Zapotrzebowanie mozgu na tlen

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

• 1 / / 0

Czy podczas oddychania mózg jakoś reaguje na intensywność oddechu czyli stopnia dotlenienia? Czy są jakieś konsekwencje niedoboru i nadmiaru. To jest ciekawe o tyle że przy zażywaniu różnych używek zmienia się szybkość oddechu, tak na plus jak i minus. Np ten "ciasny sweterek" po LSD, lub obniżenie ciśnienia po marihuanie. Tak jakby substancje oddziałujące na mózg zastępowały naturalne przekażniki. Jak to się ma do spowalniania oddechu przy medytacji? Ja nie raz zauważyłem że nawet przy działaniu zwykłych ziół przy większej "fazie" spowalniał mi się oddech, a kiedy zaczynałem oddychać intensywniej, faza malała. Podobnie przy niektórych lekach. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia lub nawet wiedzę na ten temat?
  • 4 / / 0

W obu przypadkach robisz się senny.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Kierowca po lekach ma kłopoty i traci prawo jazdy

Policjant bez względu na wyjaśnienia osoby zatrzymanej, nie ma prawa podważać czy weryfikować wyniku testera na obecność narkotyków czy innych środków odurzających u kierowcy.
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 57 uczestników Wejdź na czata