Zdrowa żywność - wątek edukacyjno - motywacyjny

Moderatorzy: Knajpa, Zdrowie

• 789 / 58 / 0

NASTAWIENIE

bardzo mało, albo w ogóle bez pieczywa. kasze, płatki, ryże.
alkohol w postaci iberogast :) ew. jagermaister jak na święta
Użytkownik zbanowany
  • 43 / 3 / 0

Jak najmniej przetworzonego jedzenia, wiadomo- ale jak trudno tak się odżywiać. Trzeba czas inwestować i mieć jakieś umiejętności (mi sporo brakuje w tym zakresie). Bardzo zdrowe są zupy / wywary z warzyw. Surowe warzywa rzadziej - wcale nie są takie zdrowe, niektóre ważne organy nie lubią surowizn, więc najzdrowiej warzywa jeść gotowane. Co do ryb - aby uniknąć niechcianych tłuszczy - gotowane ewentualnie duszone. Mięso najlepiej z lasu, jak ma się dostęp do niesklepowej dziczyzny.

SMS może zdecydować o losach oskarżonego

Interpretacja znaków w wiadomości SMS może wpłynąć na rozstrzygnięcia w procesie gangu narkotykowego.
  • 4183 / 558 / 11

Ostropest na wątrobę.
Duża łyżka rano na czczo. Codziennie.
  • 295 / 32 / 0

potwierdzam- ostropest na moją rozjebaną chemią wątrobę zdziałał cuda
najlepiej kupić w formie oleju ale są też dostępne nasiona należy tylko pamiętać, aby je dokładnie zmielić, najlepiej w jakimś młynku (to b. ważne)
nawet gastroenterolog mi go zalecił w celu regeneracji

polecam też przejść na żywność przygotowywaną na parze itp.
same plusy
  • 5387 / 752 / 0

25 grudnia 2018london5 pisze:
Ostropest na wątrobę.
Duża łyżka rano na czczo. Codziennie.
Ta.
Wrzucalem juz info o bardzo toksycznym dzialaniu ostropestu w niekorzystnych warunkach.

Zwlaszcza jak sie cpa, stosuje leki i pije.
  • 103 / 5 / 0

25 grudnia 2018mietowy3 pisze:
NASTAWIENIE

Czemu właściwie bez pieczywa? Domowe chleby, np. na zakwasie i legitnych mąkach wliczasz w to?
  • 3 / / 0

27 grudnia 2018Groooby pisze:
25 grudnia 2018mietowy3 pisze:
NASTAWIENIE

Czemu właściwie bez pieczywa? Domowe chleby, np. na zakwasie i legitnych mąkach wliczasz w to?
Niektóre osoby mogą źle reagować nawet na domowe chlebki na zakwasie, chociaż to bardzo wąskie grono, ale teraz ogrom ludzi wyzywających gluten w sumie, to co się dziwić..
  • 789 / 58 / 0

jak masz czas to rób chleb w domu.

ogólnie idea kanapki mi nie podchodzi, a sam chleb nie lubię jeść.

kompletne kompendium odnośnie jedzenia to książka - paul pitchford - odżywianie dla zdrowia.

z tego czerpię wiedzę + własna reakcja organizmu ( obserwacja to podstawa).
Użytkownik nieaktywny
  • 279 / 22 / 0

Białe pieczywo jest bogate w węglowodany o krótkich łańcuchach, szybko przyswajalnych przez organizm ergo zwiększających poziom insuliny w organizmie która powoduje zmęczenie, anhedonie spowalniając metabolizm. Jeżeli macie jeść pieczywo poleca się jeść ciemne, razowe a na kanapkę dużo zielonego( polecam sałatę) bogata w dużo błonnika i węglowodanów ciężej przyswajalnych przez organizm.
Użytkownik zbanowany
  • 134 / 32 / 0

Od grudnia zacząłem dbać o dietę. Kompletne przełączenie biegunów, koniec z fastfoodami i wysoko przetworzoną żywnością. Teraz stawiam na gotowane i duszone mięso, dużo warzyw i owoców, mało tłuszczy i węglowodanów.
Właśnie sobie przygotowuje gotowaną pierś z kurczaka z kaszą jaglaną. Czasem można "zaszaleć" i tak np. wczoraj sobie zjadłem devolaja z ziemniaczkami i sałatką porową, kilka małych danio z czekoladą i 7daysa z wiśniami <3 Mogę sobie pozwolić od czasu do czasu, bo w ogóle nie używam cukru ani na co dzień nie jem słodyczy (ważę poniżej 70 kg).
Na śniadanie owsianka z oliwą z oliwek, albo jajecznica na oliwie z oliwek.

Wcześniej niezdrowo jadłem głównie dla wygody- wolałem szybko i smakowicie bez stania w kuchni. Taki system współgrał idealnie z niezdrowym trybem życia i używkami, ale trzeba się w końcu obudzić.
Wróć do „Knajpa pod Przychodnią”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata