Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
Większość informacji na temat odurzania oraz nowości sie czerpię:
z hyperreal.info
1748
82%
z wikipedii
61
3%
od znajomi
142
7%
z innych żródeł
171
8%

Liczba głosów: 2122

ODPOWIEDZ
Posty: 944 • Strona 92 z 95
  • 456 / 73 / 0
24 listopada 2019ErniErnolds pisze:
21 listopada 2019omyxv pisze:
opiatami nazywamy grupe opioidow pochodzacych bezposrednio z maku lekarskiego. cala reszta polsyntetycznych srodkow typu morfina,kodeina,tramadol to opioidy.
Następny matoł. morfina i kodeina to półsyntetyczne opioidy a nie opiaty tak? A ty masz iloraz IQ czy może przypadkiem iloczyn? Bo wiele wskazuje na to że jednak to drugie. Gdzie są moderatorzy? Banujcie takich przypadkowych gości i nie dopuszczajcie do opublikowania takich wypowiedzi bo to forum które w tej chwili jest oceniane jako bardzo fachowe zejdzie za jakiś czas na psy.
ale co jak co, nie łamią regulaminu, chyba, że głupota też się w to wlicza, to przepraszam :korposzczur:
  • 191 / 56 / 0
widzicie dzieci, jeśli zaczniecie brać opioidy/opiaty, to skończycie tak jak koledzy u góry, na kłótniach o bzdury
  • 8 / / 0
masz racje. mialem zludne przekonanie ,ze morfina i kodeina to polsyntetyczne opioidy. wlasciwym przykladem jest oksykodon czy heroina. jednakze chcialem podkrelic ,ze nie wszystkie opioidy sa opiatami.
Uwaga! Użytkownik omyxv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1066 / 237 / 0
24 listopada 2019ErniErnolds pisze:
21 listopada 2019NicNieBralem2000 pisze:
kodeina to nie jest opioid tylko jest na bazie opio. Ladowales kode Ty stary ja tez. Moze tez mi jej wtedy brakowalo?
Co ty pieprzysz cymbale? morfina jest metabolizowana między innymi do kodeiny która jest jej najbardziej aktywnym metabolitem. Jak czegoś nie wiesz to nie wypowiadaj się na ten temat.
Ernie, z pewnością to tylko pomyłka, ale przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i znajdź błąd. Bo Tobie tez ktoś może cymbalstwo zarzucić. No ale Twoje oburzenie jest słuszne :)
  • 74 / 17 / 0
24 listopada 2019omyxv pisze:
masz racje. mialem zludne przekonanie ,ze morfina i kodeina to polsyntetyczne opioidy. wlasciwym przykladem jest oksykodon czy heroina. jednakze chcialem podkrelic ,ze nie wszystkie opioidy sa opiatami.
No fajnie ale wszedłeś na to forum po to żeby nam zamieszczać informacje z wiki? Tu większość wie czym różnią się opiaty od opioidów itp Jest na tym forum wiele wątków i tematów więc możesz jeśli masz potrzebę porozmawiać tutaj o czymś na temat czego posiadasz wiedzę zamiast na siłę pisać coś w wątkach o których nie masz pojęcia bo widać to po przeczytaniu każdego zdania które tu napisałeś. To nie był mój atak personalny na ciebie bo cie nie znam więc nic do ciebie nie mam ale na chuj piszesz takie bzdury i dalej w to brniesz?? To tak jakbyś wszedł na forum dla tunerów samochodów i napisał im że filtr oleju różni się od filtra powietrza. Daj sobie spokój.
  • 444 / 30 / 0
21 października 2019mariusz9984 pisze:
Czasami spoglądanie na życie drugiego człowieka i jego sukcesy przesłania nam to co musiał zrobić i robi ciągle. Znam gościa, który w ciągu trzech lat z szeregowego pracownika stał się zastępcą dyrektora. Odpisywał na każdego maila w ciągu 15 minut, niezależnie kiedy go ktoś wysłał. Mogło to być o 11 jak i o 3 w nocy. Ma żonę i dzieci. Jednak przez swoją pracę i poświęcenie obecnie jest kawałkiem chodzącego mięsa. O lekach, używkach i ilościach nie będę się rozpisywał. Ma 39 lat i pierwszy zawał za sobą.
Mimo, że zarabia dużo nie chciałbym być na jego miejscu. Z kolegami doszliśmy do wniosku, że maksymalnie pożyje jeszcze 2 lata. Większość wypłaty idzie na towar.

Niektórzy idealni na zewnątrz mają tajemnicę. Wszyscy, którzy daleko zaszli zawsze brali i będą brać. Tego się nie zatrzyma. Obecnie w pracy jeżeli chcesz do czegoś dojść musisz wyrabiać nadgodziny i być na każde wezwanie szefa.

W życiu chodzi o to aby żyć, a nie tylko zapierniczać na drugiego. Wówczas obudzicie się w momencie kiedy przejdziecie na emeryturę. Będziecie się zastanawiać gdzie uciekło wam życie.

"Natomiast My doświadczamy go. I tych dobrych stron i tych złych!"
Doświadczenia życia...?
O życiu można mówić w kontekście normalnego funkcjonowania, gdy nie jesteś niewolnikiem chemii.
Jednak każdy ćpun potrafi usprawiedliwiać swoje uzasadnienie i branie heroiny/klonów/ itd.
Jeśli chcesz przeżyć godnie swoje życie to trzeba na to zapracować.
Nic nie ma za darmo
Uwaga! Użytkownik Thomas12 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 526 / 112 / 0
Poczytałem trochę postów dot. samotności. Zgadzam się, że to ważna, o ile nie najważniejsza przyczyna uzależnień. Związek może być katalizatorem przemiany uzależnionego, ale niestety nie jest to jakieś cudowne panaceum. Partner(ka), nawet kompletny abstynent też miewa swoje gorsze chwile, co bywa, że burzy naszą kruchą równowagę. Na trzeźwo będziecie się stykać z rozmaitymi wyzwalaczami głodu psychicznego jak miejsca, ludzie, a nawet zapachy, czy sny. Czasem niespodziewanie, po wielu wielu latach. Związek nie daje na to całkowitej odporności i pokusa mniejsza lub większa się pojawi. Jeśli ktoś chce wytrwać na czysto, to cały czas trzeba się pilnować.
  • 642 / 97 / 0
To czego mam w końcu nie brać? :P
  • 279 / 54 / 0
14 listopada 2019Marcins96 pisze:
No właśnie, ale jednak opiaty najpierw Ci pomogły

Nie każdy tego potrzebuje, ja zostałem potężnie zraniony przez dwie kobiety które bardzo kochałem. Nie umiem i nie chce już kochać, chce mieć siano i dobrze się bawić tyle mi wystarczy do szczęścia. Tylko tyle i aż tyle

Hedonizm w czystej postaci, tak teraz żyje i będę tak żył aż w końcu umrę. To co odróżnia mnie od reszty opiowrakow to siano, mam piękną furę i mieszkanie, zmieniam laski jak rękawiczki a jednak napierdalam w dzień dzień baklofen, pregabaline i kodeinę a teraz przerzucilem się na DHC. Czy jestem wrakiem? Nie jestem i nie będę bo mam siano

To pieniądze z opiatowcow robią wraki, a raczej ich brak. Zaczynają się skręty, kradzieże, prostytucja, niedbałość o wygląd osobisty ciuchy itd. bo wszystko idzie na ćpanie. Mi wystarcza i na cpanue i na wszystko inne i tak aż do śmierci

=====================================================

Badzingla- ale w co smiesz wątpić? Mój dochód to obecnie 20 tysięcy miesięcznie. Sądzisz, że nie poradzę sobie z DHC czy nawet z oxy? Mogę to walić przez 24 h jak będę chciał


Scalono. Nepenthee
Aż z ciekawości przejrzałem sobie twoje aktualne posty.
Co, przestało już tak super klepać? baklo już nie takie cudowne? Obawy przed skrętem? A co z sianem? Widzę, że narzekasz czasami na "Zmarnowanie kasy a nie poklepało"? Długo nie ponosiłeś tych różowych okularów.
  • 1933 / 310 / 0
@Carlosa
nie umiesz czytać? Nie zauważyłaś tytułu wątku?
Uwaga! Użytkownik GG Allin nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 944 • Strona 92 z 95
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.