Fajka Pokoju dla Unii Europejskiej

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

Tagi

Odsłony

1032

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

21 kwietnia reprezentanci Europejskiej Koalicji dla Sprawiedliwych i Efektywnych Polityk Narkotykowych (ENCOD) zaproponują Fajkę Pokoju przedstawicielom Unii Europejskiej, w tym Ministrowi Sprawiedliwości UE Frattini, w celu aby przekonać ich do zakończenia wojny z narkotykami. Fajka pokoju została specjalnie zaprojektowana na tą okazję przez niemiecką firmę ROOR, która produkuje fajki wodne, służące głównie do palenia konopi bez użycia tytoniu i sprzedaje je na całym świecie. Fajka ma na sobie symbole i znaki różnych znamienitych osób popierających legalizację narkotyków, takich jak Howard Marks, Marco Kuhn, czy Scott Blakey i Stivi Wolyniec.

ENCOD żywi nadzieję że Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim będzie dużym krokiem dla zakończenia prohibicji narkotykowej w Europie. W ciągu ostatniego miesiąca organizacja ta utworzyła petycję popierającą raport Catanii - szereg zaleceń odnośnie do polityki narkotykowej który został pozytywnie zaopiniowany przez Parlament Europejski w grudniu 2004 r. Raport ten wskazuje, iż obecne polityki narkotykowe są nieodpowiednie, wskazuje promocję zdrowia jako podstawową zasadę przyszłych polityk narkotykowych oraz zaleca określenie konkretnych możliwości dla zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityki narkotykowej. Mimo tego w szkicu nowego Planu Akcji, który został wydany przez Komisję Europejską w lutym 2005 r., te zalecenia zostały kompletnie zignorowane.

W ciągu ostatniego miesiąca ENCOD zgromadził ponad 40 000 podpisów pod petycją wsparcia raportu Catani ( http://action.encod.org ) Według ostatnich danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych, ponad 10% dorosłych obywateli Europy (lub w przybliżeniu 45 milionów ludzi) określa się jako użytkownicy konopi, które są wciąż nielegalne w Unii. To oznacza, że odwołując się do obecnych praw narkotykowych, ilość ludzi określanych jako kryminaliści przekracza ilość mieszkańców krajów takich jak Polska lub Hiszpania. Dziś potrzebujemy symboli bardziej niż kiedykolwiek - mówi Howard Marks - Dobry dialog zaprowadzi do dalekosiężnych i inteligentnych decyzji, a zaproponowanie Fajki Pokoju, co stosowali nawet Indianie, da nam do tego odwagę. Po więcej informacji o Dyspucie w EP zajrzyj na: http://www.encod.org/pdaen.htm !

O godzinie 13:00 odbędzie się konferencja prasowa w Sali Prasowej Parlamentu Europejskiego.

W Warszawie, w Poniedziałek 25.04, o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie podsumowujące Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim. Gościem specjalnym tego spotkania będzie Pan Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i członek Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków UE. Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w spotkaniu prosimy o kontakt najpóźniej w Piątek - 22 Kwietnia 2005.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam

Z CZYM MAMY DO CZYNIENIA


Xanax. Substancja aktywna Alprazolam. Spotykane najczesciej w postaci

drazetek 0,5mg (rozowe) i 1mg (fioletowe). Biale pudeleczko zawiera

3 listki x 10 pigul kazdy. Nalezy do grupy benzodiazepin, czyli tych co

np. popularne Relanium (Diazepam), jednak koszt Xanaxowej imprezy

jest stosunkowo wysoki, bo pudelko 30x1mg kosztuje grubo ponad 70PLN.

O bialym swistku, ktory zabiera baba zza okienka w aptece chyba nie musze

  • Inne
  • Katastrofa
  • LSD-25
  • Metamfetamina

Chyba nikt nigdy czegoś takiego nie przeżył.

 

Godzina 16:00

Pojechaliśmy na jakiś stary opuszczony budynek. Każdy wali po szczurze około 100 MXE. Pizda niesamowita czułem się jak ćpuny w filmie. Na początku chciałem się przytulić do każdego kto był.

Godzina 17:00

  • KlonazepamWstęp

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

P: podniecenie, zadowolenie z perspektywy spróbowania czegoś nowego, chęć zrelaksowania się z nową substancją psychoaktywną. A: spokój, ciekawość i podniecenie. Otoczenie: wolny dzień w wynajmowanym pokoju w bloku, od właściciela mieszkania dzielił nas przedpokój. Pogoda raczej średnia. Dobre oświetlenie i muzyka gatunku "stoner rock", lecz nie tylko. Generalnie warunki nasilające atmosferę bezpieczeństwa.

Zacznijmy od tego, że słowa są puste. Nie opiszą tego, nie mają sensu ani znaczenia. Potężny trip wymyka się ludzkim miarom i pojęciom, język człowieka jest zbyt ubogi, żeby oddać chociaż 1/100 przeżytych doświadczeń. Próbowaliśmy jednak z A jakoś ubrać w litery nasze doświadczenie. Oto reultat - "... pustynia, kosmos, pustynia". Nasze mózgi pracowały na zbyt wysokich obrotach, aby nadążyć z opisywaniem co się dzieje. Jeżli jesteś zainteresowany właściwym tripem i tak zwaną "ostrą" jazdą przejdź od razu do T+5h.

randomness