Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 3 z 8
  • 343 / 70 / 0
Autor zaznaczyl na początku, że celem jego gownowpisu jest rozpetanie gownoburzy, nie dajcie się sprowokować
  • 12 / 1 / 0
14 maja 2022jezus_chytrus pisze:
Ty tak na serio, czy to takie żarty są? Retoryka rodem z wczesnych lat 90-tych ubiegłego wieku. "Pierwsza działka za darmo, żeby uzależnić...."

Taki system (uprawa na własne potrzeby) działa i nie powoduje żadnych patologii w wielu już krajach. Uprawiam sobie w ogródku / w mieszkaniu i nikomu nic do tego. Jeśli jestem na tyle głupi, że potem udzielam / sprzedaję małolatom, to dostaję taką grzywnę, że odechce mi się na resztę życia. Jeszcze raz powtórzę - państwo nie ma pełnić roli opiekuńczej i mówić dorosłym ludziom, które używki są dla nich lepsze, czy też zakazywać celem prewencji zakładając, że obywatele to debile.
Jeśli jakiś sklep zostanie przyłapany na sprzedaży alko nieletnim, dostają kilkadziesiąt tysięcy kary. Czy naprawdę trzeba tutaj coś jeszcze tłumaczyć?

Do prewencyjnego leczenia odwykowego, by zapobiegać wypadkom drogowym / katastrofom lotniczym, czy kolejowym nawet się nie odnoszę, bo to jakiś nonsens. Równie dobrze można robić łapanki w sobotnie wieczory i transportować podpitych ludzi z imprez prosto na detoks i ośrodka... Toć oni stanowią dużo większe zagrożenie na drogach.

Odnośnie kawy - pijesz ją? Jak się czujesz, kiedy nie wypijesz rano? Kiedyś (nie ważne dlaczego) nie mogłem wypić kawy przez tydzień i to był dramat.

Można "gadać", że ilość substancji szkodliwych jest podobna w fajkach i skrętach, bo takie dane przedstawiła Światowa Organizacja Zdrowia. Filtry w papierosach to jeden wielki przekręt koncernów tytoniowych. tytoń w papierosach to praktycznie cała tablica Mendelejewa, a Ty tutaj wyjeżdżasz z "dobrą jakością"...

Gdyby Kwaśniewski był zjarany w tym Charkowie, nikt nawet pewnie by tego nie zauważył i nie byłoby siary - a tak chwiał się na nogach upojony legalnym alkoholem, co widziała cała Polska. Jeden zawodnik MMA, czy choćby Mike Tyson walczyli kompletnie zjarani i wyszło to dopiero w badaniach po walce.
Za cholerę nie rozumiem tego "argumentu".
Ależ oczywiście,że w wielu aspektach państwo ma pełnić rolę opiekuna bo ludzie są nieprzewidywalni a już szczególnie ćpuny z tego forum :-).
Państwo z góry zakłada,że ludzie są głupi i np.Przy drogach montuje bariery,żeby ktoś nie zjechał na przeciwny pas.Albo stawia znak zakaz wjazdu pod prąd na drodze szybkiego ruchu chociaż to oczywiste.

Ale policja robi łapanki na pijanych ludzi w sobotę i zawozi na izbę.Masz coś przeciw? Jak ich nie wyłapią to pijany debil wejdzie ci pod samochód na czerwonym albo wybije szybę w oknie.Należy działać prewencyjnie.To że łazisz pijany czy zjarany po ulicy To NIE JEST TYLKO TWOJA SPRAWA.Bo robisz też problemy innym.
  • 11838 / 2298 / 0
OK, jeśli pasuje Ci takie życie, to masz do tego pełne prawo. Możesz nawet na własną prośbę próbować się ubezwłasnowolnić.
Na całym świecie jakiś % ludzie to debile (duże skupisko jest w USA, gdzie nota bene w większości stanów roślina jest rośliną), ale to nie znaczy, że prawo ma być ustanawiane pod nich.

Tak, policja zgarnia AGRESYWNYCH pijanych ludzi, bo stanowią zagrożenie dla siebie i innych. Wyobrażasz sobie łapanki ludzi zjaranaych, którzy wyszli do Żabki po hot doga? Bo ja nie za bardzo. I co mieliby z nimi robić? W pasy na całą noc? Poza tym zdaje się pisaliśmy o prewencyjnym leczeniu odwykowym pod kątem zagrożeń drogowych, a noc na izbie jeszcze chyba nikogo z alkoholizmu nie wyleczyła.
  • 43 / 5 / 0
Raz w życiu byłam na izbie sporo wypiłam ale ktoś coś mi musiał do wódki dosypać bo bylam strasznie agresywna i wybilam szybe na przystanku. Ogolnie trzezwialka nie ma lipy szkoda tylko ze panstwo zarabia sobie na tym. Nie jestem za legalizacja tylko jestem za depenalizacja. Tak jak w Czechach bylam i mnie policja przeszukiwala stanik majtki wszystko szok mialam akurat przy sobie gram mety krysza i nic mi nie zrobili bo do 2g mozna miec przy sobie poscili mnie i po spisaniu protokolu oddali mi woreczek xd
  • 12 / 1 / 0
Poza tym śmieszy mnie wasze pierdolenie,że nie powinny karać za ilość "na własny użytek"
Państwo ma dawać wiarę ćpunom,że będą sobie chorowali jeden krzaczek w doniczce,zamykali pokój na klucz i nikogo ale to nikogo nie będą tym częstować?
Czyli na domówce nie poczestujesz nikogo tym zielskiem na własny użytek i zamkniesz pokój na cztery spusty? Ukryjesz,schowasz do piwnicy? "Nie,nie koledzy to tylko dla mnie na własny użytek,teraz idę zamknąć się w szopie i zajarać blanta a wy tu poczekajcie"
"Na własny użytek" skończy się tym że trawa jeszcze bardziej się rozpowszechni i próbować będzie każdy
  • 11838 / 2298 / 0
Ależ to samo zrobili w USA, Kanadzie i wielu innych krajach. Nigdzie nie zanotowano wzrostu konsumpcji. Jeśli trend się zmienił, to w odwrotnym kierunku.

Poza tym idąc tym tokiem myślenia - dlaczego to samo państwo ma wierzyć alkoholikom, że nie wsiądą za kierownicę pod wpływem i nie rozje**ą np matki z dwójką dzieci na pasach? Dlaczego ot tak można sobie kupić dowolną ilość, którą można się śmiertelnie zatruć?
  • 43 / 5 / 0
Jak już mówiłam, po depenalizacji nic się nie zmieni. Jedyne co to będziesz z ulgą chodzić z gietem w kieszeni. Kto ma palić będzie palić, kto nigdy nie palił raczej nie zapali dalej. Ja palę i mnie by było to na rękę, gdyż często idę przez osiedle z dwójką holendra i muszę uważać, tak to po depenalizacji czułabym się pewniej na trasie.
  • 4 / / 0
Powinna być zalegalizowana z maksymalnym limitem miesięcznym. Sprzedaż w aptekach, jak inne leki + monitorowanie ile kupiliśmy. Dzięki temu byłaby wykorzystywana rekreacyjnie, a nie żeby się zajebać codziennie na zombie. Limit by powodował, że ludzie szukaliby sposobów, żeby zmaksymalizować wykorzystanie suszu, więc odchodziliby od niezdrowego palenia, na rzecz prawie neutralnej waporyzacji. Trzeba to zrobić z głową i będzie git. Underground dalej będzie, bo młodzi to patrzą żeby kupić jak najtaniej. Ale przynajmniej część osób miało by dostęp do dobrego sprawdzonego towaru, co by ograniczyło szarą strefę.
  • 11838 / 2298 / 0
"Limit by powodował, że ludzie szukaliby sposobów, żeby zmaksymalizować wykorzystanie suszu, więc odchodziliby od niezdrowego palenia, na rzecz prawie neutralnej waporyzacji".

Wydaje mi się, że ludzie kombinowaliby, jak ten limit obejść.
Moim zdaniem każdy dorosły obywatel powinien mieć prawo posiadać do X krzaków na własne potrzeby. W wielu krajach tak to działa i obyło się bez plagi zombie. Kto lubi się zbetonić od samego rana, będzie to robił bez względu na status prawny, czy też jakieś limity. Kto używa bardziej umiarkowanie, nadal będzie tak robił.
  • 397 / 2 / 0
Na wuj gadacie z cepem? Najlepiej zamknąć ten temat trollerski, niech troll straci czas na pisanie tych wysrywów.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 3 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.