REKLAMA
Fajka Pokoju dla Unii Europejskiej

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

Tagi

Odsłony

1031

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

21 kwietnia reprezentanci Europejskiej Koalicji dla Sprawiedliwych i Efektywnych Polityk Narkotykowych (ENCOD) zaproponują Fajkę Pokoju przedstawicielom Unii Europejskiej, w tym Ministrowi Sprawiedliwości UE Frattini, w celu aby przekonać ich do zakończenia wojny z narkotykami. Fajka pokoju została specjalnie zaprojektowana na tą okazję przez niemiecką firmę ROOR, która produkuje fajki wodne, służące głównie do palenia konopi bez użycia tytoniu i sprzedaje je na całym świecie. Fajka ma na sobie symbole i znaki różnych znamienitych osób popierających legalizację narkotyków, takich jak Howard Marks, Marco Kuhn, czy Scott Blakey i Stivi Wolyniec.

ENCOD żywi nadzieję że Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim będzie dużym krokiem dla zakończenia prohibicji narkotykowej w Europie. W ciągu ostatniego miesiąca organizacja ta utworzyła petycję popierającą raport Catanii - szereg zaleceń odnośnie do polityki narkotykowej który został pozytywnie zaopiniowany przez Parlament Europejski w grudniu 2004 r. Raport ten wskazuje, iż obecne polityki narkotykowe są nieodpowiednie, wskazuje promocję zdrowia jako podstawową zasadę przyszłych polityk narkotykowych oraz zaleca określenie konkretnych możliwości dla zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityki narkotykowej. Mimo tego w szkicu nowego Planu Akcji, który został wydany przez Komisję Europejską w lutym 2005 r., te zalecenia zostały kompletnie zignorowane.

W ciągu ostatniego miesiąca ENCOD zgromadził ponad 40 000 podpisów pod petycją wsparcia raportu Catani ( http://action.encod.org ) Według ostatnich danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych, ponad 10% dorosłych obywateli Europy (lub w przybliżeniu 45 milionów ludzi) określa się jako użytkownicy konopi, które są wciąż nielegalne w Unii. To oznacza, że odwołując się do obecnych praw narkotykowych, ilość ludzi określanych jako kryminaliści przekracza ilość mieszkańców krajów takich jak Polska lub Hiszpania. Dziś potrzebujemy symboli bardziej niż kiedykolwiek - mówi Howard Marks - Dobry dialog zaprowadzi do dalekosiężnych i inteligentnych decyzji, a zaproponowanie Fajki Pokoju, co stosowali nawet Indianie, da nam do tego odwagę. Po więcej informacji o Dyspucie w EP zajrzyj na: http://www.encod.org/pdaen.htm !

O godzinie 13:00 odbędzie się konferencja prasowa w Sali Prasowej Parlamentu Europejskiego.

W Warszawie, w Poniedziałek 25.04, o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie podsumowujące Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim. Gościem specjalnym tego spotkania będzie Pan Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i członek Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków UE. Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w spotkaniu prosimy o kontakt najpóźniej w Piątek - 22 Kwietnia 2005.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

nazwa substancji: Marysia Konopnisia (Przynajmniej o to prosiliśmy...)

poziom doświadczenia użytkownika: mj, #, extazy, feta i coś co jest dla mnie pewną zagadką...

dawka, metoda zażycia: Podobno 0,5g.. ale na oko jakies 2 nabicia sportowej fifki w porzadnym joincie

"set & setting": Niezbyt chętnie... ale z braku ciekawszych zajęć..

jeżeli to nie był Twój pierwszy raz z danym środkiem, czym różnił się od poprzednich: Zdecydowanie wszystkim...

  • Bieluń dziędzierzawa

W Polsce najczęściej spotykane odmiany Datury to: 

Datura Brugmansia -- inne nazwy to Angel's Trumpet,Engelstrompete,Drzewo Datury,Trąby Anielskie ; bywa zaliczana do grupy brugmansii, kwiaty mają postać dużych,dzwonecznikowatych ,zwykle żółtych lub białych kwiatów,zwisających w dół ; cena pod koniec okresu wysiewu w 2001 roku - 12 nasion - 5,90 zł ,same nasiona są dość duże,jesli sa mlode - srednio 3mm/2mm kolor pomarańczowy/zółty ,jeśli mocno wysuszone - 2mm/1mm,koloru ciemnobrązowego. Kwiaty pachnące,roślina jest wieloletnia.

  • 2C-B
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Set - dobry nastrój, ekscytacja przemieszana z lekkim niepokojem związanym z tego typu flipem Setting - przepełniony ludźmi klub z muzyką rockowo-klubową, bliscy znajomi, większość czasu spędzona z dziewczyną (trzeźwą)

Hej! To mój pierwszy post tutaj, i zarazem pierwszy raport. Podjąłem decyzję, że opiszę swoje przeżycia z tzw. nexus flipa, czyli połączenia MDMA z 2C-B. Naczytawszy się na reddicie o tej kombinacji stwierdziłem, że pora wreszcie spróbować.

  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
randomness