36% użytkowników marihuany zgłasza zmniejszenie spożycia alkoholu

W ostatnich latach, obserwujemy zwiększone zainteresowanie wpływem konopi indyjskich na różne aspekty życia codziennego. Jednym z najbardziej znaczących efektów, jakie marihuana może mieć na codzienne nawyki, jest jej wpływ na konsumpcję alkoholu. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Numerator wynika, że aż 36% użytkowników THC zgłasza, że ich spożycie alkoholu zmniejszyło się odkąd zaczęli korzystać z produktów konopnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak marihuana wpływa na codzienne życie swoich użytkowników, zmieniając ich nawyki konsumpcyjne oraz preferencje.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

41

W ostatnich latach, obserwujemy zwiększone zainteresowanie wpływem konopi indyjskich na różne aspekty życia codziennego. Jednym z najbardziej znaczących efektów, jakie marihuana może mieć na codzienne nawyki, jest jej wpływ na konsumpcję alkoholu. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Numerator wynika, że aż 36% użytkowników THC zgłasza, że ich spożycie alkoholu zmniejszyło się odkąd zaczęli korzystać z produktów konopnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak marihuana wpływa na codzienne życie swoich użytkowników, zmieniając ich nawyki konsumpcyjne oraz preferencje.

PROFIL KONSUMENTA MARIHUANY

Użytkownicy THC to głównie młodsze pokolenia – Gen Z i Millenialsi, którzy często mają niższe lub średnie dochody (<60 tys. dolarów rocznie). Osoby te używają marihuany przeważnie kilka razy w tygodniu, a 38% z nich deklaruje, że sięga po THC codziennie. Z drugiej strony, użytkownicy CBD, którzy są zazwyczaj starsi, z wyższymi dochodami, korzystają z tych produktów mniej regularnie, głównie w celu zarządzania bólem i stanami zapalnymi.

Użytkownicy THC często szukają ulgi w stresie, lepszego snu i zarządzania bólem, ale także cenią sobie marihuanę za jej właściwości rekreacyjne, jak również za możliwość poprawy samopoczucia w towarzystwie i przy twórczym spędzaniu czasu. Jest to zauważalnie inny profil motywacji w porównaniu do użytkowników CBD, dla których główne znaczenie ma leczenie i łagodzenie objawów.

WPŁYW NA KONSUMPCJĘ ALKOHOLU

Zmniejszenie spożycia alkoholu wśród użytkowników marihuany jest jednym z najbardziej interesujących aspektów badania przeprowadzonego przez Numerator. Wyniki pokazują, że codzienne używanie THC wpływa na redukcję wydatków na alkohol w porównaniu do osób, które używają marihuany rzadziej lub wcale nie korzystają z tego rodzaju substancji.

Osoby, które zażywają THC codziennie, przeznaczają na alkohol średnio 15,3% swojego budżetu przeznaczonego na zakupy spożywcze. To interesujące, że ta grupa, mimo regularnego używania marihuany, nadal kupuje alkohol, jednak robi to w znacznie mniejszym stopniu niż inne grupy. Dla porównania, osoby, które używają THC sporadycznie, wydają na alkohol aż 18,1% swojego budżetu na żywność, co jest wyższym wskaźnikiem niż nawet wśród osób, które wcale nie używają THC (14,3%).

Można spekulować, że spadek konsumpcji alkoholu wśród użytkowników THC wynika z kilku kluczowych czynników. Pierwszym z nich może być subiektywne odczucie lepszego samopoczucia po zażyciu THC, co zmniejsza potrzebę sięgania po alkohol jako środek na poprawę nastroju lub redukcję stresu. Marihuana jest często używana w celach relaksacyjnych, co może zaspokajać niektóre z potrzeb, które wcześniej konsumenci próbowali zaspokoić poprzez alkohol.

Osoby regularnie używające THC mogą także doświadczać zmniejszonego zainteresowania alkoholem ze względu na zmianę preferencji spędzania wolnego czasu oraz sposobów interakcji społecznych. THC wpływa na system nagrody w mózgu inaczej niż alkohol, co może przyczyniać się do mniej impulsywnego podejścia do picia. Ponadto, regularne stosowanie THC może prowadzić do zmian w percepcji sensorycznej, co również może wpłynąć na zmniejszenie atrakcyjności alkoholu jako środka psychoaktywnego.

WYDATKI NA PRODUKTY Z KONOPI I INNE ZACHOWANIA KONSUMENCKIE

Osoby korzystające z THC znacznie częściej wydają swoje pieniądze na przekąski i napoje. Ponadto, mają tendencję do korzystania z usług dostawy jedzenia, takich jak Uber Eats, oraz odwiedzania lokali szybkiej obsługi. Użytkownicy THC spożywający go codziennie są szczególnie skłonni do korzystania z tych usług.

POPULARNOŚĆ PRODUKTÓW I AKTYWNOŚCI ZWIĄZANYCH Z THC

Jednymi z najczęściej wybieranych form konsumpcji THC są produkty jadalne i marihuana w formie suszu, ale popularne są również waporyzatory i gotowe jointy. Spośród aktywności towarzyszących używaniu THC, dominują relaks i sen, jednak użytkownicy THC często również oglądają filmy, słuchają muzyki, spędzają czas z przyjaciółmi, zajmują się porządkami, gotują, są kreatywni lub cieszą się czasem na łonie natury. Gen Z, najmłodsza grupa konsumentów THC, jest szczególnie skłonna do konsumpcji przekąsem podczas używania produktów konopnych.

ZAKOŃCZENIE

W świetle przedstawionych danych, jasne staje się, że marihuana ma znaczący wpływ na zmniejszenie konsumpcji alkoholu wśród swoich użytkowników. Co więcej, badanie rzuca światło na szereg innych zmian w zachowaniach konsumenckich i stylu życia osób korzystających z THC. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i legalizację marihuany, możemy spodziewać się dalszych badań i głębszego zrozumienia wpływu tej substancji na społeczeństwo.

Niewątpliwie, wyniki te pokazują, jak wielowymiarowy jest wpływ konopi indyjskich na codzienne życie, a zrozumienie tego zjawiska może prowadzić do lepszego zarządzania i regulacji tej substancji w przyszłości.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Piękna pogoda, brak obowiązków, tylko kobiete rano obudzic :D

 

Wtorek 05.06.1*

  • Marihuana

wyprawa na 1sze w życiu jaranie podczas lekcji :) żeby było śmieszniej to po jaraniu - powrót do szkółki na jakieś 4 lekcje :) no i jakby tego było mało - w ten dzień miała być wywiadówka...

10.09.2007

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Wieczór w domu

Pierwszy raport i pierwszy raz z bxm. Byłem do tego dobrze nastawiony, więc nie miałem żadnego problemu z przyjęciem.

 

18:30

 

Przyjęcie benzy i acodinu (10 tabletek) 

 

19:00 

 

  • Gałka muszkatołowa

Autor: Marmac_pl


Substancja: Gałka muszkatałowa


Poziom doświadczenia: doświadczony


Dawka: 30 g, doustnie


Hmm. Pierwszy raz pisze artykuł na neuro_groove. Nie miałem nigdy takich intencji, ale po spróbowaniu gałki nie moge sie powstrzymać od odradzenia jej przyszłym 'smakoszom':)