Regulamin forum
Zwykli użytkownicy nie mogą zakładać wątków na tym forum.
Jeśli chcesz zamieścić tu FAQ, HOWTO, albo kompendium swojego autorstwa – zamieść je w dziale >Psychofarmakologia<, a na początku posta dopisz, że chcesz by wątek był w Kompendiach.
ODPOWIEDZ
Posty: 776 • Strona 70 z 78
  • 11 / / 0
Nie uwierzycie ale stało się coś przed czym mnie ostrzegano wiele razy a dokładnie to dopadła mnie psychoza lvl hard (wcześniejsze były jako tako do ogarnięcia) ale ta ostatnia to prawdziwy koszmar byłem z grupką znajomych w balecie na działce po 1,5 dnia mixów b ketonów +amf+THC+alko w ilościach dużo za dużych(nie wiem dokładnie ile przerobiłem czego ale bombki z 1g zjadałem od tak jakby to były landrynki :wall: )wystąpiły u mnie wszystkie objawy psychozy od tamtej pory minęły 2 dni psychoza ustąpiła ale serce bije nierówno czuje jakby ktoś mi położył głaz na klatce i ciągle jestem podkurwiony nie można ze mną normalnie porozmawiać :nuts: i mam do was pytanie czy iść do lekarza i opowiedzieć mu co się odjebało? czy radzić sobie samemu detoxem ?
dodam że caly tydzień przed imprezą jadłem 3cmc lub 4cmc 1,5g/2g/3g sam robiłem na dzien bankowo możliwe że nawet i trochę więcej :kotz:
ALL OF THIS LEAN IS THE DEVIL I WON'T GO TO HEAVEN
  • 18 / / 0
Czy to był zespół serotoninowy? Po dorzutce MDMA na peak’u byłam sztywna, szczękościsk jak chuj, ukruszyłam sobie zęba xd, standardowe wykręcanie, okropne mdłości, oczy wytrzeszczone, ogromny niepokój i jakiś lęk, najmniejsza rzecz, nawet nieodpowiednia muzyka mogła mnie wprowadzić w okropny humor i stan, straszna potliwość bez powodu nawet przy otwartym oknie i braku aktywności, przy tym podwyższone ciśnienie - normalnie na codzień mam dość niskie, czasem miałam wrażenie że odpływam.
Później po kilku godzinach próbowałam pójść spać ale się nie dało, oczy same się otwierały, skierowane w jeden punkt, wytrzeszcz, w moich myślach jedynie błagałam żeby następnego dnia było wszystko ok więc dużo nie mówiłam a przed dorzutką było super... przy zamkniętych albo lekko przymkniętych oczach przywidzenia, wrażenie, że dany przedmiot się oddala/przybliża/powiększa/zmniejsza/duplikuje.
Może po prostu s&AMP;s nie to i wyolbrzymiam z tym zespołem dlatego pytam, ludzie jedli więcej i było ok.
  • 1 / / 0
06 grudnia 2011tripman pisze:
Doswiadczylem raz zespolu serotoninowego. Wzialem na pusty brzuch (tak jak wiele osob radzi) 2 kapsulki z 5-htp i zapilem puszka 250 ml TIGERa (chyba tylko to mialem pod reka). Po jakies 20 min zaczulem czuc sie dziwnie, krecenie w glowie, otepienie. Potem doszla temperatura. Bardzo podwyzszone cisnienie, tetno, panika. Rozne zmiany skorne - spowodowane pewnie bardzo duzym cisnieniem. Na koncu doszly drgawki calego ciala, dygotanie. Mega nieprzyjemne. Uratowalo mnie (tak przypuszczam) ciagle chlodzenie ciala pod prysznicem, w lodowatej wodzie. W sumie spedzilem tam z 1,5h, czasami ledwo utrzymujac sie na nogach, czasami siedzac. Po tym czasie, jak juz bylem w stanie w miare normalnie chodzic, dostalem sie do XANAXA, wzialem 1 tabse pod jezyk - ale w sumie bylo juz troche pozno na to, wczesniej nie bylem w stanie dojsc ani przypomniec sobie gdzie to mam. Od tamtej pory jak laduje jakies 5-htp itd tylko z posilkiem, chociaz lekkim. Zespol serotoninowy, ktorego doswiadczylem byl chyba gorszy od najgorszego badtripa jakiego w zyciu mialem.

Miałam dokładnie to samo - po zasadzeniu pierwszy raz, z samego rana, na czczo 5htp 200mg. Popiłam mega mocną zieloną herbatą.
Dreszcze, gorączka,panika, mdłości, itp. - później było bardzo ok.
Od tego czasu boję się 200mg zarzucić po jedzeniu nawet. [cut]

Nie podajemy źródeł substancji poza działem "Sprzedawcy+". | STR88
Uwaga! Użytkownik MistressOfTheXXX nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / / 0
Zdarzyło mi się po Aminorexach o mało sie nie stopiłem. 2 tyg do siebie dochodziłem...
  • 41 / 2 / 0
Raz w życiu wydawało mi się, że mam zespół serotoninowy.

Całe szczęście było "tylko" ekstremalne przećpanie 4-CMC %-D Nie dajcie się zmylić, objawy są naprawdę podobne. Na SOR ratownicy opisali mi dokładnie jak wyglądają pacjenci dotknięci tym zespołem i powiem szczerze, że nikomu nigdy tego nie życzę, zwłaszcza sobie. Dobrze, że moje antydepresanty to SARI i nauroleptyki, bo czasami rzeczywiście mnie bierze na ćpanie po nich :nuts:
Uwaga! Użytkownik KrwotokzNosa nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 13 / 1 / 0
W trakcie leczenia farmakologicznego zaburzeń afektywnych (depresyjnych) i lękowych za pomocą leków o mechanizmie serotoninergicznym może nastąpić wzmożona transmisja serotoninergiczna zarówno w OUN, jak i w neuronach obwodowych poprzez prawdopodobnie nadmierną aktywację populacji receptorów 5HT2A >5HT1A dla serotoniny (5-hydroksytryptaminy, 5-HT). Zespół ten sporadycznie obserwuje się w trakcie stosowania w monoterapii przeciętnych dawek leków z następujących grup:

selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) – fluoksetyny, fluwoksaminy, paroksetyny, sertraliny, citalopramu, escitalopramu
odwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy A (RIMA) – moklobemidu (w Polsce nieodwracalne MAO-I nie są stosowane)
trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (TLPD) – klomipraminy
innych leków przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych wzmagających transmisję serotoninergiczną – wenlafaksyny, duloksetyny, milnacipramu, trazodonu, buspironu
pozostałych TLPD – amitryptyliny, dezypraminy, imipraminy, doksepiny, opipramolu
soli litu.
Ryzyko wystąpienia objawów zespołu wzrasta podczas stosowania dużych dawek leków, w zatruciach lekami, w trakcie politerapii, a także w przypadku interakcji z innymi lekami o mechanizmie serotoninergicznym, szczególnie z inhibitorami monoaminooksydazy. Niektóre substancje psychostymulujące – np. amfetamina, kokaina, 3,4-metylenodioksymetamfetamina (MDMA, ecstasy) – również wzmagają uwalnianie 5-HT do szczeliny synaptycznej. Halucynogeny – np. dietyloamid kwasu lizergowego (LSD), MDMA, psylocybina, meskalina – są agonistami m.in. receptora 5HT2A.

Zespół serotoninowy nie jest zespołem idiopatycznym! Powstaje wskutek nadmiernej stymulacji transmisji serotoninergicznej powodowanej lekami oraz ich wzajemnymi interakcjami. Najlepszy sposób zapobiegania wystąpieniu objawów zespołu serotoninowego to stosowanie leków serotoninergicznych w monoterapii oraz wnikliwa analiza możliwych interakcji przy wprowadzaniu terapii dodanej.
Wiele leków stosowanych w medycynie ogólnej wzmaga transmisję serotoninergiczną. Na przykład: dekstrometorfan, tramadol, nefopam, fentanyl, petydyna, pentazocyna, linezolid, rytonawir, L-tryptofan, ergotamina, metoklopramid, ondansetron, granisetron, sumatryptan, sibutramina, difenhydramina, kwas walproinowy, selegilina, wyciągi z dziurawca (zarówno napary, jak i niektóre ziołowe tabletki uspokajające i „przeciwdepresyjne”) i żeń-szenia – leki te mogą wchodzić w istotne klinicznie, niebezpieczne interakcje między sobą oraz z lekami przeciwdepresyjnymi zarówno o mechanizmie serotoninergicznym (np. SSRI, klomipramina), jak i z inhibitorami MAO-A (moklobemid).
Wyróżnia się zespoły serotoninowe o przebiegu łagodnym (często nierozpoznawane), umiarkowanym i ciężkim. Objawy występują nagle, w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia lub zmiany leczenia, utrzymują się w zależności od t0,5 leku serotoninergicznego, w łagodnych przypadkach ustępują po 24–72 godzinach od odstawienia leków serotoninergicznych. Poszczególne zespoły różnią się nasileniem objawów oraz ciężkością stanu ogólnego. Diagnostykę różnicową zespołów przebiegających z hipertermią i objawami neurologicznymi omówiono w rozdziale dotyczącym złośliwego zespołu neuroleptycznego. Do powikłań zespołu serotoninowego należą m.in. zespół rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC) oraz rabdomioliza z mioglobinurią.

Obraz kliniczny zespołu serotoninowego

zmiana stanu psychicznego: zaburzenia świadomości (przymglenie, splątanie, śpiączka), wzmożenie nastroju (hipomania), euforia, niepokój psychoruchowy, pobudzenie, agitacja, drażliwość, dysforia
nasilone objawy neurologiczne: wzrost napięcia mięśniowego, dystonie, drżenie mięśniowe, mioklonie, wygórowane odruchy okostnowe i ścięgniste, klonus stopy i rzepki, zaburzenia koordynacji ruchów, napady drgawkowe
dysregulacja wegetatywna: wahania ciśnienia tętniczego, zwykle tachykardia, niekiedy hipotonia z objawami wstrząsu, bradykardia, zlewne poty, ślinotok, rozszerzone źrenice, tachypnöe, hipertermia (w ciężkich zespołach >40o C), zaczerwienienie twarzy, dreszcze, biegunka, wymioty.
Odchylenia w badaniach dodatkowych

zwiększenie aktywności fosfokinazy kreatynowej (CPK) w surowicy
zwiększenie aktywności aminotransferazy asparginianowej (AST)
pojawienie się D-dimerów w osoczu (wskazuje na ryzyko rozwoju DIC)
pojawienie się mioglobiny w osoczu krwi i w moczu (wskazuje na ryzyko rabdomiolizy)
wzrost stężenia kreatyniny i mocznika
kwasica metaboliczna.
Postępowanie interwencyjne i dalsze leczenie

Należy natychmiast przerwać podawanie wszystkich leków serotoninergicznych, które otrzymywał pacjent. W zależności od stopnia nasilenia objawów klinicznych oraz ciężkości stanu ogólnego pacjenta – po wstępnej ocenie parametrów funkcji życiowych (wg schematu ABCDE) może być konieczne monitorowanie czynności fizjologicznych, diurezy, stanu świadomości oraz stanu neurologicznego. Bardzo ważne jest bierne ochładzanie pacjenta oraz wyrównywanie gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej poprzez prowadzenie intensywnej płynoterapii dożylnej; w przypadku mioglobinurii może być również potrzebna alkalizacja moczu.

Występowanie nasilonych objawów pozapiramidowych (sztywność, drżenie) oraz objęcie procesem chorobowym mięśni szkieletowych stanowią przeciwwskazania do fizycznego unieruchamiania pobudzonych psychoruchowo pacjentów – w tym przypadku z wyboru stosuje się sedację farmakologiczną. Oprócz leczenia objawowego w łagodnie nasilonych zespołach stosuje się farmakoterapię. Leczenie z wyboru stanowią pochodne benzodiazepiny, np. lorazepam 1—2 mg doustnie co 6–8 godzin, diazepam przeciętnie 5—10 mg doustnie lub dożylnie co 4–6 godzin (do 80—100 mg/24 h). W rozwiniętych, umiarkowanie i ciężko przebiegających zespołach dodatkowo podaje się lek blokujący m.in. receptor 5HT2A – cyproheptadynę – pierwsza dawka 12 mg, następnie 2 mg co 2 godziny w zależności od dynamiki ustępowania objawów do łącznej dawki nieprzekraczającej 32 mg/24 h. W celu uspokojenia pacjenta można podawać olanzapinę 10 mg podjęzykowo, doustnie lub domięśniowo czy chlorpromazynę 50—100 mg domięśniowo (oba leki blokują m.in. receptor 5HT2A). Leczenie ciężkich zespołów serotoninowych powinno się odbywać na oddziale intensywnej terapii. Oprócz leczenia mającego na celu zmniejszenie nadmiernej aktywacji receptorów 5HT2A i 5HT1A należy podtrzymywać i wspomagać wydolność poszczególnych układów i narządów, równolegle monitorując parametry fizjologiczne i biochemiczne oraz prowadząc intensywne leczenie objawowe: intubację i wentylację mechaniczną, aminy katecholowe w hipotonii i wstrząsie, zwiotczenie mięśni w przypadku nadmiernego napięcia (lekiem z wyboru jest wekuronium, należy unikać sukcynylocholiny); w przypadku wzrostu ciśnienia tętniczego i częstoskurczu należy podawać krótko działające β-adrenolityki (np. esmolol, należy unikać propranololu). Jeśli ciśnienie tętnicze osiąga wartości przełomu nadciśnieniowego, konieczny bywa wlew nitroprusydku sodu. Nie podaje się leków przeciwgorączkowych, stosowanie dantrolenu i bromokryptyny nasila objawy zespołu serotoninowego.
"Ludzie mówią, że sowa była córką piekarza."
  • 992 / 47 / 0
19 czerwca 2018KrwotokzNosa pisze:
Raz w życiu wydawało mi się, że mam zespół serotoninowy.

Całe szczęście było "tylko" ekstremalne przećpanie 4-CMC %-D Nie dajcie się zmylić, objawy są naprawdę podobne. Na SOR ratownicy opisali mi dokładnie jak wyglądają pacjenci dotknięci tym zespołem i powiem szczerze, że nikomu nigdy tego nie życzę, zwłaszcza sobie. Dobrze, że moje antydepresanty to SARI i nauroleptyki, bo czasami rzeczywiście mnie bierze na ćpanie po nich :nuts:
a ktoos ttu pisal ze to stan jjakk po zakochaniu sie to jak to wkoncu? 4 listki seroninu 3 mianseryn wziete 1 raz...i 5g Tramalu i kklon na padake dadza rade?
prochy wciagales w proch sie obrucisz
  • 11 / 1 / 0
14 maja 2018pociagdowarszawy pisze:
Czy to był zespół serotoninowy? Po dorzutce MDMA na peak’u byłam sztywna, szczękościsk jak chuj, ukruszyłam sobie zęba xd, standardowe wykręcanie, okropne mdłości, oczy wytrzeszczone, ogromny niepokój i jakiś lęk, najmniejsza rzecz, nawet nieodpowiednia muzyka mogła mnie wprowadzić w okropny humor i stan, straszna potliwość bez powodu nawet przy otwartym oknie i braku aktywności, przy tym podwyższone ciśnienie - normalnie na codzień mam dość niskie, czasem miałam wrażenie że odpływam.
Później po kilku godzinach próbowałam pójść spać ale się nie dało, oczy same się otwierały, skierowane w jeden punkt, wytrzeszcz, w moich myślach jedynie błagałam żeby następnego dnia było wszystko ok więc dużo nie mówiłam a przed dorzutką było super... przy zamkniętych albo lekko przymkniętych oczach przywidzenia, wrażenie, że dany przedmiot się oddala/przybliża/powiększa/zmniejsza/duplikuje.
Może po prostu s&AMP;s nie to i wyolbrzymiam z tym zespołem dlatego pytam, ludzie jedli więcej i było ok.
No właśnie dwa razy przegięłam z MDMA i miałam podobnie, tylko chyba nie pamiętam tak dokładnie jak Ty :-D obydwie sytuacje były takie, że zabezpieczałam sobie komfort dzwoniąc do zaufanych znajomych, czy mogłabym w razie wbić do nich, tak bardzo się bałam sytuacji, że coś mi nie przypasi. Zęba co prawda nie ukruszyłam, ale nie byłam w stanie mówić, no i było rzygane. Na zmianę zimno-gorąco, chociaż po peaku przeważało już zimno. Na szczęście szybko dostałam kota na kolana, więc wychillowałam :-D .

Ktoś coś? Czy to już zespół serotoninowy czy zwykle małe przedawkowanie?
  • 2430 / 573 / 155
U mnie zespół serotoninowy wystąpił w trakcie leczenia sertraliną (dawka 150 mg / dobę), kiedy to od kilku dni jechałam na ~75 mg efedryny / dobę oraz piłam dużo yerby, brałam też opioidy.

Zaczęło się od silnego pobudzenia, uniemożliwiającego zaśnięcie i dziwnego przyspieszenia toku myślenia. Potem doszły drżenia, przechodzące w drgawki. Rzygałam i miałam srakę, jak już nie miałam czym rzygać i zmierzyłam temperaturę, była około 40 stopni (a sięgnęła nawet 41,7...). Do tego paniczny lęk i irracjonalne uczucie bycia śledzonym. Mimo odwodnienia nie mogłam usiedzieć w miejscu, tak mnie nosiło. Ciśnienie miałam około 170/100 (zanim wpadłam we wstrząs hipowolemiczny), a tętno koło 150-170. Przez cały czas źrenice wcale nie reagowały na światło.

Całość trwała koło 24 h, bo jak tylko się skapnęłam, to skończyłam z yerbą i efedryną, a z opio zrobiłam przerwę.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 530 / 140 / 0
Czy ktoś może edytować pierwszy post i dopisać doń dobrze udokumentowany fakt, że SSRI + tramadol grozi zespołem serotoninowym? Uogólnienie że opioidy pod tym względem są „bezpieczne” jest mylące. Znam osobę która miała zespół serotoninowy od połączenia sertralina + tramadol, chyba nawet w dawkach leczniczych a nie rozrywkowych.

Wie ktoś może czy sole litu zwiększają ryzyko zespołu serotoninowego (bez równoczesnego przyjmowania antydepresantów ofc)? Czy lit w ogóle zwiększa niebezpieczeństwo przyjmowania jakichś dragów?
ODPOWIEDZ
Posty: 776 • Strona 70 z 78
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.