Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 292 • Strona 27 z 30
  • 2390 / 346 / 0
Kiedyś zaparzyłem naprawdę dużą ilość aż przesadzoną zielonej herbaty, i efekt był taki z tej ilości że miałem odruchy wymiotne bo mnie zemdliło aż, myślę że to nie ma działania stim pobudzającego, tylko ułatwia jakby nastrój skupienia w którym jest to podtrzymanie, a nie bezpośrednie pobudzenie. (imo).
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 2180 / 209 / 210
Ale przesadzone ilości to jakie i jaki był temu cel? Nie wiem ogólnie jak też te ilości dawać, ja wsypałem parę razy (zazwyczaj zawsze tyle samo, tylko zwiększałem czas zaparzenia). Zobaczę, może za kilka dni potestuje z większą dawką + czasem, może dałem po prostu za mało tej zielonej.
deep mod
  • 2390 / 346 / 0
Po prostu taki mocny czaj chciałem zaparzyć, ale zielona herbata nie działa jak typowa brązowa że wzmacnia fazę jak jest duża ilość i nie ma efektu parząchy i nie ma efektu że mocniej kopie. Nie pamiętam dokładnej ilości tamtej próby zaparzenia, po prostu gęsto wsypałem dużą ilość do kubka, dużo więcej niż 3-4 łyżeczki.
@IGotHigh909
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 2180 / 209 / 210
Ja postaram się dokończyć tą, którą mam aktualnie na stanie. Potem kupię coś z internetowych sklepów (tą, która jest bardzo polecana) i poszukam jakiegoś lepszego sortu, niż typowe z zielarskich sklepów. Niezbyt znam się na działaniu zielonej, ale może są mocniejsze sorty, które lepiej działają, regenerują i odprężają organizm.
deep mod
  • 1 / / 0
Ja spory czas piłam tę w torebkach, przerzuciłam się z 2 miesiące temu na liściastą i bez porównania. Kumpel wysłał mi zdjęcia zielonej od siebie, siedzi chwilowo poza krajem, w miejscu, niedaleko amazańskiej dżungli, te klimaty, tam zielona wygląda zupełnie inaczej i jestem ciekawa jej smaku, bo podobno aromat jest zupełnie inny, niż tej naszej.
  • 2180 / 209 / 210
Wiesz, zielona/zielonej nie równa. Kiedyś za granicami naszego Państa (a dokładniej w Rumunii) też piłem zieloną herbatę. Zaskoczę Cię, że była intensywniejsza, bardziej smaczna i ciekawsza w doznaniach. Miała nawet 'silniejsze' działanie relaksacyjne, niżeli ta tutaj w Polsce. Oczywiście nie mówię, że Polska to szit, ale piłem w kilku krajach zieloną i jednak najgorszy smak, działanie oraz ogólnie "otoczkę wokoło zielonej herbaty" robi na mnie ta nasza, Polska.
deep mod
  • 384 / 149 / 0
Po zielonej herbacie, mocnej esencji zawsze wymiotowałem jak pamiętam.
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
  • 14 / 1 / 0
1. W torebkach ciężko to nazwać zieloną herbatą jeśli chodzi o smak. Często są to esencję, widać charakterystyczny "dymek" przy zaparzaniu.
2. Z supermarketów zielona herbata "liściasta" jest na prawdę w 99% wątpliwej jakości.
3. Najlepiej kupować z sklepów herbacianych stacjonarnych lub internetowych. Ogromny wybór, można kupić herbatę z konkretnej plantacji z konkretnych zbiorów, a nie jakieś "no name" co tak na prawdę nie wiadomo co pijesz.
  • 2180 / 209 / 210
^ Zawsze brałem z internetowych albo herbacianych. Raz zachciało mi się z supermarketu, bo było i był to jedyny raz, kiedy spróbowałem zielonej herbaty ze sklepu. Zazwyczaj nawet nie są 'wątpliwej jakości', a bardzo słabej. Jak ktoś to widzi w sklepie — polecam szeroko omijać łukiem.

@Krzysiu86Dr być może za dużo robiłeś, albo z czymś pomieszałeś. Mocnej, to ile?
deep mod
  • 384 / 149 / 0
20 g
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
ODPOWIEDZ
Posty: 292 • Strona 27 z 30
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.