REKLAMA
127 reakcji neurologicznych związanych z vapowaniem

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków otrzymała 127 doniesień o napadach padaczkowych lub innych neurologicznych objawach prawdopodobnie związanych z elektronicznymi papierosami – ogłosiła w środę agencja.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

557

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków otrzymała 127 doniesień o napadach padaczkowych lub innych neurologicznych objawach prawdopodobnie związanych z elektronicznymi papierosami – ogłosiła w środę agencja. Śledczy nie ustalili jednak, czy wapowanie były bezpośrednio powiązane z tymi przypadkami.

„FDA kontynuuje badania naukowe w celu ustalenia, czy istnieje bezpośredni związek między używaniem e-papierosów, a ryzykiem wystąpienia drgawek lub innych objawów neurologicznych” – poinformował doktor Ned Sharpless, komisarz FDA.

FDA poinformowała, że do zgłoszonych przypadków doszło w latach 2010-2019, a oprócz napadów, niektóre osoby zgłaszały także omdlenia lub drgawki. Sharpless powiedział, że „wciąż nie mamy wystarczających informacji, aby ustalić, czy elektroniczne papierosy powodują te zgłoszone incydenty”, ale wezwał opinię publiczną do dalszego przesyłania raportów w związku z takimi przypadkami.

Dodatkowe informacje „mogą pomóc nam zidentyfikować typowe czynniki ryzyka i ustalić, czy jakieś szczególne atrybuty e-papierosów, takie jak zawartość nikotyny lub zawarte preparaty, mogą bardziej przyczyniać się do występowania tych napadów” – powiedział.

Dziesiątki nowych raportów, brak wyraźnych wzorców

W kwietniu FDA ogłosiła, że otrzymała 35 zgłoszeń dotyczących napadów związanych z wapowaniem, szczególnie wśród młodszych użytkowników. „Napady lub drgawki są znanymi potencjalnymi skutkami ubocznymi toksyczności nikotyny” – twierdziła wówczas agencja.

Od tego czasu pojawiły się 92 nowe raporty, ale FDA nie podała żadnego jasnego wzorca, charakterystycznego dla wszystkich przypadków.

Zgłoszono przypadki zarówno wśród osób stosujących elektroniczne papierosy po raz pierwsze, jak i doświadczonych użytkowników, napady drgawek występujące po kilu zaciągnięciach lub w okresie jednego dnia po użyciu, twierdziła agencja w kwietniu, dodając, że kilka osób stosowało również inne narkotyki, takie jak marihuana.

„Dodatkowe raporty lub bardziej szczegółowe informacje o tych incydentach są niezbędne, aby pomóc w naszej analizie” – powiedział Sharpless w środę. Agencja twierdzi, że przypadki mogą być zgłaszane do FDA przez internet, a zgłoszenia są najbardziej pomocne, gdy dokładnie określają produkt i wszelkie medyczne schorzenia.

„Konieczne jest, aby pracownicy służby zdrowia, konsumenci, rodzice, nauczycieli i inni zainteresowani dorośli, a także młodzież i młodzi użytkownicy, przekazywali FDA szczegółowe informacje o wszelkich przeszłych lub przyszłych incydentach związanych z napadami po użyciu e-papierosów” – powiedział Sharpless.

„Dokładamy wszelkich starań, aby uważnie monitorować ten problem i podejmować dodatkowe kroki w celu ochrony społeczeństwa, zwłaszcza młodzieży, przez zagrożeniami wynikającymi z elektrycznych papierosów i innych wyrobów tytoniowych” – dodał.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Początkowo dom kolegi, potem urodziny kumpla. Melancholijny nastrój, jak zwykle

Nie będę się przedstawiał, nie o to tutaj chodzi. W każdym razie muszę zaznaczyć, że moje życie jest dziwne, mimo dobrej sytuacji materialnej, sporej ilości znajomych, jestem osobą samotną. Nie, nie jest to żadna przechwałka. Mam jednego zaufanego przyjaciela (niech będzie S). Ale do rzeczy.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

30 grudnia, 21:20

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Jak zwykle podniecenie i ciekawość przed zarzuceniem czegoś nowego, nastrój pozytywny. Miejsca: Dom koleżanki, początkowo ja + 3 kumpli i 2 koleżanki, potem kumple się zwinęli zostaliśmy we 3 (na dole brat koleżanki robił grubą imprezę). Ogólnie decyzja podjęta w 5 minut (niespodziewanie możliwość nie wrócenia do domu na noc) aczkolwiek do bezny przygotowywałem się już od jakiegoś czasu.

Ok. Godziny 21:00 rozpuściłem 2 saszetki w połowie kubka wody (jak się potem dowiedziałem troche za dużo tej wody dałem ale nieistotne) 
Dużo się nasłuchałem o paskudnym smaku benzy, jednak nie zrobił na mnie większego wrażenia – oczywiście paskudny ale nie taki zły jak sobie wyobrażałem. Miałem na zagryzanie zrobioną zupkę chińską – pomysł okazał się spalony do zupka była słona, a słone rzeczy to ostatnie na co miałem ochotę po wypiciu 1/3 szklanki. 

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

festiwal, obozowisko w lesie z przyjaciółmi, nastawienie pozytywne oraz woodstockowy klimat

Witam, postanowiłem napisać trip raport z najbardziej pamiętnej podróży na DXM.

 

Mamy Woodstock, niemal końcówka lata. Wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się na ten festiwal żeby się trochę zabawić. 

Rozbiliśmy się w rzadkim lesie jak co roku.

Poza typowymi używkami jak alko czy zioło, wraz z 2 kumplami postanowiliśmy zarzucić sobie deksa w jedną z nocy.

Będę ich opisywał jako S i T. 

Poza nimi była jeszcze moja dziewczyna, koleżanka oraz ''sąsiedzi'' z pobliskich namiotów.