Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 70 • Strona 4 z 7
  • 1 / / 0
baklofen nie jest skuteczny w stanach spastycznych pochodzenia mózgowego. Już bardziej celowałabym w tolperyzon (mydocalm), którego działanie również polega zmniejszeniu napięcia mięśni szkieletowych, z tym że hamowane są w tym przypadku nie tylko neurony wstawkowe rdzenia kręgowego, ale także drogi polisynaptyczne w obrębie tworu siatkowatego, układu limbicznego i wzgórza/podwzgórza. W szpitalach podaje się diazepam we wlewach, nlpz i w zależności od reakcji cholinolityki i tak też należy się wspomagać, jeśli objawy są słabe lub hospitalizacja nie jest możliwa.
Uwaga! Użytkownik d52ffwv7 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 989 / 32 / 0
Zespół pozapiramidowy to krótko mówiąc brak dopaminy w mózgu który powoduje owy zespół.
Może zażyć coś co spowoduje wytwarzanie się dopaminy?


EDIT:
I nawizując do pytania Wild Monkeya:
Neuro + alko

Jak działają neuro - blokują receptory dopaminowe

Jak działa alko - uwalnia dopamina

= ???

ZESPÓŁ POZAPIRAMIDOWY

A jeszcze + opio.. to jest gwarantowane.Współczuje przyszłym pozapiramidowcom..
  • 122 / 3 / 0
Ja złapałem przedwczoraj po ledwie 300mg kodeiny i neuroleptykach kolejny mały zespół pozapiramidowy... Więc ryzyko jest duże. Rzucam na razie opiaty na czas brania neuroleptyków -,-
Uwaga! Użytkownik Laveyan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Znam ten ból..mialem to przez 2 dni po dosc duzej dawce haloperidolu i nieswiadomych 2 piwach..wykrecilo mi leb w prawa strone tak ze nie moglem go obrocic, nie wiedzialem co sie dzieje, zero kontroli.. dopiero 3 dawka 5 tabsow prinidolu mi pomogla..nigdy wiecej tego gowna...skret po dlugich ciagach opio to pikus przy tym..
  • 28 / 1 / 0
Ale przecież bardzo dużo ludzi bierze do opiatów różne psychotropy, w tym najpopularniejsze klony. A znowu na programach metadonowych rozprzestrzenia się alkoholizm, więc dlaczego oni nie mają tego zespołu pozapiramidonowego? Tylko ci co dobierają klony i inne psychotropy, to nagminnie narzekają na padaczkę. Mnie bardzo zaciekawił ten temat i będę musiał się więcej o nim dowiedzieć.
Uwaga! Użytkownik Fiesta8 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 443 / 6 / 47
Fiesta8 pisze:
Ale przecież bardzo dużo ludzi bierze do opiatów różne psychotropy, w tym najpopularniejsze klony. A znowu na programach metadonowych rozprzestrzenia się alkoholizm, więc dlaczego oni nie mają tego zespołu pozapiramidonowego? Tylko ci co dobierają klony i inne psychotropy, to nagminnie narzekają na padaczkę. Mnie bardzo zaciekawił ten temat i będę musiał się więcej o nim dowiedzieć.
Bo mowa o neuroleptykach, psychotropy (czyli właśnie benzo, a w tym klony) to nie neuroleptyki ;-).
  • 247 / 1 / 0
opiofan pisze:
Bo mowa o neuroleptykach, psychotropy (czyli właśnie benzo, a w tym klony) to nie neuroleptyki ;-).
Prawdą jest, że benzo nie wywołują Zespołu p., jednak neuroleptyki są również lekami psychotropowymi.
  • 2312 / 11 / 0
Zaliczylem to gowno 2razy w zyciu %-D

Za pierwszym razem bedawszy po psylocybach dokonalem debilnej rzeczy : wypilem troche haloperidolu, dojadlem klona i zapilem piwskiem.
Zaczelo sie dosc niewinnie bo od zwiotczenia jezyka, przez co smiesznie brzmialem. Potem ten jezyk dziwnie zesztywnial i zaczal uciekac w glab gardla. Nastepnie zaczelo wykrzywiac gorna czesc kregoslupa wraz z odcinkiem szyjnym w prawa strone, tak mocno, ze musialem trzymac rekoma glowe, bo balem sie, ze mi ja urwie %-D Dali mi chyba prinidol i po 2h przeszlo.

Drugim razem bylem nacpany klonami, DXM i alko. Dosc wtedy odpierdalalem to stary zadzwonil po karetke i mnie zabrali nach hospital. A tam, te pierdolone kurwy podaly mi Haloperidol ( no bo przeciez jest antypsychotyczny ) - zaszla slynna reakcja pozapiramidowa wraz z alkoholem. 4h darlem morde az w koncu uprosilem ich o prinidol - przeszlo dosc szybko.

BTW. mimo wszystko nie jest to najgorsza rzecz jaka mnie spotkala :cheesy:
  • 3527 / 39 / 0
o w mordę dobrze że przeczytałem ten wątek 8-( 8-( 8-( 8-( dzięki za wszystkie rady bo ja jem codziennie olanzapinę i do tego lubię wypić od opio też nie stronię. I teraz co dziwnego zauważyłem...kiedy biorę olanzapinę to wówczas metkatynon działa o wiele bardziej euforycznie..no i w ogóle działa, kilka dni przerwy w braniu zyprexy i metkat działa o wiele słąbiej. Ktoś wytłumaczy to dziwne zjawisko? Do tej pory byłem przeświadczony, że neuroleptyki osłabiają działanie stymulantów a tu hop niespodzianka
  • 2312 / 11 / 0
... przejebane to ja mialem w psychiatryku. Po 10ciu dniach brania : Depakine, Promazyny, Neurotopu, Realanium, Rispoleptu - stwierdzilem,ze no MORE. Nie dalem sie 12h, to mi halowpierdol domiesniowo, i znowu lekki zespol ( pozapiramidowy )...

Pojebani , niedouczeni, polsczy, lekarze !!

swoje zwiedzilem. wiedze zkonfrontowalem z realiami i polska sluzba zdrowia to puste nekkery !!!
ODPOWIEDZ
Posty: 70 • Strona 4 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.