A co zrobicie jak kodeina będzie na receptę?

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik nieaktywny
  • 242 / 3 / 0

dla mnie kodeina nie robi jakiegoś pozytywnego efektu.kilkanaście razy ją zażywałem i już mam jej dosyć to znaczy to nie jest drag dla mnie.tak samo jak tramal,zamula.innych opioidów nie próbowałem, ale to są CIĘŻKIE rzeczy.ja nie gustuje w takich odurzaczach chociaż to wszystko zależy od dawki może jestem nadwrażliwy na działanie tych substancji...z depresantów to browce i klony i wsio
  • 2131 / 66 / 3

Śmiesznie mi się moderowało ten temat.
Od jego utworzenia i ostatniej wypowiedzi minęło 12 lat. Jestem ciekawa jak wiele razy pojawiały się głosy w sprawie tego, by kodeina była na receptę. Tym bardziej aktualnie, gdy stała się modna. Przez te 12 lat jedyne co zrobiono w tym kierunku to system recept na kodeinę powyżej 15 mg w jednej dawce. Szczerze wątpię, że kiedykolwiek będzie inaczej. Nie oszukujmy się - mimo wszystko kodeina jest dobrym lekiem na bóle zębów czy chociażby ten kaszel.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Transport ketaminy i kokainy o wartości 900 mln złotych w sklepach z telefonami

Po nalocie na sklep z telefonami przechwycono niemal pół tony narkotyków. Ale to nie był jeszcze koniec.
  • 585 / 58 / 0

w ogole antidol chyba jest najsilniejszym przeciwbolowym OTC w polsce, nie? chodzi o normalne dawki oczywiscie oraz polaczenie z paracetamolem (choc jego wolalbym 325 mg jak w tramadolach i to nie ze wzgledow cpunskich).
  • 1099 / 24 / 0

Nie zrobią na reckę. Zbyt duzy biznes hehehe
  • 2131 / 66 / 3

[mention]sidik[/mention] z opiatów tak, ale jeśli liczymy NLPZ to bez recepty dostępny jest też ketonal i w tym przypadku zależy co na kogo działa.
  • 744 / 28 / 0

a mnie ciekawi dlaczego zrobiono paczki po 16tab wiadomo ustawa o jakiejś maksymalnej ilosci kody w paczce ale to tylko ze względów na narkomanów jak mniemam? bo dla zwykłego zjadacza chleba te 10tabletek wystarczało by przejsc kaszel
  • 2288 / 210 / 9

A są paki po 16 tabsów?
Użytkownik nieaktywny
  • 394 / 10 / 0

Pani aptekarka, mówiła, że tylko takie teraz. Chyba, że dyszki faktycznie jeszcze się ostały.
  • 1579 / 121 / 0

16stki powstaly bo UNIA wie kto jest ich klientami
10tki nadal sa produkowane
  • 273 / 21 / 0

Tego między innymi dotyczyło stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej, która wskazywała, że kodeina zwykle występuje w dawkach 15 mg po 10 tabletek - np. w leku złożonym Antidol - przy jednoczesnym dawkowaniu 4 razy dziennie przez 3 dni. W rezultacie do zalecanej terapii potrzebne byłoby 12 tabletek czyli 180 mg.
https://farmacja.pl/wiecej-kodeiny-w-po ... waniu-leku
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata