Zbijanie tolerancji na opioidy za pomocą DXM/antagonistów NMDA

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 51 Strona 2 z 6
Rejestracja: 2017
  • 6976 / 1250 / 2

02 sierpnia 2018GL HF pisze:
2. Tydzień przerwy połączonej z suplementacją agonistami NMDA
Chyba antagonistami.
Na pw podrzucilem jeszcze ogolna publikacje nt rec nikotynowych i opio
https://www.sendspace.com/file/6zn048

*zalaczniki sie popsuly.

https://www.duckduckgo.pl/url?sa=t&source=w ... RCSWu-C74C


https://pdfs.semanticscholar.org/8dfa/3 ... b9a90b.pdf
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 522 / 67 / 0

No antagonistami.

Jestem zaskoczony, że tak niskie dawki DXM, w tak krótkim okresie dały tak dobre wyniki. To na pewno kwestia osobnicza (jak wszystko). Przy tak niskim ryzyku suplementacji (dawki i okres) warto spróbować, jak ktoś się chce bawić. No i tak, antagoniści NMDA "zbijają tolerancję" - tak w skrócie. Przerwa też zbija...

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

Ktoś się w końcu zorientował. Sadzonki konopi na półkach francuskiego marketu

Niecodzienny widok ujrzeli klienci francuskich supermarketów ogrodniczych. Na sklepowych półkach pojawiły się sadzonki konopi indyjskich. Łącznie do sprzedaży trafiło blisko 400 roślin. Sprawą zainteresowała się policja.
Rejestracja: 2013
  • 744 / 216 / 0

Te dwa linki, które wcześniej wkleiłem, to zbiory badań i masa andegdotal reportsów na temat cofania tolerki.. nie tylko na opio. Głównie na stimy.
Rejestracja: 2013
  • 744 / 216 / 0

Więc nic nowego nie odkryliście, panowie.
Rejestracja: 2017
  • 6976 / 1250 / 2

Generalnie antagonisty nmda czy niektore subst ograniczajace glutaminian odbijaja tolerke.

Ciekawe jakby tu wyszedl fenylopiracetam.
Rejestracja: 2013
  • 744 / 216 / 0

Ładnie. Obydwie grupy substancji ograniczają tolerkę poprzez naprawianie gospodarki minerałów, wrażliwości receptorów i związanych mechanizmów oraz poprzez mechanizmy epigenetyczne (wiecie, transkrypcja(?), translacja(?); nie, nikt nie słyszał? :().

Bo na przykład ekspresja niektórych genów a przez to synteza odpowiednich białek wymaga obecności jonów Ca++. Wymaga ich w konkretnym miejscu, konkretnym stężeniu i w odpowiedniej formie związanej z odpowiednim kompleksem (jako grupa prostetyczna lub w ogóle w innym stanie włączając w to stan "wolny").
Taka luźna myśl.
Rejestracja: 2012
Użytkownik zbanowany
  • 609 / 16 / 0

Moim zdaniem nie ma sensu rozbijanie tematu na poziom translacji i transkrypcji, tu nikt nie ma odpowiedniego wykształcenia, by móc o takich drobnostkach, z punktu widzenia narkomanów, się wypowiedzieć.
Dla tych, którzy nie wiedzą, o co tutaj chodzi z receptorami NMDA http://www.czytelniamedyczna.pl/1497,mo ... ie-pr.html
Łopatologicznie wytłumaczone, co on ma do rzeczy.
@Hash_Oil, przede wszystkim należy napisać, że naprawiają, ale najpierw blokują receptor NMDA. Bez uprzedniego zablokowania go byłoby ciężko.
Btw, najpierw jest transkrypcja, potem translacja, w czasie której rybosomy wykorzystują cząstki RNA powstałe przy transkrypcji jako żródło info potrzebnych do syntezy białek. Ale to już naprawdę biologia molekularna.

Tu artykuł o receptorach NDMA i opiatach
https://academic.oup.com/ilarjournal/ar ... 342/755679
do pobrania w pdfie
Rejestracja: 2013
  • 744 / 216 / 0

05 sierpnia 2018punk6 pisze:

Od razu widać, że obydwoje nie mamy odpowiedniego wykształcenia.
Akurat blokada NMDA to ma bardzo mały wpływ na cofanie tolerancji (addytywny powiedziałbym a nawet powiem).
Pomylona przyczyna ze skutkiem i odwrotnie.
Rejestracja: 2012
Użytkownik zbanowany
  • 609 / 16 / 0

Nie napisałam o tym, ze blokada cofa tolerancję, lecz napisałam, ze blokada umożliwia regenerację, czy tam, jak Ty napisałeś, "naprawianie"
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 1933 / 313 / 0

Dziś postanowiłem zaszaleć i pierdolnąłem sobie (pomimo mojej pomniejszonej tolerancji dzięki "dysocjacyjnej terapii rewersji tolerancji") 780 mg kodeiny w postaci: a. 2 x 16 thiocodin'u w postaci tabletek, oraz b. 2 x 150 ml thiocodinu w syropie (całość spożyta w ciągu 45 minut; mniej więcej po 10 minut przerwy przed każdym opakowaniem.

I jestem przyjemnie rozkurwiony. kodeina odzyskuje powoli swoją opiatową magię grzejąc jak powinno, a co najlepsze dając high podobny do tego który odczuwał z początków mojej przygody z opioidami. A przyznam szczerze, ani fentanyl iv, ani morfina nie dorównywały temu poziomowi (ah te gonienie smoka :gun: ) co pierwsze "fazy" po kodeinie. Przyznam szczerze, że nie sądziłem, iż jeszcze kiedykolwiek uświadczę tego uczucia. 10/10.

Równocześnie postanowiłem, iż DXM na stałe zagości w mojej diecie - lub przynajmniej do momentu znaczącej obniżki/rewersji/regeneracji* tolerancji.

*zwał jak zwał. Prawdę powiedziawszy w zasadzie nie robi mi to różnicy czy to jest regeneracja czy też rewersja, gdyż właściwie liczy się tylko efekt końcowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 51 Strona 2 z 6
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 2420 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości