według piątkowego oświadczenia Europolu, "dzięki analizie danych uzyskanych z Sky ECC, co najmniej siedem ton kokainy skonfiskowanej w europejskich portach w 2020 roku zostało powiązanych z tym kartelem".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Metkatynon

Godzina 13 w domu u koleżki. Dobre nastawienie, ładny dzień tylko troche zimno.

Set & Setting: Godzina 13 w domu u koleżki. Dobre nastawienie, ładny dzień tylko troche zimno.
Psychonauci: Ja czyli T. i koleżka M.
Ilość substancji: Metylokatynon w ilości, który powstaje po syntezie z 24 tabletek acataru(czyli po 12 na banie)
Doświadczenie: DXM(4x), MJ(15x), 4MMC(1x), bk- MDMA(1x), Pseudoefedryna(6x), Efedryna(1x), Amfetamina(1x) Benzydamina(1x), MDPV(1x), Metylokatynon(4x)

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Pierwszy raz

Na wstępie:

Tutaj nie polecam mojego sposobu. Robicie to na WŁASNĄ odpowiedzialność. Osobiście przeżułem 2 średnie liście i je połknąłem, następnie po około pół godziny zacząłem jeść ziarenka z owocu owej roślinki, która jest podobna do kasztana.. Koszyczek był jeszcze nie dojrzały, owoce miał białe, a kolce były dosyć miękkie... 

 

Co do nastawienie i humoru:

  • Heimia salicifolia

...tak oto śpiewał w refrenie wykonawca krajowy bodajże w latach 80 XX wieku. Ale chyba tylko na zasadzie prekognicji ogólnej przeczuwać mógł ,że tak trafnie opisze mój stan czyli :


subst: sun opener (heima s.)


ilość: ok. ponad gram (tłusty gibon)-uwaga! przy kręceniu trudności bo materiał włóknisty


doświadczenie: mnich/złodziej poziomu piątego ;),


s&s:niewiara (czyni cuda).
  • Mieszanki "ziołowe"

S&S:Garaż znajomego,zimno jak cholera.Zimowy wieczór,dobry nastrój po mentalnym "odrodzeniu",nastawiony raczej na chillout.

Dawka:0,5G.Mieszanki "Smart Shiva".

Wiek:18 lat.

Doświadczenie:Mj,kodeina,DXM,rozmaite mieszanki,hasz,reszty nie pamiętam,raczej średnie.

randomness