Fajka Pokoju dla Unii Europejskiej

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

Tagi

Odsłony

1032

21 kwietnia podczas Wysłuchania Publicznego w Parlamencie Europejskim dotyczącego przyszłości polityki narkotykowej w Europie aktywiści zajmujący się polityką narkotykową zaproponują Fajkę Pokoju reprezentantom Unii Europejskiej. Przekazywanie Fajki Pokoju jest powszechnym rytuałem w wielu kulturach na całym świecie. Ten gest służy tworzeniu odpowiedniej atmosfery dla dialogu między oponentami.

21 kwietnia reprezentanci Europejskiej Koalicji dla Sprawiedliwych i Efektywnych Polityk Narkotykowych (ENCOD) zaproponują Fajkę Pokoju przedstawicielom Unii Europejskiej, w tym Ministrowi Sprawiedliwości UE Frattini, w celu aby przekonać ich do zakończenia wojny z narkotykami. Fajka pokoju została specjalnie zaprojektowana na tą okazję przez niemiecką firmę ROOR, która produkuje fajki wodne, służące głównie do palenia konopi bez użycia tytoniu i sprzedaje je na całym świecie. Fajka ma na sobie symbole i znaki różnych znamienitych osób popierających legalizację narkotyków, takich jak Howard Marks, Marco Kuhn, czy Scott Blakey i Stivi Wolyniec.

ENCOD żywi nadzieję że Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim będzie dużym krokiem dla zakończenia prohibicji narkotykowej w Europie. W ciągu ostatniego miesiąca organizacja ta utworzyła petycję popierającą raport Catanii - szereg zaleceń odnośnie do polityki narkotykowej który został pozytywnie zaopiniowany przez Parlament Europejski w grudniu 2004 r. Raport ten wskazuje, iż obecne polityki narkotykowe są nieodpowiednie, wskazuje promocję zdrowia jako podstawową zasadę przyszłych polityk narkotykowych oraz zaleca określenie konkretnych możliwości dla zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w tworzenie polityki narkotykowej. Mimo tego w szkicu nowego Planu Akcji, który został wydany przez Komisję Europejską w lutym 2005 r., te zalecenia zostały kompletnie zignorowane.

W ciągu ostatniego miesiąca ENCOD zgromadził ponad 40 000 podpisów pod petycją wsparcia raportu Catani ( http://action.encod.org ) Według ostatnich danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych, ponad 10% dorosłych obywateli Europy (lub w przybliżeniu 45 milionów ludzi) określa się jako użytkownicy konopi, które są wciąż nielegalne w Unii. To oznacza, że odwołując się do obecnych praw narkotykowych, ilość ludzi określanych jako kryminaliści przekracza ilość mieszkańców krajów takich jak Polska lub Hiszpania. Dziś potrzebujemy symboli bardziej niż kiedykolwiek - mówi Howard Marks - Dobry dialog zaprowadzi do dalekosiężnych i inteligentnych decyzji, a zaproponowanie Fajki Pokoju, co stosowali nawet Indianie, da nam do tego odwagę. Po więcej informacji o Dyspucie w EP zajrzyj na: http://www.encod.org/pdaen.htm !

O godzinie 13:00 odbędzie się konferencja prasowa w Sali Prasowej Parlamentu Europejskiego.

W Warszawie, w Poniedziałek 25.04, o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie podsumowujące Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim. Gościem specjalnym tego spotkania będzie Pan Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i członek Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków UE. Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w spotkaniu prosimy o kontakt najpóźniej w Piątek - 22 Kwietnia 2005.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Hydroksyzyna
 • Kodeina
 • Morfina
 • Oksykodon
 • Retrospekcja

Własny pokój

Przygodę z substancjami zacząłem właściwie od kodeiny. Zachłyśnięty kulturą Amerykańską i podekscytowany opisem efektów przez użytkowników, spróbowałem 150mg tejże. Oczywiście nic nie poczułem - za drugim i trzecim razem też, więc stwierdziłem, że dam sobie spokój. Moją uwagę przyciągnęły następnie psychodeliki, nieco później dysocjanty.

 • alfa-PVP
 • Katastrofa

noc po ciężkiej tułaczce i śnie na ławce, zmęczenie, chęć jak najprędszego powrotu do domu i doprowadzenia się do porządku, jedno wielkie nieporozumienie po prostu

Maj 2015, istna tragedia. Dostałam od jakiegoś gościa na bilet do domu, ale kierowca w autobusie nie miał jak wydać, więc musiałam kupić dwa, w związku z czym znowu mi brakowało tych 2zł na pociąg. W kieszeni paczka z ostatnim papierosem, zapalę sobie pod dworcem i poszukam wzrokiem ofiary, która byłaby chętna dorzucić mi się do tego nieszczęsnego biletu. Łowy przerwała mi jakaś starsza pani chcąca się dowiedzieć co nieco o historii miasta, w którym się znajdowałyśmy, ale niestety nie mogłam jej w tym pomóc, bo nasza wiedza na ten temat była raczej zbliżona do siebie.

 • Dekstrometorfan

Sam w domu zlokalizowanym pół godziny od Toronto, reszta okupuje szkoły i placówki w których są zatrudnieni. Towarzystwa dotrzymuje mi stworzenie czworonożne o imieniu Abby. Toczę ożywioną merytoryczną konwersację jakby spożyć te 70 ampułek zawierających bromowodorek dekstrometorfanu. Każda z nich ma 15 mg.

06.05.2008

Zaczynamy. Znajomy polecił bym wziął to w mniejszych dawkach na przeciągu dnia, gdyż 1050 może być zbyt wszechogarniające. Kłócę się z nim, że jak będe tak dorzucał, to faza się uszkodzi i będą wypełniać mnie negatywnie nasączone wibracje. Ponoć mam mu zaufać. Ufam.

Postanawiam spożyć pierwsze 360 mg o godzinie 8 rano.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

własny pokój, czwartek w nocy, ciekawość pobudzona legendami

TripRaport napisany 12 kwietnia 2007, 19:04 na starym NG na forum Hajpa, przeniesony w zasadzie bez zmian. Dziś pewnie napisałbym go trochę inaczej, ale jako dokument archiwalny niechaj takim pozostanie.

Enjoy:)

***

randomness