Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
  • 305 / 41 / 0
Przeczytałem te artykuły i tam jest napisane że marihuana bierze pośredni udział w tworzeniu uzależnień krzyżowych i większość osób sięgnęło po alkohol jako pierwszą używkę i jak ktoś używał alkoholu to była większa szansa na sięgnięcie po trawe ale teraz uwaga czemu o tym nie pisaliście?
60% użytkowników trawy na niej poprzestało i nie sięgnęło po nic innego
40% sięgnęło po twarde narkotyki

No to ja przecież o tym od początku piszę że paliłem trawę i sięgnąłem po fete i kryształy to zaliczam się do tych 40%

Sami sobie tymi badaniami zalozyliscie pętlę na szyję dzięki

A po drugie badanie na 408 osobach to śmiesznie mało i to badanie nie ma większego znaczenia
  • 4895 / 843 / 0
18 stycznia 2023TymekDymek pisze:


"o skoro spróbowało się tych demonizowanych narkotyków w postaci trawy to inne narkotyki też pewnie nie są zle" — to jest kwestia podejścia i złej edukacji, a nie magicznej mocy marihuany, która robi fiku-miku w mózgu i namawia na twarde narkotyki. Równie dobrze można mówić o alkoholu tak samo, bo rodzice też przecież ostrzegali. Ba, wszystko można pod to podciągnąć prawie.

Tak, dlatego później dopisałem że to kwestia tego że zazwyczaj jest się w wieku nastoletnim i nie ma zbyt dużej wiedzy o narkotykach.
Uwaga! Użytkownik F6mGCrx3 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 994 / 362 / 0
@serotoninowy to jest całkiem osobny problem, który wymaga ogromnej uwagi społeczeństwa, a owe niestety upada z dziesiątek innych powodów i nawet ciężko wymagać od nich wiedzy, kiedy nie ogarniają podstaw systemu finansowego i tego, co się dzieje na świecie ws. globalizacji i czwartej rewolucji przemysłowej. Niestety póki co musimy żyć z tymi mitami. Każdy z nas, na tyle, na ile może, edukuje swoje otoczenie. Po stokroć większym problemem jest amfetamina, którą w Polsce umiałem znaleźć na zakup u pięciu osób przez godzinę spaceru, kiedy to trawy czasami nie mogłem znaleźć przez kilka godzin, jak źródło wyschło. Dlatego kontruję OPa, a właściwie jego retorykę, bo samej treści nawet nie ma co kontrować. trawa nie jest idealnym narkotykiem i szkodzi, fakt. Ale IMO lepiej, żeby 10 osób przeszło inicjację z nią, niż jedna z frytą.
  • 305 / 41 / 0
Znaczy po części masz rację
Ale ważne zamiast mówić o statystyce jako jeden czy dziesięć ludzi powinniśmy skupić się na jednostce bo jeśli ta jedna osoba co próbowała fety ale zaczęło ją to obrzydzać czy coś, a te dziesięć osób co próbowało palić trawe według waszych statystyk 4 osoby z tych co zapaliły trawe i tak spróbowało tej fety czy tam czegoś innego i załóżmy że też im się nie spodobała ta feta
To super ale chrzest mieli
  • 58 / 4 / 0
Uważam że zwolennicy konopii indyjskich „kłamią” bo nic nie dało mi takich paranoii jak właśnie te konopie indyjskie a mówimy tu swoim indoorze.
Nie wiem dlaczego jest nadal taki fejm na „marihuanę” ale nie próbowałem fety jak tutaj ludzie wyżej pisali ale próbowałem wiele innych substancji mniej lub bardziej uzależniających katynony czy opioidy i co do pierwszej grupy może miałem farta że nie poczułem „zwały” to co do opioidów wcale nie mam czego żałować że ich spróbowałem. I na próbowaniu się skończyło.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
11 ton medycznej marihuany w 2024 roku: Polska podnosi limity importu

W ostatnich latach rosnące zapotrzebowanie na medyczną marihuanę w Polsce skłoniło władze do podjęcia działań, mających na celu zwiększenie dostępności tego leku. Najnowsza decyzja Międzynarodowej Rady ds. Kontroli Narkotyków (INCB) potwierdza ten trend, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. Decyzja ta umożliwi lepszy dostęp do marihuany medycznej, której skuteczność w leczeniu wielu schorzeń jest coraz szerzej uznawana.

[img]
Japonia wprowadza zmiany w polityce dotyczącej konopi indyjskich

Japonia, znana z konserwatywnego podejścia do substancji kontrolowanych, wprowadza istotne zmiany w swojej polityce dotyczącej konopi indyjskich. Nowe regulacje wprowadzają zaostrzenie przepisów dotyczących rekreacyjnego używania marihuany, jednocześnie otwierając drogę do legalizacji produktów medycznych pochodzących z tej rośliny. Takie podejście odzwierciedla starania Japonii o zrównoważenie ochrony społeczeństwa przed nadużywaniem substancji z postępami w leczeniu medycznym.

[img]
USA szukają kontrahenta do produkcji setek tysięcy jointów na potrzeby badań naukowych

Władze federalne USA, a konkretnie Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA), ogłosiły nowe zapytanie ofertowe, mające na celu znalezienie kontrahenta, który wyprodukuje setki tysięcy standaryzowanych „papierosów z marihuaną”.