Zielona herbata

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 1042 / 69 / 0

@Stteetart , jakiego typu problemy z trawieniem?
@Wincent , podziel się linkiem do tej taniej herbaty :-) Co z jej jakością? Jakbyś tę herbatę porównał do np. "Bioactive"? Raz kupiłem tylko niewiele tańszą niż "Bioactive" i smakiem nie powalała na kolana. Wygląd też był dziwny.
Ostatnio zmieniony 27 października 2019 przez mniemanolog, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1695 / 380 / 0

Te garbniki ciężkostrawne jakoś. ;)

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

"Odkażanie" koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

„Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia…
  • 5891 / 971 / 2

Garbuja skórę jak nazwa wskazuje.
Mnie np zapierają strasznie.
Mocnych herbat to juz dawno nie piłem.

Z jakiejś medycznej strony:

Natomiast z negatywnych oddziaływań można wymienić:

bóle brzucha
bóle głowy
zaburzenie pracy jelit
osłabienie
mdłości
u alergików garbniki mogą wywołać nawet wstrząs anafilaktyczny
  • 1042 / 69 / 0

Czyli nie można stwierdzić, że powoduje sraczkę %-D I bardzo dobrze.
Już dłuższy czas piję zieloną herbatę i czarna mi już jakoś nie podchodzi. Ale nigdy mnie ona nie stymulowała.
  • 1944 / 278 / 0

Ja z rana piję tyle, żeby mnie porządnie przesrało ok. 3 litry.
Sranie masz takie, że fiziologom nie śniło.
Jelita czystsze, to jedzonko się będzie lepiej wchłaniać, mmm mniam.

Trawienie ?
U mnie lepsze, jedzenie szybciej przechodzi, czuć lekkość po jedzeniu, zamiast wzdęć czy zamuły.

Chleję ją na litry od jakoś 6 lat.
  • 910 / 71 / 3

27 października 2019mniemanolog pisze:
@Stteetart , jakiego typu problemy z trawieniem?
@Wincent , podziel się linkiem do tej taniej herbaty :-) Co z jej jakością? Jakbyś tę herbatę porównał do np. "Bioactive"? Raz kupiłem tylko niewiele tańszą niż "Bioactive" i smakiem nie powalała na kolana. Wygląd też był dziwny.
Nie pamiętam na 100% ale chyba zamawiałem coś takiego https://allegro.pl/oferta/herbata-zielo ... 8414653846

I przy okazji jakieś przyprawy. Jakoś właśnie podobna do tych najtańszych sklepowych. Może ciut więcej śmietków.
  • 1042 / 69 / 0

@Wincent , wielkie dzięki! Szukałem wczoraj na allegro i nie udało mi się znaleźć. Jak w smaku?
Rzeczywiście, już sam wygląd może odrzucać, ale... to jest zajebiście duża oszczędność! Niech będzie, że 100g herbaty "bioactive" starcza na miesiąc i kosztuje 5zł. Tutaj mamy 1kg za nieco ponad 30zł :-)
  • 910 / 71 / 3

Powiem Ci tak: mniej to smakuje mi niż jak sobie kupowałem jakieś wyjebiste zielone herbaty po naście zł za 100 g czy nawet ten junan w papierowym opakowaniu zielony ale w porównaniu do tej najtańszej z Kauflandu co piłem wcześniej to nie widzę różnicy.

Zresztą większość tych najtańszych zielonych to jest właśnie gunpowder z Chin te kulki takie.
  • 521 / 99 / 0

28 października 2019OdwiertKorzenny pisze:
Ja z rana piję tyle, żeby mnie porządnie przesrało ok. 3 litry.
Sranie masz takie, że fiziologom nie śniło.
Jelita czystsze, to jedzonko się będzie lepiej wchłaniać, mmm mniam.

Trawienie ?
U mnie lepsze, jedzenie szybciej przechodzi, czuć lekkość po jedzeniu, zamiast wzdęć czy zamuły.

Chleję ją na litry od jakoś 6 lat.
Jaką pijesz na to sranie ?? mocna słaba jakieś dodatki ?, może ktoś zostawić tu info jak parzona powinna być zielona by czyściła flaki, najlepiej chyba mocna, przy okazji mocna z solą kłodawską cytryną tauryną nieźle trzepie w łeb !

sam stołuję się w Kraina Herbat i pije JAPOŃSKA SENCHA, pewnie to jakiś syf ale chu mieszam to z najtańsza zieloną i jest chyba dobrze.
  • 910 / 71 / 3

Stee ma rację bo sam przestałem czystą zieloną pić bo miałem problemy z żołądkiem (takie różne gastryczne) nie jakieś straszne ale np. w pracy przeszkadzało.

Dlatego i z przyczyn ekonomicznych na ogół jak robię zieloną to mieszam z pokrzywą 1/3 pokrzywa 2/3 zielona
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1073 uczestników Wejdź na czata